Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » 25 kg-t mennyi idő alatt...

25 kg-t mennyi idő alatt tudok fogyni szerintetek?

Figyelt kérdés

Tényleg nagyobb feleslegnel gyorsabban megy le?

Szules után vagyok, de a kisfiam már 1 eves, csak eddig lusta disznó voltam..

A bőrömön meg fog látszani ekkora fogyas? Picit megnyúlt sajnos a hasamon a bor. Van esetleg erre valami hatásos dolog, ami segíthet, hogy feszesebb legyen?


2019. jún. 13. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Számolj úgy, hogy 1kg zsír 7700Kcal, és nagyjából fele-fele arányban fogysz zsírt és cukrot(glikogént).

Tehát ha 1kg zsírt le akarsz adni, ahhoz dupla annyi kalória deficitbe(hiányba) kell kerülj.


Mondjuk eszel naponta 2000kcal-t, de 1000kcal-t sportolsz., így napi 1000kcal lesz a deficit, mert kb 2000kcal kell egy napra.


kb. 15000kcal után fog lemenni 1kg zsír, mivel az ember alapból cukrot éget(glikogént) edzés és minden más közben és csak mellékesen fogysz zsírt is, ezért jó esetben fele-fele arányban égeted el a zsírt és glikogént, intenzív edzésnél sokkal több glikogént használ el a szervezet de az edzés után fennmarad az a felpörgetett állapot ezért utána még bőven zsírt is égetsz alapjáraton, ahogy éjszaka alvás közben is.


Emiatt számolj így nagyjából.


Tehát ha napi 1000kcal mínuszt csinálsz, akkor 15 nap után fogysz 1kg zsírt.


Hogy mekkora 1 kg zsír, nézd meg itt.

[link]


Ez 5font súly, annyi mint egy tégla, kb 2,25kg


Ez nem egy helyről megy le, tehát nem a hasadról meg combodról megy le, hanem mindenhonnan egy csipetnyi, a válladról, a hasadról, a hátadról, a fenekedről, csípődről, karodról mindenhonnan grammról-grammra.



A mérleg nem fog rólad semmit mondani, hogy valójában mennyit fogysz, ugyanis fogsz fogyni izmot(ez a legnagyobb baj), vizet és glikogént.


1gramm glikogén 4gramm vizet köt meg.


Tehát ha te nekiállsz egy órát sportolni, takarítani, akármit csinálni és mondjuk elégetsz 400kcal glikogént + valamennyi zsírt, akkor az a 400g cukor megkötött előtte 4*annyi vizet, tehát kiürül a szervezetedből 2000g víz és cukor, viszont ebből még semennyi sem zsír! Márpedig neked a zsír lebontása a célod. Tehát ha ráállsz a mérlegre azt fogod látni, hogy juhhuj, kevesebb vagyok 2kg-val! De ez csak víz és glikogén, amit a következő étkezéseddel vissza is töltesz, mert enni kell! Ráadásul a cukrot vissza kell tölteni az izmokba, különben elégeted a drága izomzatod, és utána még könnyebben fogsz hízni. Minél több izmod van, annál könnyebben fogsz fogyni, mert az ételt, a glikogént az izmok tárolják, de ha nincs izomzat, akkor ugyanaz a glikogén nem az izmokba kerül, hanem lerakódik zsírba.


Szóval nem a mérleg a lényeg, hogy mennyit mutat, hanem a ruhaméreted. Ha egy-két hónap után rád megy a régi méret ami egy számmal kisebb, akkor jó irányba haladsz.


Ne koplalj, ne azzal csinálj kalóriafelesleget, mert ilyenkor az izmok nem kapnak glikogént, és saját magukat bontják le glikogénné, amit elégetsz. Innentől meg nincs hová tárolni az ételt, és zsírba rakodik le. Jo-jo effektus, ami arról szól,hogy nekiállnak diétázni, amivel elégetik az izmaikat és utána csak zsírba tudnak ételt tárolni, jön a visszahízás.

Ott is azt hiszik mennyit fogytak, miközben csak a glikogén ürült ki az izmokból, meg a megkötött víz és szinte egy gramm zsírt nem fogytak.



Este ne egyél szénhidrátot, gyümölcsöt se, mert az tele van cukorral, azt vagy reggel egyél, vagy ha nagyon intenzív munkát, edzést csináltál, mert olyankor vissza kell pótolni a cukrot az izmokba.


1g cukor 4kcal.


tehát ha egy edzés/munka alatt elégettél 100g cukrot, ez 400kcal, akkor töltsd nyugodtan vissza, de többet soha vigyél be, mert az már nem az izmokat tölti vissza cukorral, hanem zsírba alakul.


Tehát ha normálisan csinálod, két hetente le tudsz fogyni 1kg zsírt, és nézd meg a képen lévő mennyiséget 1 hónap alatt le tudod adni.


