Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj van a gyermekemmel?...

Baj van a gyermekemmel? Rosszul csinálok valamit?

Figyelt kérdés

Júliusban szültem 3,3 kilóval. Nem tudtam szoptatni, a kórházban erőm se volt rá a császár miatt, utána meg túl hig volt a tejem. Mindig sírt, így tápszert adtam neki. 2 hetesen már 120 mlt evett, úgy maradt csendben. A cicit néha adtam neki, de nem igazán kellett neki, így a 3 héttől nem adtam neki.

1 hó státuszon 5 kilós volt. A 2 hós státuszon 6,2 kiló. Mindenki szerint nagy a súlya.

Rengeteget alszik, szinte semmit se csinál, hason se szeret, sír ha hasra rakom. Fejét se tartja még igazán.

Aggódnom kéne hogy valamit rosszul csinalok?

Az elmúlt 3 éjszaka óránként kelt, nem tudtam tőle aludni. Hiába adtam neki tápszert, akkor is sírt. Kivagyok teljesen. Az nem tudom baj-e, hogy váltottunk tápszert 1 hete, de a másikról rosszat hallottam. Plusz 1-2 hete a gyerek arca mellkasa meg a bőre piros foltos, de a doki szerint csak a melegtől van.

Szerintetek?



2019. aug. 29. 07:19
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Vegigolvastam itt mindent.

En is fiatal anyuka vagyok, 26 eves, most 4,5 hos a babam. En se akarok atmenni remete uzemmodba, nagyon fontos szamomra az edzes, higy visszanyerjem az alakomat, a tarsasagi elet, sokat viszem setalni a gyereket hogy napkozben kimozduljak, en is posztolok kepeket magunkrol, mert jol esik buszkelkedni a kis dragammal. Az en babam is tapszeres. En se akarom elkenyeztetni, igy nem veszem fel allandoan, ha sir. Es tudod mit, ezekkel nincs is semmi baj. Nem ezek azok, amiket itt sokan kifogasolnak.

A baj az, hogy mindezek ellenere el kell fogadnod, hogy persze szivas ejjel kelni a gyerekhez, de ez ilyen, ez van, ez ezzel jar!!! Es meg ha tapszeres is, kitya kotelesseged ugy taplalni ot, ahogy NEKI a legjobb, nem neked!!! Ha 10x kell felkelned ejjel, akkor megemeled a kis s.gged es felkelsz 10x.

Hozzank is jarnak baratok, de tudod volt olyan, hogy nagyon belecsusztak az esti rutinba (furdetes eves) es a kislanyom nyugos lett tole, azonnal megkertem oket, hogy menjenek haza.

Es az hogy nem ringatod egesz nap az azt jelent, hogy akkor leteszed a kanapera es beszelsz hozza, vagy berakod egy pihenoszekbe es ele ulsz, vagy csak simogatod... hogy legyen konktakt meg akkor is, ha nem veszed fel. Mert tetszik vagy sem, a kozelsegedre vagyik!!! Nem egy par hetes babat kell szoktatni, o meg osztonleny, nem tud hisztizni. Nalunk is vigyaz a mama hetente tobbszor is a babara, de kozben itthon vagyok en is. Neha elugrom egy felnorat futni esetleg. Most ugy kell szervezned az eletedet, higy o legyen a kozeppontban. Sajnos nagyon nem vagy alkalmas az anyasagra, onzo vagy es ezt bugyuta kifogasokkal probalod palastolni. Rengeteget tudnek meg irni ide, de azt hiszem kar beled a szo... sajnalom szegeny babadat:(

2019. aug. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
87%
Ja meg csak annyit... az hogy hanyszor kel a baba ejjel baromira nem attol fugg j szopizik e vagy tapszeres. Nem ks ertem a logikat
2019. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
94%

Kérdezô, a tudomány jelenlegi állása és az Egészségügyi Világszervetet (WHO) állásfoglalása szerint egy gyermeknek 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kell kapnia. 6 hónapos korban ajánlott elkezdeni a hozzátáplálást, és mellette a gyermek LEGALÁBB 1 éves koráig javasolt folytatni a szoptatást. Nem mondta a gyerekorvos? Persze, régen máshogy csinálták, úgy is felnôttek emberek. De a gyermek immunrendszerének, emésztésének, idegrendszeri fejlôdésének ez a legjobb. Olyanba már bele sem megyek, hogy a szoptatáskor gyakorolt mozgás segít a fogak helyes növésében, illetve a beszédfejlôdésben is sokat segít.

