Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj van a gyermekemmel?...

Baj van a gyermekemmel? Rosszul csinálok valamit?

Figyelt kérdés

Júliusban szültem 3,3 kilóval. Nem tudtam szoptatni, a kórházban erőm se volt rá a császár miatt, utána meg túl hig volt a tejem. Mindig sírt, így tápszert adtam neki. 2 hetesen már 120 mlt evett, úgy maradt csendben. A cicit néha adtam neki, de nem igazán kellett neki, így a 3 héttől nem adtam neki.

1 hó státuszon 5 kilós volt. A 2 hós státuszon 6,2 kiló. Mindenki szerint nagy a súlya.

Rengeteget alszik, szinte semmit se csinál, hason se szeret, sír ha hasra rakom. Fejét se tartja még igazán.

Aggódnom kéne hogy valamit rosszul csinalok?

Az elmúlt 3 éjszaka óránként kelt, nem tudtam tőle aludni. Hiába adtam neki tápszert, akkor is sírt. Kivagyok teljesen. Az nem tudom baj-e, hogy váltottunk tápszert 1 hete, de a másikról rosszat hallottam. Plusz 1-2 hete a gyerek arca mellkasa meg a bőre piros foltos, de a doki szerint csak a melegtől van.

Szerintetek?



2019. aug. 29. 07:19
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem? Sajnálom a gyereked..
2019. aug. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
91%

Az én kislányom is tápszeres, 1 éves és lám még mindig felkel éjjel enni. Vagy ha nem enni akkor a fogzás miatt. Nyugi lehet élni kevés alvással is.

A többit elmondták az előttem válaszolók.

2019. aug. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
81%

Igen,sajnos sokmindent rosszul csinálsz.

Abba nem megyek bele,hogy nem vagy az a nagy szoptatáspárti..a legfontosabb a gyerekednek a táplálék.Nincs azzal bajom ha valaki tápszert ad..de akkor adja ha oka van rá.Neked ezek szerint van tejed csak kifogásokat keresel,hogy miért ne azt add neki.

2szer kel és nem tudsz aludni? Mázlista! Enyém van,hogy óránként kel van,hogy nem alszik 5 órán keresztül éjjel és nem tudok aludni, de én tudtam mire számítsak,mivel jár és ezért lettem anya. Te erre nagyon nem készűltél fel és ahogy előttem is írta valaki,neked csak nyűg a baba. Én imádom,hogy tudom szoptatni a fiam,hogy éjjel felkel enni többször és nem durran szét a mellem.

120 ml tápszertől meg nem csoda,hogy egész naprs kiütöd .

Ha nem szeret hason aludni,ne altasd úgy. Napközben tedd néha úgy,hog, próbálgassa emelgetni a fejét. Pár hetes babáról beszelünk..nem kell erőszakosan úgy tenni vele,ahogyan te azt szeretnéd..

Kicsit gondolkodj el ezeken

2019. aug. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
85%
Meg ha megszokja, hogy bármit kér, Te teletömöd kajával, akkor nem fog feléd kezdeményezni, eltompul.
2019. aug. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 A kérdező kommentje:

Én úgy gondoltam mielőtt vállaltunk gyereket, hogy a dolgok nem fognak sokat változni. Egy család lettünk a férjemmel, de ettől függetlenül mióta megszületett mi mentünk a kicsivel mindenhova. Voltunk 2 esküvőn, koncerten, boltban, piacon, kórházban, fodrásznál stb. Nálunk mindenki szerint a családban a tápszerezés nem rossz dolog(régen annyi hogy tehén tejet adtak), de azt senki se preferálja, h ha egy gyerek el van kapatva felszoktatva, és óránként kel kelni hozzá, mert szopni akar. Ilyen nincs, én nekem jó az ha 3-4 óránként eszik, de van h 5 órát is alszik egybe utána a 120 ml-t megissza és alszik tovább. Ő ilyen eszik alszik baba nem értem ezzel mi a baj.

Bizonyára lehetne máshogy de én nem fogok otthon ülni, vagy ha igen mindig átjön valaki, barátnő, férjem haverjai. A gyerek se szeret csendben aludni, a tv egész nap szól,ott beszélünk mellette mert nem akarom, hogy azt szokja meg hogy lábujjhegyen kell járni míg alszik.