25kg-t akarsz leadni a testsúlyodból, ez nyilván nem mind zsír, szerintem célozz meg egy 10kg zsírt hosszútávon, és rövid távon őszig egy 5kg zsírt.


A testsúlyod a mérlegen simán ingadozhat +- 1-2kg-kat. Ez nem zsír, ez nem része a fogyásnak.


A lényeg mindig mérd le magad, minimum hetente ugyanakkor, mondjuk hétfő reggel, így sokkal jobb képet kapsz az eredményedről, mintha minden nap mérnéd magad, de mérheted is magadat mindennap, hogy megismerd mitől mennyit változik a súlyod.

Nyáron még inkább félrevezető a mérleg, mert sokat izzadsz, párologtatsz, pusztán a kilélegzett párával is. Iszol 1L-t, máris 1kg több vagy, de mégsem lettél kövérebb.


Akkor van gond, ha hétről-hétre méredzkedéssel nem fogysz.

2019. jún. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

*Ne koplalj, ne azzal csinálj >>>kalóriafelesleget,<<< mert ilyenkor az izmok nem kapnak glikogént,



Itt kalóriahiányt értettem, tehát ne koplalással csinálj kalóriadeficitet, csak pont a fordítottját írtam.


magyarul egyél, és plusz munkával égesd a kalóriákat.

2019. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az alapos választ!

Egyelőre főleg az étkezés, amire nagyon figyelek, edzés most speciális hasizom torna lesz, mert szetnyilt a hasizmom és koldokservem is van.

Ezzel karra edzhetek kis súllyal?

2019. jún. 13. 20:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne hasazz, ha megsérült, a hasizomtornától nem fog a hasadról jobban lemenni a zsír. Ráadásul a gerincedet, derekadat is kicsinálod.


A súlyzós edzésnél nincs jobb, mert minél több izmot építesz annál több helye lesz a szénhidrátnak glikogénként betöltődni.


Az hízik mindentől, akin nincs izom. A leghatékonyabb sport a súlyzós edzés, mert minden izomcsoportot meg lehet vele edzeni.


Ne csak karra eddz, hanem mindenre, ráadásul ne kis súllyal, hanem amitől elfáradsz.


Ha sorozatokat csinálsz, mondjuk 4*8-at bicepsz karhajlítás, akkor olyan súlyt válassz, aminél az 6.7. 8. karhajlításra már alig bírod felemelni a karod, és 1-2perc pihenőt tarts csak a sorozatok között.


Attól ne félj, hogy nagyon izmos leszel, sok év múlva se tudnád túl nagyra edzeni az izmaid.


Minél izmosabb leszel, annál inkább formásodsz, és összemész.

Nézd meg, hogy ha leadsz 1kg zsírt egy hónap alatt, és felszedsz 1 kg izmot nagyon kemény edzéssel, akkor a mérlegen semmit nem fogsz változni, miközben sokkal kisebb lesz a térfogatod.


Itt egy kép hogy lásd mennyi 1kg zsír meg 1kg izom nagysága közötti különbség.


[link]


Nem fogsz tudni nőként 1kg izmot felszedni egy hónap alatt, azt maximum egy 20-30éves férfi tudja megcsinálni ha keményen edz komoly súlyokkal.


Mondjuk azért legyen ez a célod.


Zsírt viszont még többet is le tudsz adni.

2019. jún. 14. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1,5 kg-s sulyzoval csinálom a gyakorlatokat, többel nem merem a sérv miatt. Miután kétszer 20 percet edzettem, éreztem a hasamon is, csak azt nem tudom, hogy ez a sérv-szetnyilt hasizom miatt volt vagy csak szimplán reg dolgoztattam az izmokat.
2019. jún. 14. 06:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyéni dolog. Ha szerencséd van, kb fél év. Ha nem, mert lassabban fogysz, akkor több.
2019. jún. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem is fogynom kéne 15 kilót, Azóta már sokat fogytam, tehát tapasztalatból beszélek. Az elején még könnyen mennek le a kilók. Voltam orvosnál és azt mondta hogy heti fél kiló az egészséges. A közepe felé meg fog állni a súlyod, ezzel sincs probléma, ez mindenkinél így van. Ha tippek kellenének írj privibe!
2019. jún. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ nennyire figyelsz a kajádra. Rajtam "csak" 10 kiló van, eddig leadtam ötöt, 2 hónap alatt, ami viszonlag gyorsnak mondható. De ez komoly munka, úgy edzésben mint táplálkozásban, viszont ugye szülés után nem gondolom hogy annyira meg lehet erőltetni magad.

Szerintem (egyéni vélemény, nekem is így sikerült) először ne számbeli eredményt akarj, hanem egy olyan rendszert próbálj kiépíteni (kaja és edzés terén is) amit akár élethosszig is fenn tudnál tartani.

És szerintem jobb lenne személyi edzővel és táplálkozási tanácsadóval is beszélgetni, hogy biztos ne vezessen félre senki, és huteles infókat kapj.

2019. jún. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!