Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj van a gyermekemmel?...

Baj van a gyermekemmel? Rosszul csinálok valamit?

Figyelt kérdés

Júliusban szültem 3,3 kilóval. Nem tudtam szoptatni, a kórházban erőm se volt rá a császár miatt, utána meg túl hig volt a tejem. Mindig sírt, így tápszert adtam neki. 2 hetesen már 120 mlt evett, úgy maradt csendben. A cicit néha adtam neki, de nem igazán kellett neki, így a 3 héttől nem adtam neki.

1 hó státuszon 5 kilós volt. A 2 hós státuszon 6,2 kiló. Mindenki szerint nagy a súlya.

Rengeteget alszik, szinte semmit se csinál, hason se szeret, sír ha hasra rakom. Fejét se tartja még igazán.

Aggódnom kéne hogy valamit rosszul csinalok?

Az elmúlt 3 éjszaka óránként kelt, nem tudtam tőle aludni. Hiába adtam neki tápszert, akkor is sírt. Kivagyok teljesen. Az nem tudom baj-e, hogy váltottunk tápszert 1 hete, de a másikról rosszat hallottam. Plusz 1-2 hete a gyerek arca mellkasa meg a bőre piros foltos, de a doki szerint csak a melegtől van.

Szerintetek?



2019. aug. 29. 07:19
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
Szegeny kisbaba :(
2019. szept. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
82%

Uram isten szegyeld el magad de nagyon! Tudod mi az hogy szeretni es torodni egy babaval? Nem az hogy tele tomod kajaval ha sir,meg nem az hogy facebookra kipakolod mintha nagyon foglalkoznal vele,a valosagban meg tojsz a fejere.

Egy babaval torodni kell! Nem csak etetni.

A szuksegleteiben nem csak a kaja meg a tiszta pelus van. Hanem oleled,beszelgetez hozza,mosolyogsz ra,enekelsz,ringatod,simogatod,jatszol vele, tanitod.

Nagyon sajnalom a gyerekedet mar csak azert is mert lemondtal a ciciztetesrol holott tudtad volna szoptatni csak inkabb a sajat erdekeidet nezed nem ot! Olyan hogy hig tej nincs,nem tudom melyik mamad vagy anyad volt ennyire balfax hogy ezt hazudta neked. A tehen tejet ne probalgasf mert csunya vege lehet,hiaba a szupi uk nagyanyad azt szopkodta baba koraban.

Minden baba mas ne azt nezd hogy ok hogyan neveltek. Nezd meg magad,anyad elszurta a nevelesed es most a te gyereked sinyli meg.

A ferjed szinten egy nyomorek,zsak a foltjat megtalalta sajna.

Nem kell semmit feladnod de mostmar nem a manikur meg facom hanem a babanak kellene az elso helyen allnia. Szanalmas vagy,hiaba elso gyereked de semmit nem tudsz az anyasagrol! Szeretni nem szereted,torodni nem torodsz vele. Korodhoz kepest az agyi szinted a minuszt veri. Remelem a vedono intezkedni fog az ugyben.

Facebookon szili szupi anyu kozben meg gyermek leszarva. Gaz.

Egyebkent ha ennyire hizlalod hogy elaludjon es te mehess kefelni (szerintem) a szivere is ra mehet vagy mas eu baja lesz! ;) Remelem tudod :) bambaanya

2019. szept. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
58%

Azért mert egy pár napja voltak kétségeim a súlyát illetően, de most már nincsenek. Itt mindenki csak leszólták, kioktatott. Nem hallgatok rátok, a családnak is meséltem azt mondták irigyek vagytok, mert jó babám van. Más meg szenved a szoptatassal hónapokig meg az altatással meg az etetéssel, nekem meg jó és ezért vagytok ilyenek..



1. Senki nem irigy! Kutya vagy erre nem lehet irigykedni.

2. Valamelyik rokonod akkora nagy fax mint te.

3. A gyermeked a tulsulya miatt meg is fulladhat,szivproblemai is lehetnek vagy mas..

4. A babad attol mert alszik egesz nap es hagyja anyucit pulyaskodni az nem jo, a tulzott alvas sem jo de persze ezt nem tudod hogy ha nagyon aluszekony az problemara is utalhat.

5. Azert alszik sokat mert a sok kaja megemesztese nagyon legyengiti,nem birja es szegeny elalszik.

6. A nagy suly miatt nem tud mozogni,de mar eszre is vetted hogy a fejet sem emeli,kover de megis gyenge.

7. Senki nem oktat ki,de elso gyereked es ehhez kepest nagyon bamba vagy!

8. Anyad,nagyanyad,dednagyanyad,uknagyanyad assak el magukat a szar tanacsaik miatt. Mert valoban nem mi vagyunk irigyek hanem ok tudatlanok.

Arra senki nem irigy hogy az a gyermek lehet nem sokaig fogja huzni, illetve hogy az anyja apja olyan bamba mint a pixcsa. Senki nem irigy arra hogy nem tudod etetni.

A szoptatas nem kinlodas! A jo anyak nrm a sajat alvasukaz nezik hanem a gyermek egeszseges taplalkozasat,ide nem te tartozol. Olvasd el a szoptatas jotekony hatasait,elonyeit. Bar nem hiszem hogy erdekel,hiszen lenyeg hogy neked jo legyen.

