Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mit egyek a kényér helyett,...

Mit egyek a kényér helyett, illetve miből készítsek magamnak kenyeret?

Figyelt kérdés

Látok itt hasonló kérdéseket, viszont nem találok ott megfelelő válaszokat. Viszonylag kevés dologhoz eszem kenyeret, de a reggelit nem tudom nélküle elképzelni. Imádom a szendvicseket és szinte minden nap eszem, mert ez a legkönnyebben és leggyorsabban beszerezhető, ha nem akkor jön a sós péksüti...

Nem találtam még megfelelő alternatívát ezekre, mivel reggel itthon egy szabad percem sincs étellel foglalkozni, illetve húst és tojást nagyon minimálisan fogyasztok, így a rántotta is kilőve. Zabkásával próbálkozom, de kakaó nélkül nem bírom megenni. :/ Csináltam egy darabig, hogy minden reggel azt ettem gyümölcsökkel, de már konkrétan hányinger fogott el ha rá gondoltam, szerintem nincs értelme ennyire erőltetni, persze néha belefér, de nem napi szinten.

Arra gondoltam sütnék itthon valami alacsony ch-s kenyér, zsemle utánzatot. Szafi termékei, lisztkeverékei szimpatikusak is, viszont sajnos nem engedhetem meg magamnak. Esetleg valami alternatíva ezekre a "mindenmentes" termékekre?

Találtam néhány olcsóbb receptet, pl palacsintákat is, de mindegyikben óriási szerepe van a tojásnak, konkrétan a banánpalacsinta egy banános rántotta volt, szóval ilyenekkel már nem kísérletezem. :)

Recepteket és reggeli ötleteket is szívesen várok, esetleg webshopokat ahonnan ilyen termékeket tudok rendelni kedvező áron.

Köszönöm előre is! :)



2017. szept. 22. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Én se bírom a gyümölcsös zabkását, csak a kakaósat, mi a gond vele? Jó, kell bele édesítő, illetve legtöbbünknek kell, bár ha kókusztejjel készíteném, bizonyára menne nélküle... Mindegy, agyonédesíteni nem kell.

A nagyon alacsony ch-jú szafis izék ilyen semmik, rostból vannak, az nem jó, ha engem kérdezel, persze ízlések és pofonok. Érezhető is, hogy kb. semmi, de legalább drágán az. Én évekig kísérleteztem magkenyerekkel, ehetőek, de ritkán jók (illetve a mandulalisztes biztos kellemes, de nem fenomenális és nekem nincs arra pénzem). Ma már hagyom az egészet, bár van egy tojásfehérjében gazdag szezámos, gluténmentes lisztes sütim, ami egészen kenyérszerű számomra. De inkább szezámos magroppot eszem (szezám, szezámliszt, rizsliszt, fűszer, jó kis ropogós lesz és ízletes :) erre kenem a pástétomot, ha kell).


A banánpalacsinta remek, csak kell bele valami, hogy ne legyen rántotta. Én rizslisztet teszek bele, az mindig jól megy a gyümölcsös, zöldséges sütikhez, a répatortám is azzal van, ha nem a szénhidrátszegény verziót alkalmazom (mert akkor olajosmagvakkal csinálom).

A keményítő egyszerűen pótolhatatlan, mással drasztikusan más lesz a süti, a kenyérféle. Elveszíti a sütisségét és kész, hiába jó. Így legalább egy kevés gabonát szoktam alkalmazni. Még ketogén diétában is, szóval eléggé hiányérzetem van anélkül, ez gondolható.

2017. szept. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a kókuszkenyér a kedvemcem viszont abba sok tojás kell.
2017. szept. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem már az nem stimmel, hogy kevés húst és tojást eszel, de azért legyen szénhidrátszegény is az étrend, közben meg imádod a szendvicseket, és kevés időd van reggelit készíteni... Na jó, szóval nem vagy egyszerű eset.

Akkor egyél nagyon sok tejterméket (sajt, túró), valami fehérje csak kell. Pl. felkockázott sajt zöldségekkel remek reggeli, vagy tejfölös túró is lehet.

Ha esetleg nem bírod a tejtermékeket, akkor kénytelen leszel tojásban vagy húsban, halban és hasonlókban gondolkodni. Nagyon jó kis salátákat lehet készíteni pl. tonhalkonzervből is. Vagy tojásból lehet jó kis sós lepényeket készíteni (lisztpótlókkal vagy azok nélkül is, vagy zöldségesen), ezek jók szendvicsalapnak is. Mehet mellé bacon, vagy avokádó, annyi sok jó étel létezik reggelire...

2017. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!