Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj van a gyermekemmel?...

Baj van a gyermekemmel? Rosszul csinálok valamit?

Figyelt kérdés

Júliusban szültem 3,3 kilóval. Nem tudtam szoptatni, a kórházban erőm se volt rá a császár miatt, utána meg túl hig volt a tejem. Mindig sírt, így tápszert adtam neki. 2 hetesen már 120 mlt evett, úgy maradt csendben. A cicit néha adtam neki, de nem igazán kellett neki, így a 3 héttől nem adtam neki.

1 hó státuszon 5 kilós volt. A 2 hós státuszon 6,2 kiló. Mindenki szerint nagy a súlya.

Rengeteget alszik, szinte semmit se csinál, hason se szeret, sír ha hasra rakom. Fejét se tartja még igazán.

Aggódnom kéne hogy valamit rosszul csinalok?

Az elmúlt 3 éjszaka óránként kelt, nem tudtam tőle aludni. Hiába adtam neki tápszert, akkor is sírt. Kivagyok teljesen. Az nem tudom baj-e, hogy váltottunk tápszert 1 hete, de a másikról rosszat hallottam. Plusz 1-2 hete a gyerek arca mellkasa meg a bőre piros foltos, de a doki szerint csak a melegtől van.

Szerintetek?



2019. aug. 29. 07:19
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon nem érted. Nem csak az a szükséglete, hogy teletömd mint egy libát. Szeretetre vágyik, ő is egy ember, személyiség, társas lény, akinek az kell, hogy az anyja szeresse, ölelgesse, beszéljen hozzá, meséljen, énekeljen neki, megnyugtassa ha sír, ha megijedt mert már megint idegent lát, fáj valamilye vagy csak szimplán szoros a zoknija. A kicsi fejletlen idegrendszerének meg rosszat tesz a pörgés és a megszokottság hiánya. Én is fiatal vagyok, nekem is hiányozhatna sokminden de ha csak vásárolni ugrok el 1 órára már hiányzik, én babám is sajnos tápszeres, de megadom neki azt a meghitt nyugalmat és közelséget amit szoptatáskor kapnak a babák. Én sem ringattam, ha otthon voltunk, hanem összegömbölyödve összebújunk és az nyugtatja meg a legjobban. Szereted te a kisbabádat? Tudod milyen szívtelen, önző amit itt leírtál?
2019. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
81%
Őszintén válaszolj most erre amit kérdezni fogok... minek szültél te gyereket?
2019. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 A kérdező kommentje:
Én is szeretem, meg szoktam szeretgetni. Facebookon csak olyan képeink vannak kint, hogy szeretgetem, ölelgetem. Énekelni nem szoktam nem ismerem a gyerek dalokat de youtubeon megy a tvn. Nem gondolom hogy szívtelen lennék. Szeretem a kisbabám meg mindenki dicséri fbon hogy milyen cuki mert szoktam róla tenni fel képeket.
2019. aug. 29. 16:00
 24/69 anonim ***** válasza:
86%

Te tényleg nem érted. Én kielégítettem a gyerekeim szükségletetit anélkül, hogy fb-ra tettem volna képet. Te mutogatod a babád, ahelyett, hogy megfelelően nevelnéd.

Szerintem olvasd el az eddigi válaszokat szótagolva, hátha akkor sikerül felfogni, hogy nem ridegtartásban kell gyereket nevelni.

Sajna nekem is tápszeresek voltak, és a kisebbik 2 éves koráig maximum 5 átaludt éjszakám volt, mert mindig volt valami, ami miatt kelt. Viszont megérte, mert most boldog, kiegyensúlyozott kisember. Gondolkodj el, és olvass egy kis pszichológiát, gyermek lélektan fejlődést, mert nem, nem csinálod jól.

2019. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
88%
Azért szereted mert a facebookon mindenki dícséri a cuki képeket? Remélem troll vagy basźki..ilyen egy picśát ha igaz amit leírsz ez nagyon durva
2019. aug. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
87%

A babakocsiban "nézegetve levés" az ilyen pici babának nem ad semmit, mert el se lát olyan messzire. Számára ez egy izolált, szeparált állapot, nem tudja hol vagy, mi történik.

Persze fokozatosan megszokják, de 3 hónapos kortól érdekli minimálisan is a környezet őket.

A babakocsi a babànak semmi, a karodban levés az minden.

Talán azért sír az etetés végèn mert nem akarja elveszteni a kontaktust Veled.

Másrészr ha a mamákat le kell tiltani a ringatásról, akkor ki az a mindenki a családban, aki ringatás meg felvevés ellenes?

Harmadrészt ha a szükséges szeretet megtagadásával neveltek ilyen lényt és ilyen "anyát", mint Te, az elég szemléletes példa.

2019. aug. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
93%
Á, ez nem lehet igaz, nem... Szerintem troll. Valaszaiban direkt cukkol mindenkit. Remélem, troll..., 😔😔
2019. aug. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
83%
Rendesen sikerült felidegesitsel.... Ha troll vagy pacsi! Egyébként ha nem egy buta szivtelen nő vagy aki teljesen alkalmatlan erre a szerepre jelenleg! Sajnalom azt a kisbabat nagyon nagyon. Nem akarod orokbe adni?
2019. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
81%
Kabaré ami itt megy mindkét részről 😂😂😂
2019. aug. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 A kérdező kommentje:

Elolvastam az észrevételeket, de nem értek minddel egyet. Jó lehet hogy túl szigorú vagyok még új ez nekem de első babám.

Nem vagyok troll tényleg aggasztott h jó e a baba súlya meg az etetés, de mivel mindenki leosztott, így szarul érzem magam. Azért szültem gyereket, mert akartam, mi másért. De én nem vagyok egy remete vagy az a tipus, aki képes hetekig otthon ülni vele. Nekem ki kell mozdulnom. Én az otthon tartózkodást is max 1,5 évre tervezem utána megyek vissza dolgozni mert kevés a pénz így is.

Meg lehet szólni, de nem igazán értem miért. Szeretem én a gyereket és nem csak a facebookon. De hát itt mindenki okos..

2019. aug. 29. 18:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!