Egy 2 hónapos babának az anyján van a helye. Nem kell kézben hurcolni, hatalmas választék van hordozó eszközökbôl. A hordozás nagyon sok mindenre gyógyír. Pl.segít a hasfájáson. Az idegrendszeri fejlôdésnek is jót tesz. (az, hogy mikor alussza át a gyerek az éjszakát, idegrendszeri fejlettség kérdése). A hordozás jó a baba csípôjének, ugyanis az ortopédiailag optimális pózba kerül a csípô.

Az egész napi tévézés borzasztó káros. A tévébôl egy kisbaba számára feldolgozhatatlan mennyiségû információ ömlik. A WHO ajánlás szerint 3 éves korig egyáltalán nem kellene tévéznie egy gyereknek.

Összefoglalva: túlingerled a gyereket, azért alszik nyugtalanul éjjel. Te is érzed, hogy valami nagyon nem stimmel, hiszen azért írtál ki kérdést. Nem könnyû belátni, hogy valamit rosszul gondoltál, rosszul csináltál. Kifejezetten nehéz változtatni a berögzült rossz szokásokon. De tudomásul kell venned, hogy gyermeked született, akinek szüksége van rád. El kell fogadnod, hogy igenis megváltozott az életed. Ne félj átadni magad az anyaságnak.

2019. aug. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
94%

Amit te csinálsz Kérdező, azt nevezik ridegtartásnak. Az állatokkal tesznek így, eléjük rakják az ételt, kikaparják alóluk a szart, aztán a kövi etetésig max ránéznek, vagy sem.

Egy csecsemő ösztönlény. 9 hónapig összeköttetésben volt veled és igen, az első 3 hónapban CSAK és KIZÁRÓLAG rád van szüksége. Nem vadidegenekre 4 naposan, nem a mamára, nem bulira, nem császkálásra, hanem RÁD. Az, hogy te annyira nem voltál képes, hogy ezt az áldozatot meghozd a gyerekedért, az téged ír le. Ő nem egy gép, ezért is hívják az első 3 hónapot 4.trimeszternek. 3 hónap után kezdi felfogni maga körül a külvilágot, hogy mások is vannak körülötte, tárgyak emberek stb. De neked fontosabb saját magad, és a császkálás, mint a gyereked. Önző vagy, talán egy kicsit nárcisztikus is. Nehogy már a gyerek miatt felboruljon a kis világod, nehogy már kelni kelljen. Nehogy kézbe szokjon.

Képzeld 2 gyerekem van. A nagy az első 2 hónapját rajtam töltötte, mert máskülönben visított a hasfájástól. Babusgattam, szeretgettem, ringattam hulla fáradtan is. Aztán úgy 3 hós kora körül letettem a játszószőnyegre, habtapira, és képzeld, nem zokogott, nem szokott rám, hanem a körülötte lévő dolgok kötötték le.

A kicsit is így intéztem. 2 hónapig nem császkáltam vele feleslegesen, és a nagy szoptatása körüli kudarc ellenére majdnem 4 hóig sikerült szoptatnom. És képzeld 2 hós volt, mikor a nagyért mentünk oviba, nem nyávogott, hogy vegyem fel, sőt élvezi a csavargást.

Mai napig mind2 gyerekemet sokat ölelgetem, puszilgatom. A nagy már 6, nem lett belőle anyámasszonykatonája. Nem lóg nonstop a seggemben, nem caimpaszkodik rajtam. Van saját ideje.

Anyám volt ilyen önző, nárcisztikus jellem, aki csak kifelé, a nagyvilágnak szeretett, de megértettem, mióta gyerekeim vannak, hogy a nevelési elvei(sírni hagyás), elavultak, idejét múltak és nem gyerekbarátak. Javaslom, keress fel egy pszichológust, mert van benned egy gát a múltból, ami miatt nem tudod igazán átadni magad a gyerekednek, annak, hogy szeresd, ahogy csak egx anya szerethet.

2019. aug. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
100%

A babáknak 6 hónapos korra kell súlyt duplázni, nem 2 hónapos korra. Lehet egyéni különbség de nem ennyi.

Azért se erőlteti a mozgást, mert nem bírja el a saját testrészeit (és nincs is rá motiválva).

2019. aug. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
9%

A tápszernek adj időt, meg kell szoknia. Ha nem válik be, váltás. 4 hós volt, mire megtaláltuk a megfelelőt, elhagyásig ( 18 hosan) azt itta. Annyi tápszert adtam, amennyit igényelt, nem etettem percre pontosan, de az se jó, ha óránként etedet, fájhat a pocakja tőle. A hízása le fog lassulni, ee az éjszakai evédeseket csökkentsd. Ha anyatejes kenbe sem biztis, hogy kisebb súlya lenne. Az, hogy nagyobb korában mi lesz vele súlyilag, egészségileg senki nem tudja. Tapszernél magasabb a kockázat, de az újabb kutatások szerint minimális a különbség, helyes ht- val egyenesen 0. Az meg netto baromság, hogy nagyobbak a tápszeres babák, fiam 21 hósan 10 kio és mindig kudebb volt a súlya, mint az anyatejes babóknak.


