Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szánhidrátszegény diéta...

Szánhidrátszegény diéta miatti rosszullét?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem olyan régóta étkezem a LCHF és ketogén diéta alapján, naponta 60 g CH-t viszek be, a többi mind fehérje, zsír. Az első pár napban nem volt gond, majd egyre többet tapasztaltam azt, hogy rosszul leszek. A hypoglikémia tüneteit produkáltam, cukrot kellett ennem, hogy jobban legyek.Volt, hogy egy délután 2 x, majd egyszer el is ájultam. Nem szeretném feladni a diétámat, mert egészségesnek érzem és fogytam is vele. Nem sokat kell leadnom, igazából normál a mostani súlyom is, csak egy úgy 5 kg-ot, hogy vékonyabb legyek. Alapból nem vagyok egy nagy húsevő, sosem kívánom, nekem elég hetente 1x húst ennem, szívesebben eszem gyümölcsöt, tésztaféléket, köreteket, magában is. Szóval alapvetően szénhidrát típusú ember vagyok. Akik tapasztaltak ezekben a diétákban, vagy van megfelelő képesítésük, azok mit tanácsolnak? Hol változtassak? A ch, amit beviszek, az is az általam sütött teljes kiörlésű kenyérből van legnagyobb részt. Nem akarok rosszul lenni, dolgozom és aktív életet élek, de nem is akarom feladni a diétámat, inkább okosabban csinálni.


Köszönöm!


2019. ápr. 4. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Ketot szokták ezért szidni, hogy az elején rosszullétet és fáradtságot okoz, főleg ha hirtelen váltasz rá egy magasabb szénhidrátú étrendről. Én amit ajánlanék hogy inkább napi 160 g szénhidrát legyen a max és ne 60. Így nincs ketózis, de elmúlik a rosszullét. Ha ragaszkodsz az alacsony szénhidráthoz akkor viszont lassan válts és fokozatosan menj 160-ról lefele 60 grammra, mondjuk heti 10-15 g csökkentéssel, hogy alkalmazkodjon a szervezeted.
2019. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
A napi 60 g CH borzasztó kevés, ettöl mindenki rosszul lesz.
2019. ápr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is LCHF-en vagyok egy hónapja és semmi bajom, de NEM ketogénezek. A Ketogén diétát direkt nem csinálom, pedig kellene mert sokat kéne fogynom, de tudom magamról, hogy azt nem bírnám mert túl szigorú.

Nekem a szénhidrát 60-és 90 gramm között szokott lenni hétköznap, hétvégén egyszer vagy kétszer felmegy a maxra amit magamnak meghatároztam 100g.

Én csináltam korábban orvos javaslatra 160 grammos ch diétát de egy grammot se fogytam 3 hónap alatt sem. A gyógyszereket hiába szenvedtem tőlük, meg folyamat tukmálta rám...Mikor elegem lett kivágtam őket a kukába.

Ezzel az étrenddel meg gyakorlatilag azonnal megindult a fogyás, hogy levittem maximum százra a szénhidrátot, és a zsírt kicsit megnyomtam. Fehérjét ugyanannyit eszek mint eddig.

Lehet, hogy a te szervezeted nem bírja a drasztikusan alacsony szénhidrátot, ezért ketót nem kéne csinálnod. Ettől még a LCHF maradhat. :)

Lehet attól is rosszullét, hogy nem viszel be elég zsírt és fehérjét. Ha a szénhidrátot leviszed, ezeket fel kell tornázni, különben rosszullét lehet a vége.

Nekem pl 50% körül a zsír, 20% ch és 30% fehérje arány szokott kijönni, max pár grammnyi eltéréssel, és ezzel jól el is vagyok, jól érzem magam. Se fejfájás, se szédülés, se rosszullét, se semmi. Csak sokkal jobb a közérzetem és több az energiám mióta így eszem.

2019. ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha ilyen kevés ch-t eszel, el kellene felejtened a gabonákat, a teljes kiőrlésűt is, akkor nem hullámvasutazna így a vércukrod. A low carb akkor működik jól, ha sok zöldséget eszel, még egy kis gyümölcs is beleférhet (bogyósokból több is). A gabonákban túl sok a ch a hasznos tápanyagtartalmukhoz képest, magas a GI és GL, én inkább hanyagolnám.

Ha 60 g ch-t eszel, az már nem ketogén, ennyi erővel ehetsz tényleg valamivel több ch-t is, pl. az előző által tartott 100 g is megfelelő lehet a fogyáshoz. Főleg, ha eddig teljesen más stílusban ettél, idő kell, hogy az emésztésed alkalmazkodjon. Utána majd látod, mennyire működik, hogy érzed magad, kell-e még változtatni valamerre.

2019. ápr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én fogytam a max 160 gramm CH-val, de mert mellette számoltam kalóriát is. Nem is értem az össz kcalt miért nem nézik sokan, nem csak a makrók számítanak a fogyásnál.


Azért a 160-at írtam mert általában az orvosok is ezt szokták javasolni, a legtöbb ember amúgy is 200+ gramm szénhidrátot fogyaszt naponta, így a 160 gramm egy biztonságos kezdés. Egyik napról a másikra gyökeresen változtatni elég rossz ötlet, inkább lassan de tarthatóan kell átállni.

2019. ápr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elég baj az, hogy mindenkinek 160 grammot ajànlanak. Nem mindenkinek a szervezete reagàl ugyanúgy a sok szénhidràtra. Én 160- al semmit se fogytam 3 hónap alatt, a kalória 1400-1500 közt volt. Sokat voltam éhes, az àllandó fàradtsàgról nem is beszélve. Plusz Semmit nem fogytam.

Most àtlag 70-90gramm és max 100 gramm szénhidràttal, 1800-2000 kalóriàval fogyok és nem éhezek, az energiàm is sokkal több lett. A titok a makrókkal való trükközés. Kevesebb szénhidràt, több zsír.

2019. ápr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 2


Én egy évig ketóztam, 30-40g körül tartottam a szénhidrátot. Felnőtt férfi vagyok, félig meddig fizikai munkát végzek - semmiképp nem ülőt. Soha nem voltam rosszul, nem volt semmi panaszom.

2019. ápr. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egy napos szénhidrátban gazdag étrendet követtem,teljesen helyre jöttem, majd visszaálltam, de 70 g CH-ra. Nem mondom, hogy néha nem kóválygok, meg fáj a fejem, de rendben vagyok.
2019. ápr. 6. 11:03
 9/11 A kérdező kommentje:
Az LCHF szerint fogok akkor étkezni, s 70 g CH-t egyenlőre tartom, ha emelett is rosszul leszek, akkor emelem egy kicsit, de egyelőre nagy gáz nincs. Inkább azzal van a gond, hogy ne undorodnék ennyire a sok hústól. :D
2019. ápr. 6. 11:05
 10/11 anonim válasza:

160g-os diétától senki sem gyógyult meg.

nem megoldás.

a napi 5x étkezés meg az egekben tartja az inzulinszintet, ami rettentő káros.


IF hajrá!

2019. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!