Ajanlom figyelmedbe a legujabb asokat,nagyon szuperek,aztan valamelyik rokonod asson egy jo mely lyukat, rugjon hatba es gyorsan dobja rad a foldet. Remelem a gyermeket kesobb elveszik toled,nagy eselyed van ra ha ilyen meno tanacsokat kapsz a szuper nagyanyadtol.

Tehentejet nem ajanlom mert a gyermeked bele is halhat,majd joval kesobb szabad afni,eleinte felhigitva. Na de anyad biztos a tehen togyebol szopta 1 hetesen :) hallgass ra,biztos igaz :D budos k.....

2019. szept. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
82%
Isten nyugtassa szegeny gyermeked,legyen konnyu neki a fold :( kis angyalka,nem tehet rola hogy ekkora nyomorek cigany az anyja :(
2019. szept. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem egyébként ez egy troll kérdés. Egy anya nem lehet ilyen szívtelen!
2019. szept. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 _littlestar_18 válasza:
88%

Sajnos szerintem vannak ilyen emberek. Legalábbis a mi családunkban van. A sógornőm pont ilyen. Nemrég született a fia, akiről kb így "gondoskodik", ha lehet ezt nevelésnek nevezni. Szülés után 1 héttel már bulit szervezett a barátoknak és a családnak, hogy jöjjön mindenki és csodáljuk a fiát. Zene, iszogatás, cigi minden volt. Persze, így ő sajnos nem tudott szoptatni, mert az idegességtől nincs teje. 2 hétig se szoptatott. Állítólag a buli alatt a fia végig aludt az udvaron, este meg az ágyában bent, míg kint ment a dáridó. Mi szerencsére nyaraltunk akkor. Így csak pár nappal később jutottunk el hozzájuk. A tv alapzajként ment, a gyerek az ágyon hagyva, míg ő kiment ide-oda, mi mondtuk neki, hogy nem fog onnan leesni? Áhh kutya baja, ő is van, hogy 10 percre ott hagyja, míg elmegy fürdeni. Naponta felteszi a gyermeket a közösségi oldalra, várva az el ismerő hozzáírásokat.

Nekem is van 2 lányom, de én nem ilyen anya vagyok. Rendesen neveltem őket, adtam időt magunknak, hogy össze ismerkedjünk szülést követően. Szerettem, babusgattam őket, de nem kapattam el. 2 évig szoptattam mindkettőt. A családban(férjem családi oldalát tekintve) én voltam a fekete bárány, mert nem fogadtam meg az 50 évvel ezelőtti tanácsokat, sajnos nekem ilyen rokonok jutottak a férjem révén, mint a kérdező családtagjai. De nem érdekeltek a megjegyzések,a férjem elfogadta az én módszereimet és ő is látta, hogy szépen nevelem a lányokat.

A kérdező és az ehhez hasonló emberek csak megszülik a gyereket, de azzal nem törődnek, hogyan nevelik fel, mit adnak át nekik.

Nálunk olyan eset történt, hogy ez a bolond nő a 3 hetes gyerekét elhozta paprikát/ paradicsomot szedni a 40 fokban és úgy gondolta, hogy majd az én 6 és 4 éves gyerekemre bízza. Majd a család (anyósom, apósom) teljesen nyugodtan engedte is volna, de én is, meg a férjem mondtuk, hogy ezt nem bizhatja ilyen kis gyerekekre. Szegény gyerek estére teljesen beleizzadt a babakocsiba, mert az anyja rá se nézett míg ott voltunk hiszen alszik, igaz árnyékban volt, de ott is nagyon meleg volt. Meg már messziről érződött hogy bekakilt de az anyja nem igazán törődött ezzel sem.

A laza nevelés, a bulizás, csavargás náluk is első helyen van, na meg a gyerek fejlődésén sajnos látszik, hogy le fog maradni az átlagtól. 3 hósan már közel 8 kiló. Havi 2 kiló a súlygyarapodása, és nem tud nagyon mozogni se mert kövér.

Engem nagyon kinéztek a következetes és mai nevelési elveim miatt, de a férjemmel minket ez nem érdekelt. A családjáról ő is tudja milyenek, sajnos. De én úgy látom sok ilyen nő akad mint a kedves kérdező, vagy a sógornőm..

2019. szept. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
Megnéztem a babanaplónkban, hogy 60 napos kora körül mi volt. A fejemelés nàlunk is késett (merevek voltak a nyakizmai, de már elmúlt gyt mellett), viszont volt szociális mosoly, egy-egy nevetés, érdeklődés tárgyak iránt, ismerős mondókákra már egy-egy reakció, babajóga, azon belül volt olyan feladat, amot szeretett, meg amit nem hagyott, mert félt. Egyáltalán nem csak evés-alvás meg passzivitás.
2019. szept. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim válasza:
100%
Véletlen nem ennek a kérdezőnek a sógornője vagy? https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..
2019. szept. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, mivel az én sógornőmnek egy gyereke van. Meg ő nem jár ilyen oldalakra annál "elittebb" nőcske. De igazából mindegy is, ha ő írta se érdekel.

Az ő véleménye mit sem számít, mivel én egy más nevelést szánok a gyerekemnek. Nem kell folyton nevelni, meg minden okosságra megtanitani. A sógornőm ilyen, és még engem próbál okitani, mit hogy kellene. Tudom én magamtól is.

Amúgy meg a gyerek az oviban megtanul mindent azért jár oda. Én megyek vissza dolgozni júniustól, megy a bölcsibe a pici.

2019. szept. 11. 13:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!