Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki cukorbetegség miatt...

Aki cukorbetegség miatt gyógyszert szed az hogy tud fogyni ha napi x mennyiségű szénhidrátot be kell vinnie?

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 20:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem fix mennyiségű gyógyszert szed, másrészt valszeg az orvos kevesebb ch-t enged mint az előző adagja, harmadrészt fix ch-ből lehet hízlaló csülköt és pacalt enni vagy barnakenyeret csirkemellel.


És megint többszörösen összetett félbarokk körmondatot szerkesztettem:S

2012. okt. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A cukorbetegek általában az átlag ember cukorfogyasztásának csak a töredékét ehetik, szóval pont nem az fog akadályozni a fogyásban. Másrészt eleve célszerű dietetikutól kérni megfelelő étrendet, még fogyászi szándék nélkül is, pláne úgy.
2012. okt. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá az eddigi válaszokhoz, hogy a cukorbetegek nincsenek eltiltva a mozgástól, sportolhatnak, amennyit csak akarnak, szóval lehet fogyni, probléma nélkül.
2012. okt. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Hát hogy probléma nélkül lehet fogyni, az azért nem teljesen igaz. Én pl. nagyon lassan fogyok, mert néha nem is vagyok éhes, de ennem kell, mert alacsony a vércukor szintem. De azért nem lehetetlen, csak nagyon oda kell figyelni az étrendre, és az orvossal megbeszélve lehet csökkenteni lassan a gyógyszer adagot is.
2012. okt. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az orvossal kell egyeztetni, de kezdetben már maga a cukorbeteg diéta is elég a fogyáshoz.
2012. okt. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Az átlag ember cukor (vagy keményítő) fogyasztása baromira sok.

Ha a cukorbeteg nem enne x gramm szénhidrátot, DE nem enne gyógyszert sem akkor egyensúlyba kerülne a vércukorszintje. Orvos mellett el lehet hagyni a gyógyszert, ne akarjon örök életére függő lenni.


[link]

2012. okt. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Ne haragudj, de ez egy nagy baromság. Ha ilyen könnyen gyógyitható lenne a cukorbetegség, akkor nem kinlódnék közel 10 éve az inzulinnal. Nem eszem cukrot, nem eszem tésztát, kenyeret. Alig eszem krumplit és rizst. Szinte csak zöldségeken és fehérhusokon élek. Teljesen elkerülni a szénhidrátot lehetetlen és nem is egészséges.
2012. okt. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%

1. lövése sincs arról, mi egészséges, már elnézést.

2. általában kezelhető normális táplálkozással, de legalább csökkenthető a gyógyszer mennyisége, és a hipoglikémiás rosszullétek száma.


[link]


Mivel már elég sok tapasztalatunk van, ezért.. már csak az orvosoknak kellene ezt felfogniuk. Néhányan persze tudják ezt.

2012. okt. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Manka68 válasza:

Szia!

Tapasztalat : a szénhidrát szegény diéta (bárminek is nevezzük) és a rendszeres mozgás sokkal jobban fogyaszt, mint a gyógyszerek. Az a bizonyos x mennyiségű szénhidrát TÉNYLEG jóval kevesebb mint az átlagember szénhidrátfogyasztása. :-)

2012. okt. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
állítólag rendszeres testmozgással is lehet javulást elérni, nincs tapasztalat, nekem a mamám cukros,(inzulinos) de ő ugye nem igazán jár sportolni, de nagyon sokat sétál.És próbálja betartani amit az orvos előír. DE én személy szerint hinnék a természetes gyógymódban is.
2012. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!