Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Működne számomra ez a diéta?

Működne számomra ez a diéta?

Figyelt kérdés

19eves vagyok 85kg 182cm

25% testzsirom van 37% izom


Szeretnek fogyni, mert mar az elhizott kategorianak szamitok, az elso celom a 80kg es csak zsirbol szeretnem leadni. Napi 15 percet biciklizek es 15 percet futok, osszesen kb 300 kaloria az egesz.

A kaloriabazison megneztem, es a napi szuksegletem alapbol 2400+300 a sport miatt. Jelenleg amig nem figyeltem oda hogy mennyit eszek, napi 1600 kaloriat vittem be a szervezetembe, olvastam hogy ez alapjan a szervezetem raktarozza a zsirt, es nem fogok tudni fogyni. Sok szenhidratot eszek, feher kenyeret krumplit rizst. Arra gondoltam, hogy 2200ra novelnem a napi kaloriabevetelemet, a feherjet 100-120 a zsirt max 80 es a szenhidratot 100-150g kozott tartanam azzal hogy tobb zoldseget hust, es kevesebb szenhidratot ennek. Ha tudom akkor meg is tartom ezt az etkezest, csak mondjuk nem szamolnam mar ennyire pontosan a kaloriakat.

Mondjuk keso tavaszig sikerulne ezzel a modszerrel lefogynom a kivant ertekre? Vagy nagy hulyeseget irtam?


2018. jan. 29. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtál hülyeséget, ez működhet, de a napi 1600-zal sincs nagy baj, ha bírod s nem fogysz túl gyorsan vele, az a helyzet... Nincs olyan, hogy kalóriahiányban nem fogysz, muszáj fogynod, de ha túl nagy a deficit, akkor izomból is fokozottabban megy le, belassul az anyagcseréd s eleve kellemetlenebb, nehezebb is lehet a dolog. Teljesen jó a 2200, amennyiben a kalóriabázis tippje nálad nem téved sokat. Nem lesz igen tempós a fogyás, de az nem baj, sokunknak sokkal jobb, tarthatóbb heti fél kilót fogyni, még ha reális is a valamivel több.


A makróid is egész jók, persze hogy számodra ezek-e az ideálisak, azt nem tudhatom, te érzed. A szénhidrát valamelyes lecsökkentése, főleg a rosszabb forrásokból (bár hogy ki mit tart annak, az változó) szintén jó ötlet.

2018. jan. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon kövér nem lehetsz ha a magasságodhoz nézem a súlyodat. Viszont bele fogsz betegedni ha állandóan azon rinyálsz, hogy mennyi a zsírod.

Persze ha iskolás vagy akkor feltétlenül kell a mozgás, de úgy érzem a szövegedből, hogy ebbe is bele vagy görcsölve.

Amit lemozogsz magadról kalóriát ahhoz adj hozzá még kb 600- 800- at szükségletként, mert ennyi kell ahhoz, hogy egyáltalán életbe maradj. A szervezetünk működése kb, ennyi energiát használ fel naponta a saját fenntartásához

2018. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!