Nézesd meg valakivel, lehet le van tapadva a nyakizma, a súlynak nincs befolyása a mozgasfejlődésre, hisz akkor rengetek 9-10 kilos baba 5-6 hósan képtelen lenne fordulni, vagy 11-14 kilós 1 évesek nem tudnának lábra állni.


Én sem vagyok ölbe kapkodós, lépten- nyomon puszilgatós fajta ( ma ezért kaptam is :)), a gyerek sem igényelte soha. Gondolom jelezte volna, ha igen és meg is kapja, de ő a kibújás pillanatától egyedül intézte pl az alvást is. Minek piszkáljam? Sokat játszottunk a kanapén, feküdtem mellette, mert csúnyán megjártam a császárt, örültem, hogy magamat tartani tudom, nem hogy egy 4 kilós babát. Elejétől aludt éjjel, majd 6 hótól a foga, mozgasfejlődés miatt ébredt. Nehéz volt 6 hó jóság után kelni, de kellett és pont. Simiztem, beszéltem hozzá, ha semmi nem segített kivettem és magamra tettem, par perc alatt megnyugodott és aludt tovább. Volt, hogy 5-6x eljátszotta.


Sokat vagyunk úton, szeret nézelődni, most már jár is, élmény utána tethesen futkosni :) nem bántam meg, hogy nem ugrottam minden nyikkanásra, nagy a szeterelem így is.

2019. aug. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
100%

Előző: a nagyobb súlyú babák mozgásfejlődése lassabb (általában). Főleg ha ennyire kóros módon hizlalják fel.

Az enyém 3 hónaposan volt 6kg, pedig 4,5-tel született, és még így is egy ilyen röffencske külseje van. És lassú is a mozgásfejlődése.

2019. aug. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a tápszert nem adagolod túl gyorsan? A babáknak a szopó mozgás és a folyó tej is nagyon megnyugtató, lehet, azért kér még, nem a mennyiség hiányzik.

A szopás alapból lassú, mert ki kell nyernie a tejet. Újszülött 40 percet is szophat egyszerre, és bele is izzadnak, mert fárasztó.

Nézz utána az igény szerinti cumisüveges gondoskodás fogalmának. Pl a Hordozóháznsk van ilyen FB csoportja. Videók is vannak a babának optimális tàplálásról (hogy milyen lassan kell etetni, néha nyugtatócumira cserélni, hogy kell közben gyengéden bánni a babával).


Másrészt ha nem vagy érzelgős típus, próbáld jobban strukturált feladatokkal, foglalkozási formákkal kialakítani köztetek a kapcsolatot pl babamasszázs, babajóga, ringató/kerekítő foglalkozás.

2019. aug. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igazából azoknak akik szerint én rossz anya vagyok a véleményem az, hogy nem érdekel. A többi választ még köszönöm. A babám egyre több tápszert kíván már 150-180ml is lecsusszan, nem fogom tőle megvonni. Jó baba, alszik, és nem érdekel mit mondtok, én viszem. Ma is nyárzáró buli volt a városban és vittem reggel 10 óra óta a gyerekkel megyünk és még este 11kor is a koncerten kint voltunk. Én így szeretem, nem fogok ezen változtatni. Mindenki szerint szuper jó babám van, és úgy nő hogy csak na :D. Napközben kapott tápszert, mikor kellett tisztába tettem, de egész nap simán elvan a kocsiban. Mindenki nézegette, beszéltek hozzá elvolt, nem kapkodtam fel. Minek.?

A pöttyei megvannak, majd őszre elmúlnak ha nem lesz meleg.

A család szerint sincs gond se a súlyával, semmivel, büszkék rám, hogy milyen jól nevelem nem ülök otthon vele, bátran viszem mindenhova. Míg a sógornőm az első 2 hónapig alig vitte ilyen helyekre(koncert, városi rendezvény, stb) max csak sétáltatni. Én büszkén mutogatom hogy milyen édes aranyos a babám. Jól esik az elismerés. Úgyhogy nem érdekel mit mondtok. Nem izgat.

2019. aug. 31. 23:30
 50/69 anonim ***** válasza:
100%
Akkor minek írtál ki kérdést? Ha te teljesen biztos vagy benne, hogy mindent szuperul csinálsz, miért írtál ki kérdést?
2019. szept. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!