Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj van a gyermekemmel?...

Baj van a gyermekemmel? Rosszul csinálok valamit?

Figyelt kérdés

Júliusban szültem 3,3 kilóval. Nem tudtam szoptatni, a kórházban erőm se volt rá a császár miatt, utána meg túl hig volt a tejem. Mindig sírt, így tápszert adtam neki. 2 hetesen már 120 mlt evett, úgy maradt csendben. A cicit néha adtam neki, de nem igazán kellett neki, így a 3 héttől nem adtam neki.

1 hó státuszon 5 kilós volt. A 2 hós státuszon 6,2 kiló. Mindenki szerint nagy a súlya.

Rengeteget alszik, szinte semmit se csinál, hason se szeret, sír ha hasra rakom. Fejét se tartja még igazán.

Aggódnom kéne hogy valamit rosszul csinalok?

Az elmúlt 3 éjszaka óránként kelt, nem tudtam tőle aludni. Hiába adtam neki tápszert, akkor is sírt. Kivagyok teljesen. Az nem tudom baj-e, hogy váltottunk tápszert 1 hete, de a másikról rosszat hallottam. Plusz 1-2 hete a gyerek arca mellkasa meg a bőre piros foltos, de a doki szerint csak a melegtől van.

Szerintetek?



2019. aug. 29. 07:19
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 A kérdező kommentje:
Azért mert egy pár napja voltak kétségeim a súlyát illetően, de most már nincsenek. Itt mindenki csak leszólták, kioktatott. Nem hallgatok rátok, a családnak is meséltem azt mondták irigyek vagytok, mert jó babám van. Más meg szenved a szoptatassal hónapokig meg az altatással meg az etetéssel, nekem meg jó és ezért vagytok ilyenek..
2019. szept. 1. 08:10
 52/69 anonim ***** válasza:
100%

Csomó érvet, tényt írtak az emberek. Az nem érdekel?

Ez nem egy velünk való vita csupán, hanem a gyereked sorsa. Ha meggyőzöd Magad, hogy mindenki hülye, csak Te vagy helikopter, attól még a babának ártasz.

Mért nem olvasgatsz utána tényszerűen (tàpszer szükséglet, babák szükségletei)? Amiket írsz, nem érvek, csak dacoskodás....

2019. szept. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
100%
Ha túlsúlya miatt nem jut levegőhöz álmában a gyermeked vagy a hatalmas mennyiségű tápszert visszahányja és belefullad és te nem veszed észre mert szarsz rá, olyan cukin alszik, akkor mit fogsz csinálni? Nagyon iq/eq bajnok vagy kérdező.
2019. szept. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes ez. Leírod a problémádat, a kétségeidet, hogy vajon rosszul csinálod-e? Sokan leírják, hogy igen, rosszul csinálod. És neked ebből az jön le, hogy te jól csinálod, csak mindenki más irigy rád. Szerintem ne kérj többé semmiben tanácsot, mert ha nem vagy képes elgondolkodni a kritikákon, akkor nincs értelme. Minden jó úgy, ahogy te csinálod, ne gondolkodj el azon, hogy változtani kéne.
2019. szept. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
92%
Persze, irigyek vagyunk. Akkor is marhára fogunk irigyelni, amikor a helytelen táplálás következményeként cukorbeteg lesz a gyereked, és inzulinozhatod meg grammra számolgathatod neki a szénhidrátot. Akkor is mindenki téged fog irigyelni, amikor a túlingerlés következményeként hiperaktív, viselkedéazavaros lesz a gyerek. Rohangálhatsz majd vele fejlesztésrôl fejlesztésre. Irigylésre méltó lesz az is, ha a gyámügy elveszi tôled a gyereket, mert nem fogod neki megadni a szükséges kezeléseket, mert az nekes kényelmetlen.
2019. szept. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
100%

"Azért mert egy pár napja voltak kétségeim a súlyát illetően, de most már nincsenek. Itt mindenki csak leszólták, kioktatott. Nem hallgatok rátok, a családnak is meséltem azt mondták irigyek vagytok, mert jó babám van. Más meg szenved a szoptatassal hónapokig meg az altatással meg az etetéssel, nekem meg jó és ezért vagytok ilyenek.."


Marhára irigy vagyok azert, mert 6hos babának valo tápszermennyiséggel tömöd ejjel nappal a 2 hós gyerekedet és ezért bealszik.

