Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi lenne számomra a legalkalma...

Mi lenne számomra a legalkalmasabb diéta és mozgás? -4kg 1 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Az én történetem: 163cm magas 49kg-os röplabdázó lány voltam. Kevesek a számok, de egyáltalán nem voltam sovány, rendesen ettem. Tipikusan az a fajta voltam, akinek jót tett a serdülőkor mert általános iskola 7. osztályában pl meg 10 kg plusz volt rajtam. A lényeg hogy sérülés miatt három hónapot ki kellett hagynom. Ezidő alatt új iskolába kerültem költözés miatt, és fontos embereket vesztettem el. A gyászt nem igazán tudtam mivel legyőzni. Sportolni nem sportolhattam, így többet ettem. 5 kg-t szedtem fel, most 54 kg vagyok. Tudom hogy ez nem sok, de minden az alhasamra, és a lábamra ment. Alapból formás voltam a sport és egészséges életmód mellett. Tényleg nem voltam sovány, orvosnál is jártam. Sportorvosnál meg félévenként. Viszont most nem vagyok szálkás,és zavar hogy itt-ott lötyög rajtam a felesleg. Januártól kezdhetek csak intenzíven röpizni viszont addig le szeretnék adni 4 kilót. Addig már kardiózni kardiózhatok, max lazábbakat és részletekre bontva. A szálkásító diétával van gondom. Próbáltam aszerint összerakni hogy milyen alkat vagyok. Ektomorf biztos nem, mert könnyen hízok. Mezomorf alapból nem hiszem, mert ha az alap testfelépítésemet nézzük, akkor inkább endomorf vagyok. Csak az életmódváltás miatt lettem sportos. Tehát már endomorf sem vagyok. Inkább a kettő között. Ez nekem azért lenne fontos, hogy tudjam hova saccolni a szénhidrátot és a zsírt.

Hogyan tudnám leadni a felszedett kilókat?

Tömegnövelés kizárt, mert így id feljött elég zsír, és teljesen meg voltam elégedve az előző alakommal, izomzatommal, tényleg csak vissza szeretném kapni. De nem tudom, miként fogjak hozzá. Nem tudom miből mennyi kéne számomra. (lifetitl írta az alkatos számolást de ugye fogalmam sincs hogy most én endomorf vagy mezomorf volnék és társaik)

Előre is köszönöm ha segítesz :)



2016. nov. 10. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha léteznek alkatok, akkor is szinte mindenki kevert.

Nem szokták az ilyesmit figyelembe venni, viszont kitapasztalhatod, neked mi a jó, sok tényezős ez, nem hinném, hogy alkaton múlna. Ha nem bírod a zsírt, akkor hiába lenne belőle sok, ha éhes vagy a szénhidráttól, akkor nem jó a sok ch...

Bár neked valószínűleg nem lesz nagy a kalóriakereted, fehérje, kevés zsír, kevés ch. Hogy mennyire kevés, azt nem tudhatom, de normál szálkásító diétával se fog kijönni neked özön ch, hacsak nem vagy igen aktív.


Miért nem jó neked a régi étrended a régi aktivitásoddal, ami működött? Max. picit szigorúbban.

2016. nov. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ :) Szerencsére nem probléma az alacsony keret, mert adta az ég, de amióta rendbe jöttem lelkileg, megint nem vagyok az az éhes típus. Régen nem volt étrendem, csak nem zabáltam. Amikor kövér kislány voltam, az a napi chips, pizza, és társai miatt volt és a nuku mozgás végett. Aztán elkezdtem a röpladbát, és normálisan enni, meg ugye nőni is, emiatt "fogytam". Úgyhogy régen nem diétáztam, hanem tartottam a súlyom. Sőt, volt, amikor nagyon keveset ettem, akkor lefogytam még 45 kilóra, de akkor tényleg sovány voltam, egy pici izmom volt csak, akkor még tömegeltem is, így lettem 49 kiló, ami nagyon tetszett és a környezetemnek is. De akkor nem is kellett száékásítanom, mert pont, hogy a gyarapodástól lett alakom, most viszont azt sem tudom, hogy kezdjek hozzá. :/
2016. nov. 10. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!