Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Miért népszerűsítik ezeket az...

Miért népszerűsítik ezeket az update-termékeket ennyire? Nincs Norbinak lelkiismeret furdalása?

Figyelt kérdés

Sok rosszat hallottam róla, így hát személyesen is bementem az egyik boltjukba körülnézni, és elképedtem.


A termékeik tele vannak egészségtelenebbnél egészségtelenebb és bizonytalan eredetű adalékanyagokkal, komolyan szerintem a téglapor nem ennyire mérgező. Az egyik élelmiszermérnökként dolgozó ismerősöm is megmondta, hogy be kellene tiltani ezeket a termékeket, nem csak azért, mert átverés, hanem mert baromira egészségtelen, tele van rákkeltő adalékanyagokkal. Ha jól tudom már egyszer a norbi update-kenyeret le is vették a polcokról, mert kiderült, hogy mennyire károsak.


Az árakat meg nem is firtatom, mert kitiltanak az oldalról. Hogyan lehet ilyen méregdrágán árulni olyasmit, ami a töredékét sem éri? Volt olyan dolog, amit otthon egészségesebben előállítok max 500 forintból, ott meg 10 deka került 1500 FT-ba !!!

Nem szégyellik magukat?


Nem provokálásnak szánom a kérdést, de elképedtem, mennyien beveszik ezt az update-marhaságot. Ráadásul kezembe akatt a boltban 2 ilyen update-katalógus vagy micsoda, az egyik régebbi volt. Mi alapján lett az egyik update 1-es étel update 2-es?? Teljesen logikátlan.



Elhiszem, hogy Norbi és Réka az egészséges életmódot reklámozzák agyba-főbe, de az a megoldás, hogy a cukrot, vagy szénhidrátot kipótolják töménytelen mennyiségű méreganyagokkal?


Nektek mi a véleményetek az update termékekről/boltokról?


(nem vitát akarok szítani és nem is akarok provokálni)

Tényleg meglepett ez az egész.



2015. máj. 28. 12:13
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
*akadt
2015. máj. 28. 12:15
 2/31 anonim ***** válasza:
itt minden csak üzletpolitika, mindegy mi van a dobozba ha drága tuti, hogy használni fog, hogy rákos leszel, meddő azt a fenét nem érdekli, ha egy cégnek ki van számitva, pld, hogy a termék levételével veszitene X összeget de a pereskedés csak X-Y ba kerül ugyh. jobban megéri pereskedni mint levenni akkor tuti, hogy a termékek fentmaradnak a polcon ... arról ne is beszélve, hogy itt még biróságra sem éri meg elmenni mivel az ügyintézés az a csigalassúságot sem haladja meg, és fizetni az ügyvédet sem olcsó stb.
2015. máj. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Csak pénz kérdése, mit népszerűsítenek, reklámoznak. A lelkiismeret pedig időnként elnyomható a várható haszonnal.
2015. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
89%

Ez ilyen. Durva mellékhatású gyógyszerek is vannak, ráadásul nem durva dolgok kezelésére, a dr. oetker a törmelékrizst is eladja beízesítve drágán (üzletileg igen ügyesek)... Hogy otthon jobbat és olcsóbbat csinálsz, az evidens. Fillérekért lehet rizstejet készíteni.... A kókusztej drágább, de persze így is sokkal olcsóbb és sokkal finomabb házilag, legalábbis az én ízlelőbimbóimnak s nincs benne más, csak kókusz és víz.


Vannak persze becsapások. Az ilyen párátlanító izék, amik napi 1 korty vizet szednek ki, amikor egy párátlanításra szoruló helyiségben kell vagy egy liter, különben nem sokat ér. Az 1 korty pedig konkrétan semmit.


Sajna tele van a piac nemcsak túlárazott, de egészségtelen és értelmetlen cuccokkal. Némelyiket kivonják a forgalomból, pl. veszélyes játékok, de az élelmiszeripar trükkösebb. S még az ún. szakértők zömének sincs fogalma arról, hogy mi egészséges az ember számára...

2015. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%

Milyen szerencse, hogy a vásárló elvileg tudattal rendelkező emberi lény, aki jobb esetben még olvasni is tud, így eldöntheti, hogy megveszi-e az adott terméket (ráadásul horribilis áron), vagy nem.