Irigy vagyok, mert 2 hósan megduplázta a sulyat, amit 5-6 hosan kellene.

Irigy vagyok, hogy nincs benned szeretet éh hagyod bömbölni a gyereked.

Irigy vagyok mert szamodra a síras egyenlő az éhséggel.

Irigy vagyok mert nem vagy képes felfogni, hogy egy ekkora gyerek nem koncertre való, rendszer, nyugalom és csak az anyja kell neki.

Irigy vagyok, mert nem fogod fel, hogy a sogornőd csinalta jól, hogy 2 honapig csak a babával es a gyogyulassal foglalkozott. Valoszínű neki nem lesz szövődménye, a tied az agyadra ment.

2 fiam van. Nem etettem túl, mindig tudtam, mi a bajuk, bíznak bennem. Nem cipeltem koncertekre, de kirandulni csavarogni igen. Szofogarok, maguktol alszanak 3l babakoruk ota. Akkor vettem fel oket amikor kellett. És sokat foglalkoztam velük, nem a nyarzáró szharrokra jartam.

2019. szept. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
100%

Mértéķkel a programok is beleférnek (én is levittem borfesztre a babámat, de ő 8 hónapos, a napirendbe illesztve 2 órát voltunk ott, gyerekkoncerten az árnyékos fűben plusz kis bódénézegetés).

De Te valahogy nem kapcsolódsz ahhoz a gyerekhez, nem is érted, hogy működnek, hogy lehet őkez jól szeretni.

Ez sokkal ijesztőbb mint hogy nem szoptatod vagy néha másra bízod.

Mért nem hallgatsz a jó szóra? Itt mi nem szivatásból írunk Neked...

És nem irigylem, mert ez nem jóbabaság, hanem az elhanyagolás következtében létrejött kóros viselkedés. Vannak nyugis babák, de nem így és nem ennyire.

A szívének is árt ez a rengeteg súly és zabálás. Ha egyszer ràjössz hogy elrontottad már lehet, hogy késő lesz.

Remélem, troll vagy, de ha nem, akkor a szívem megszakad a kicsi lélekért, akit Rád bíztak.

2019. szept. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon remélem, hogy csak egy troll. Nem akarom elhinni, hogy vannak ilyen mérhetetlenül ostoba emberek...
2019. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 A kérdező kommentje:

Nagyon vicces ahogy előre jósoljátok milyen buta hiperaktív és figyelemzavaros kövér gyerekem lesz.

Az a jó hogy nem ti nevelitek. A gyámügyes fenyegetést egyenesen már viccesnek találtam. :D nem értem miért baj ha én is jól akarom magam érezni. Ezzel nem ártok a gyereknek. Nem cigizve szoptatok, vagy nem drogozok. Éreztem, itatom, tisztába teszem, az anyai teendőim ellátom. De azért jól esett tegnap végre bulizni egyet.

Tudom, hogy minden rendben velünk és a jövő héten egyeztetem a munkahelyemmel, hogy amint lehet kb 8-9 hónap múlva megyek vissza dolgozni. A kicsi meg megy a bölcsibe.

Úgyhogy úgy végszóként annyit h szánalmas emberek vagytok.

2019. szept. 1. 21:39
 60/69 anonim ***** válasza:
93%

"Éreztem, itatom, tisztába teszem, az anyai teendőim ellátom. De azért jól esett tegnap végre bulizni egyet."


Ellátod... De hol van itt a szeretem, megölelem, babusgatom? Ezért mondtam, hogy ridegtartás.


"Tudom, hogy minden rendben velünk és a jövő héten egyeztetem a munkahelyemmel, hogy amint lehet kb 8-9 hónap múlva megyek vissza dolgozni. A kicsi meg megy a bölcsibe."

Ha tudnád, nem irtal volna ki kérdést, amiben tele vagy kétségekkel. Lehet jobb is lesz neki a bölcsiben, ahol ha mázlija van, a gondozóktól kap egy kis szeretetet.


"Úgyhogy úgy végszóként annyit h szánalmas emberek vagytok."

Te vagy a szánalmas. Nem fogadod meg mások tanácsát, akkor minek kérdezel? Hogy gyorsan visszaoltogass, mint egy gyerek? Inkább szakemberhez menj, ne csak dolgozni.

2019. szept. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!