Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » A 160 g-os CH diétánál számít...

A 160 g-os CH diétánál számít az, hogy miből viszem be ezt a mennyiségű szénhidrátot?

Figyelt kérdés

Ha napi 160 g CH a megengedett, akkor itt csak az számít, hogy ne lépjem túl ezt az adagot ugye? Tehát nem feltétlenül kell megvonnom magamtól minden cukros, fehér lisztes dolgot, és édesítőszert meg teljes kiőrlésű ételeket enni, elég csak a mennyiséget csökkenteni, hogy ne menjen 160 fölé? Végülis a lényeg az, hogy ne vigyek be több szénhidrátot, mint az előírt mennyiség.

Vagy rosszul gondolom??? Szerintetek? Aki szintén ilyen diétán van, hogy csinálja?



2019. márc. 7. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Attól függ. Fogyni akarsz, vagy ez valami cukorbeteg diéta? Mert a fehér liszt-cukor nagyon megdobja a vércukorszintet, azért jobb helyettesíteni. Fogyókúra esetén meg hamarabb éhes leszel tőlük.
2019. márc. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobban jársz, ha túlnyomórészt alacsonyabb glikémiás indexű ételeket eszel, és a ch-t elosztod az étkezések között. A rostok lassítják a ch felszívódását, ezért ajánlják a tk gabonákat, de azokból se fér túl sok ebbe az étrendbe, mivel ezekben is elég sok a ch. Ha az összes ch-t cukros, lisztes ételekből és gabonából viszed be, az azért sem jó, mert ugyanannyi ch-val rengeteg zöldséget megehetnél, amikben sokkal több a rost és a vitaminok.

A kukoricával és a krumplival is jobb, ha vigyázol.

Nem mondom, hogy soha ne egyél semmi cukrot vagy fehér lisztet, néha beleférhet kisebb mennyiségben, de szerintem nem igazán éri meg gyakran enni ilyeneket. Akkor már inkább egy kis gyümölcs.

2019. márc. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha orvos szabta ki rád a 160 g ch diétát, akkor nincs fehér liszt és cukor, sőt, elég sok szabályt kell még betartani abból hogy mit és mikor ehetsz, mert az orvos nem fogyókúrát szabott ki rád, hanem az egészséged miatt egy vércukrot szinten tartó diétát.

Tehát ha IR-es vagy vagy cukorbeteg, akkor nem, baromira nem oké, ha eszel lisztet és cukrot.


Ha csak fogyni akarsz, és ennél mindent amit akarsz, akkor ez a diéta nem valami bölcs döntés, mivel "bármilyen" finomított, cukros ételből csak iszonyú keveset ehetsz meg így (mivel több a ch-juk), így viszont máshol fogja az étkezésed a kárát látni a dolognak (fehérjét vagy vitaminokat fogsz kevesebbet bevinni). Semmi előnyét nem tudnám felhozni annak, hogy 160 g ch vigyél be, de bármilyen cukros, finomított étellel tedd azt... Ezt a diétát nem erre találták ki, hanem a vércukor szinten tartására, napi négyszeri-ötszöri elosztott kb. háromóránkénti étkezésre, a gyors és lassú szénhidrátok figyelembevételével, és a magas glikémiás indexű ételek elhagyásával.

Random 160 ch-t enni nem sok értelme van.

2019. márc. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Orvos tanácsára kezdtem el. Voltam vizsgálaton, és azt mondta, hogy ugyan (még) nem vagyok IR-es, de ahogy ő fogalmazott "a határán vagyok". Ezért javasolta, hogy megelőző jelleggel vezessem be ezt a diétát, hogy később se alakuljon ki IR.

Viszont bővebben nem fejtette ki, hogy pontosan mikre kell figyelni, annyit mondott, hogy számoljak minden kalóriát, és figyeljem, hogy ne lépjem túl a napi 160 g ch-t. Tiltott ételekről meg ilyesmikről nem esett szó.

Egyébként nem eszem alapból sem olyan sok cukros meg lisztes dolgot, szerencsére nagyon szeretem a zöldségeket meg a gyümölcsöket, így abból eszek inkább többet.

Viszont szeretem pl a tésztaételeket, meg a süteményeket, ezért ha lehet, ezeket nem szeretném elhagyni teljesen, csak csökkenteni a mennyiségüket.

Péktermékek közül is csak a kiflit eszem meg, de abból is hetente max 2-3 alkalommal szendvicsnek, benne sok zöldséggel, szalámival, sajttal.

Kb. 2 hete számolom a kalóriákat, és bár azt hittem, hogy nagyon nehéz lesz betartani, de mint kiderült, egyáltalán nem az, pedig csak minimálisan változtattam az étrendemen (ilyesmiket pl: hús mellé kevesebb köret, több saláta). Ezek szerint eddig sem fogyasztottam olyan sok szénhidrátot, mint gondoltam.

Ezért is tettem fel a kérdést, mert kicsit gyanúsnak tűnt, hogy tényleg ennyire egyszerű lenne?

2019. márc. 7. 17:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hm. Fura, hogy nem informált jobban az orvos, sokkal több mindenre kell odafigyelni egy igazi IR diétánál...esetleg dietetikushoz érdemes elmenni.