Aki elhiszi, hogy a teljes kiőrlésű liszt káros,ezért ápdét lisztes termékeket kell enni, és a kakaó is csak akkor jó, ha rá van írva, hogy update... Az meg is érdemli, nem tudom sajnálni.

2015. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Egeszen pontosan mik azok a mereganyagok, amikkel tomve vannak az update termekek?
2015. máj. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Andizsuzsi ***** válasza:
74%

Nem a Norbiékat védem, de kizártnak tartom, hogy a termékeik tömve lennének rákkeltő anyagokkal, hiszt azokat ellenőrizték, a forgalomba hozatalukat engedélyezték. Az egy dolog, hogy jottányival sem egészségesebbek sok "normál" élelmiszernél, de azért az, hogy mérgezőek, túlzás.

Amúgy ha sok rosszat hallasz valamiről, akkor miért mész be a boltba megnézni?

2015. máj. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
89%

Szukralóz eléggé egészségtelen, szójával is nagyon vigyázni kell.


Nem szoktam norbis cuccokat venni, erősen túlárazottak, s nem is finomak.


Sajnos a magyar élelmiszerkönyv nagyon megengedő, lásd virsli, parizer.

2015. máj. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
72%

A szója nagy mennyiégben (azaz sokszor fogyasztva) eléggé káros, és baromira egészségtelen. Ezzel pedig tele vannak a norbis termékek.

Én is láttam, mennyi egészségtelen adalékanyagot, hozzáadott "mérget" tartalmaz. Véleményem szerint a cukor csak akkor egészségtelen, ha valaki túl sokat fogyaszt belőle. Ha nem eszik sok cukrot, mellette meg mondjuk tornázik vagy sportol valamit, semmi problémája nem lesz. Szóval én norbinak ezt a beteges félelmét a cukortól nem értem.


Van több ismerősöm, aki "ápdétezik" és szerintük csak az a jó és az egészséges, amik az ilyen "ápdét" szennyboltokban kaphatóak. Aki képes minden hülyeséget fenntartások nélkül benyelni, és ki is fizeti a 4-5szörös árat érte, azt semennyire sem tudom sajnálni, megérdemli.

Nem hiába mondják, hogy a fogyni vágyó, de lusta embereken a legkönnyebb meggazdagodni, apácska-anyácska meg ezt jól ki is használja az ápdét-istenítésével.


Én is csak 1-szer voltam bent egy ilyen boltban, volt valami ingyen kóstoló valamelyik meggyes péksüteményükből. Hát egyrészt nekem marhára nem ízlett, másrészt tisztára mű íze volt, mintha nem is süteményt hanem valami szivacsot ennék. (és ez nem azért van, mert nem volt benne cukor, mamám isteni meggyes rétest csinál cukor nélkül! ő cukorbeteg)


És láttam egy kiírást: 1 heti Norbi-étrend (azaz tőlük kapod a kaját, meg lehet rendelni, nem tudom, hogy mind a 3 étkezést tartalmazza-e) 16.000 FT-ért !!! 16.000 Forint...na én ezt nevezem pofátlan lehúzásnak. Aki meg megveszi, az amúgy is reménytelen, ami a tudatos vásárlót illeti. 16.000 forintból egy havi élelmiszeradag is kijön már szinte, és egészségesebb is, mint ezek a norbis vackok.


Azért reklámozzák agyon ezeket, mert nem lenne az a hülye, aki megvenné ezeket az iszonyatosan túlárazott cuccokat. Valaki meg is jegyezte norbikának, micsoda pofátlanság 1200 FT-ot elkérni 10 deka nem tudom miért, erre visszaválaszolta, hogy "ez egy igényes termék igényes embereknek".


Elmehet a francba az a nagyképű majom. (már bocsánat)

2015. máj. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
32%

"Én is láttam, mennyi egészségtelen adalékanyagot, hozzáadott "mérget" tartalmaz."


Akkor sorold mar fe legyszi te is a mergeket, mert mar tenyleg kivancsi vagyok. Meg senki sem irt egy merget se...

2015. máj. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!