Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj van a gyermekemmel?...

Baj van a gyermekemmel? Rosszul csinálok valamit?

Figyelt kérdés

Júliusban szültem 3,3 kilóval. Nem tudtam szoptatni, a kórházban erőm se volt rá a császár miatt, utána meg túl hig volt a tejem. Mindig sírt, így tápszert adtam neki. 2 hetesen már 120 mlt evett, úgy maradt csendben. A cicit néha adtam neki, de nem igazán kellett neki, így a 3 héttől nem adtam neki.

1 hó státuszon 5 kilós volt. A 2 hós státuszon 6,2 kiló. Mindenki szerint nagy a súlya.

Rengeteget alszik, szinte semmit se csinál, hason se szeret, sír ha hasra rakom. Fejét se tartja még igazán.

Aggódnom kéne hogy valamit rosszul csinalok?

Az elmúlt 3 éjszaka óránként kelt, nem tudtam tőle aludni. Hiába adtam neki tápszert, akkor is sírt. Kivagyok teljesen. Az nem tudom baj-e, hogy váltottunk tápszert 1 hete, de a másikról rosszat hallottam. Plusz 1-2 hete a gyerek arca mellkasa meg a bőre piros foltos, de a doki szerint csak a melegtől van.

Szerintetek?



2019. aug. 29. 07:19
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, hány éves vagy?
2019. aug. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
72%
Mert a korral egyenes arányban nő az inteligencia vagy mi???
2019. aug. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 A kérdező kommentje:
25 vagyok de szerintem nincs igazatok.!!!
2019. aug. 29. 20:02
 34/69 anonim ***** válasza:
80%
Mi csak abból tudunk kiindulni, amit leírtál.
2019. aug. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos igazunk van. És az, hogy olyan fotóitok vannak ahol szeretgeted és mindenki megdícsér milyen cuki mutatja mennyire nem kellett volna még gyereket vállalni. Párod is ilyen a kicsivel? Nagyszülei is? Lájkvadász anyuka, a facenek, instának szültél vagy mi? Fogadok a 10 perccel szülés utáni perfekt sminkes fotód is a facen kötött ki..szánalmas vagy
2019. aug. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
90%

Nehezen tudom eldönteni, troll-e a kedves Kérdező, vagy egyszerűen csak sötét, de baromi jó ez a kérdés. :)

Komolyan azt hittem, max 20 éves vagy. 25 az nem fiatal. Én is ennyi idősen szültem, és képzeld, mindkét gyerekem szoptattam, felkeltem hozzájuk éjjel évekig, és elfogadtam, hogy a bulizásnak egy ideig lőttek. 25 évesen azért már illik sejteni, mivel fog járni a gyerekvállalás.

Nem hiszem amúgy, hogy kamu lenne, sokan vállalnak sajnos ezzel a hozzáállással gyereket. Nem akarja, hogy felszokjon... Megőrülök.

2019. aug. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 A kérdező kommentje:

Nem vitát akartam nyitni, ezek az én nevelési elveim. Mindenki máshogy neveli a gyerekét. Nálunk anyám, nagyszülők, mindenki dolgozott a gyerek mellett a földeken, nem volt idő arra hogy folyton babusgassanak. Mégis felnőttek lettünk. Én sem akarom hogy folyton rajtam csüngjön a gyerek bármennyire is szeretem. Szerencsére nekem már csak saját szórakozásomra kell a kertet művelni, de a szülés óta ezt pihentetem.

Nem vagyon insta mami, tény, hogy gyakran posztolok képet magamról a gyerekről, az életükről, mint mindenki más. Császárral szültem és képzeld el nem sminkeltem ki magam, de a párom tett fel képet rólunk.

Nem értek egyet a hozzáállással... Van saját példám. Sógornőmnek van egy 2 éves gyereke ő is olyan nevelést kapott mint amit leírtatok, (szopi, cirogatas, ringatás, éneklés, mese minden szar) de ő más személyiség.

Szerintem túl féltette, nem mehettünk hetekig látogatóba mikor a kórházból hazajöttek, a gyereket 6 hónapos koráig csak szoptatta, semmit még egy falat sütit se ehetett, de most se nagyon eszik édességet. Tény, hogy okos és ügyes, de rengeteg szabály van, nem engedi hogy más beleszóljon a nevelésbe, holott szerintem ő nem igazán jól nevelte, mert a gyerek mellett egy buliba, egy koncertre se mentek el, csak fel év - 1 éves kora körül. Mi tuti nem fogunk 1 éves koráig otthon ülni. És még asszem most is szoptatja...

2019. aug. 29. 21:49
 38/69 anonim ***** válasza:
83%

Hű, basszus, te nagyon kemény vagy... Nézz utána, 6 hónapos korig csak anyatej kell a gyereknek, ez nem nevelési elv, hanem szakmailag alátámasztott tény! Oké, nem mindenki tartja be, de az is gyümölcsöt vagy max főzeléket ad a gyerekének, nem sütit... Te jó ég.

Két iskolás gyerekem van. Hidd el, nagyon-nagyon sok gondod lesz még, ha már 3 hónapos korában ilyen szinten pattintod le magadról a gondozását és nevelését (az, hogy nem veszed fel, nem nevelés, bocs). Lesznek meg sokkal komolyabb gondjaitok is annál, mint hogy fel kell kelni hozzá. Mit fogsz akkor mondani? Hogy bocs, neked kényelmetlen ezekkel foglalkozni?

2019. aug. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
89%
De itt ki mondott olyant, hogy remeteként be kell zarkózni gyerek mellett? Egyfolytában azzal érvelsz, hogy neked ki kell mozdulni. Édesem, a gyerekkel nem áll meg az élet, mozduljatok ki vele együtt, ha ez esik jól nektek, de könyörgöm ne nevezd nevelésnek, pláne elvnek azt amit művelsz a saját gyerekeddel. És hahó, a szüleid, nagyszüleid azért dolgoztak, mert nem adatott meg nekik, hogy pénzért otthon üljenek két évet, hanem honapokon belül visszamentek, mert muszáj volt. És te már nem kell ezekkel együtt élj, vagyis nem kell pár hónappal a szülés után dolgozz. Ha másfél éves korában visszamész dolgozni, szíved joga, minket aztán nem ez a része zavar. Az zavar, hogy idióta gondolatokat írsz itt le, amit egy átlag érzelmi intelligenciával rendelkező személy se tud lenyelni. A gyereknek az első éveiben alakítod ki az ősbizalmát, de hát járhat a szánjunk, ha te nem vagy hajlandó egy kicsit se utánaolvasni, hogy mi folyik 2019-ben, hanem 1940 ben ragadtál...
2019. aug. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
86%
Nálatok egyedül sógornőd normális ezek szerint. Követendő példa lehetne neked, nem ellenpélda.
2019. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!