De kalóriát miért kell számolni? Az nem lényeges IR szempontjából, csak a ch... Vagy csak keverted a megfogalmazásodban a kettőt?


Amúgy sok zöldség, hús szuper, a gyümölcs is rendben van, de gyümölcsöt pl. reggel tilos enni egy igazi IR diétában, csak 10 óra után lehet.

Tésztákat lehet durumtésztát és teljes kiőrlésű tésztákat enni (a durumtészta nem is sokkal drágább), ch tartalmukat számolva teljesen jók.

Sütiket lehet teljes kiőrlésű lisztből, zablisztből, mandulalisztből, stb. (nagyon sokféle lisztből) készíteni, édesítőszerrel. Legalábbis abból kéne. Nem tudom mennyire lazíthatsz a dolgokon (ezért kéne dietetikus), de akkor talán belefér néha 1-1 sima...de szerintem akkor se reggel. Vagy tízóraira/uzsira, vagy ebéd után.

Kb. ennyit tudok mondani látatlanban, de szakemberrel érdemes átbeszélni.

2019. márc. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyébként is magas inzulinodat a cukros és lisztes cuccokkal még jobban felküldöd, akkor is hízni fogsz, hiába “kevés” a CH. (Egyébként a 160g egy IR-esnek nem kevés.) Mivel az inzulin a zsírraktározó hormon, ezért ha sokszor vagy folyamatosan magas, akkor bizony zsírosodni fogsz.
2019. márc. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A 160 gr szénhidrátba nem fér bele semmi édesség, és a fehér lisztnél többet ér a teljeskiörlésű gabona vagy a rozsos kenyér is. A mennyiség miatt értem ezt, így jobban jól laksz és nem éhezel meg olyan hamar.
2019. márc. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A cukros, fehérlisztes cuccok megdobják a vércukrot. Ha az inzulinod magas, azzal csak egyre betegebb leszel. Nem éred el a célt, hogy a vércukrot levidd, ha cukrot tömsz magadba. Ha nem is elhagyni, de a lehető legritkábbra venni a fogyasztást érdemes.

Doki nekem is a 160 ch diétát javasolta, de én dietetikus ajánlására inkább levittem kb 90-100-ra magamnak, mert dagadt vagyok és fogynom kell.

A 160gramm ch enyhe IR esetén hatásos, de fogyni nem feltétlen fog vele mindenki (feltéve ha fogyásra van szükség). De persze ha előtte napi 300-at ettél minden cukros lisztes szirszarból akkor nyilván lesz változás:)

Én igyekszem úgy átformálni a ch szegény diétát, hogy azt életmódszerűen tudjam tartani, ne kelljen lemondanom semmiről sem, mivel ettől már a büdös életben nem térhetek el, ha nem akarok visszahízni. Próbálkoztam én már diétákkal, de nekem hosszútávon a tiltólistás módszer, hogy ezt vagy azt ne egyél soha többet, nem válik be, mert onnantól csak arra tudok gondolni mennyire kell az nekem, és falási rohamok lesznek belőle. Én ezt megelőzöm inkább egy saját módszerrel.

Szóval keverve van a saját szabályaimmal a dolog.

6/1 ch csökkentett diétának hívom. :) Átlagosan 90-100 gramm cht viszek be. 6 napig hús, zöldség és kevés sajt az ebédem, vacsorára vagy 1 db zsemlét szoktam enni felvágottal, sajttal, zöldségekkel (ez a ritkább), vagy rántottát sajttal, sonkával, vagy gombával, vagy zöldségekkel, fűszerekkel.

A 7. nap, nekem ez a vasárnap, az szénhidrátnap. Az ebédem ilyenkor vagy valamilyen tésztás, vagy krumplis étel, vagy a szénhidrátdúsabb dolgokból eszem, pl bab, lencse. A vacsi pedig ugyanaz mint a többi napon. Heti egyszer fogyasztok olajos magvakat, pisztáciát, kesudiót, napraforgómagot, tökmagot, és a húsokat kókuszzsírban sütöm, ahogy vasárnap ha épp az a kaja akkor a fűszeres sültkrumplimat is.

Havi egyszer kiválasztok a kedvenc cukros édességeim közül 1 db-ot és azt megeszem. Kedvenc csipszből úgyszintén. Valamint 2 havonta eszem a kedvenc pékárúimból egy fajtából egy db-ot. Pl sajtos roló, vagy májas süti a fornettinél...ilyenek. 2 havonta egyszer. Ennyi.

Így a diétám nem válik unalmassá, nem sóvárgok semmi után, nincs az az érzésem, hogy valamit amit szeretek soha többé nem ehetek, egyszerűen csak ki kell várnom az idejét. Számomra ez az egyetlen módszer ami hosszabb távon tartható és élvezhető. 8 hónapnál járok és -14kg. Nem sok, és nem a legjobb a módszer sem, de számomra így éri meg, hogy nem szenvedésnek és lemondások sorának élem meg ezt az egészet.

Amúgy napi 1 órát mozgok heti 5x. Felülés hasizom erősítő géppel, és torna az alsó testre. Egyenlőre ennyi elég. Ha már többet fogytam, meg fittebb leszek, terveztem még mást is.:)

2019. márc. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!