A tejem meg híg akárki akármit mond. Hiába szopizott mikor hazajottunk 4 óránként nem kellett neki. Így tápszert kapott ha még jól lakott de sírt cumit adtam neki. Már 1.nap kapott cumit.

Nálunk nem divat a gyerek folytonos kézben tartása, ringatás. Nem akarom hogy korán felszokjon. Később mi lesz velem ha ezt szokja meg. Semmit se tudok majd tőle csinálni.

2019. aug. 29. 13:17
 16/69 anonim ***** válasza:
85%
Ha így állsz hozzá a gyereked gyűlölni fog kamaszként, felnőttként meg szarni a fejedre. Szegény gyerek...rossz helyre született.
2019. aug. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
83%

Nem ilyen eszik-alszik baba, hanem.kórosan mélyen alszik a túldozírozott tápszertől.

Egészségtelenül eteted és ezt tudod és nem érdekel, nem alkalmazkodsz a szükségleteihez (ilyen pici babát mindenhovà nem kell hurcolni, èn se vagyok otthonülés párti pedig), megkérdezed mit csinálsz rosszul, és amikor 5-10 ember ugyanazt mondja, akkor se hiszed el.

Itt a legkisebb baj az, hogy nem szoptatod, bár jelzés értèkű, hogy azt is azonnal feladtad (ha vki alapból tápszerel, vagy valami közbe jön, az is más, de ez így ahogy írod, azt sugallja, hogy ha már valami kènyelmetlenséggel jár, azt feladod).

Szóval most mit akarsz hallani végül is?

2019. aug. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
79%

Még annyi, hogy attól is ilyen közönyös, hogy nem veszed fel, nem ölelgeted. Túlélő üzemmódban van, azért is alszik ennyire.

Nagyon magányos és szomorú az a baba.

Te meg nagyon felelőtlen vagy, hogy minden tájékozódás és hozzáértés nèlkül, ennyi önzéssel a lelkedben elvàllaltál egy ilyen felelős munkát. Hogy egy kisbaba mindene lettél, az ő pici èletében az egyetlen, amit ismer és számít, bizalmat, megnyugtatást, a szeretet kèpességét taníthatná neki.

Egy èletre sebzed most meg. És nem azzal, hogy nem szoptatod, hanem hogy teszel a szükségleteire.


Egy ekkora baba már szemkontaktilust tart, kezd mosolyogni az anyjára, kezdi ismerni a napirend, a környező tárgyak. HA stabil érzelmi háttere, biztonsága van.

2019. aug. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
67%
Szemkontaktust
2019. aug. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért baj, ha a babakocsiban fekszik és ott nézegetem. Miért kell folyton felvenni? Én ezt láttam otthon is, ezt mondták a szüleim, nagyszüleim.

Nem akarok ősanya lenni, de a szükségleteit ellátom 120 ml kap 3-4 óránként. De ha nem adok ennyit sír. Ezt olyan nehéz felfogni? Akkor lennék rossz anya ha hagynám hogy éhezzen.

En fiatal vagyok még, miért baj ha viszem magammal a gyereket. Egy fiatal anyának muszáj otthon ülnie? Már ahogy hazajöttünk a kórházból hívtam látogatókat mert kell a program. Meg 3 nap után sétáltunk minden fele mentünk. Tegnap is sétálni voltunk csak egy kis pelus volt rajta. Nem vagyok gondolom hogy rossz anya lennék, és nem hiszem hogy azért mert gyerekem van le kellene mondani dolgokról.

Én élvezem az életet így is. Ha meg segítség kell ott vannak a mamák vigyáznak ők a kicsire. De nekik is megmondtam nincs ringatás, és nem lehet kézben egész nap. Nem értem miért szóltok le.

Én látom a barátnőm milyen fáradt mert ő szoptat, a gyerek mindig rajta/ vele van. Szét van csúszva pedig 2 hónappal előttem szült. Na köszi én ezt nem akarom.

2019. aug. 29. 15:25
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!