Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én érzem túlzásnak, hogy...

Csak én érzem túlzásnak, hogy a legtöbb anyuka első szülinapra azert vesz egy tortát, hogy a gyerek szettrancsirozza?

Figyelt kérdés
Sokan 2t vesznek hogy a vendegeknek legyen egy külön! Én úgy vélem kap egy szeletet es csokolok azzal azt csinal amit akar
2019. szept. 9. 08:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
89%
Muffint csinaltam a szulinapjara, 1 darabot kapott, olyan dolgokbol, amiket mar ehetett, nagyon elvezte, hogy szetnyomkodhatta, es meg is ette. Csokikremmel toltottem meg, mi meg megettuk a tobbit. Nem volt csaladi banzaj, es en a facebookra sem teszek fel kepeket a gyerekrol, instam meg akkor meg nem is volt, csak jo poen ak tartottuk, es magunk miatt csinaltuk elsosorban, o nyilvan nem emlekszik ra. Nagyon edes kepek lettek rola, amiken a mai napig mosolygok, amikor nezegetem. En a fura ruhakba beallitott helyszinen keszult kismamafotozast, az elso karacsonyi ajandekozast, szulinapi ajandekokat nem ertem, hogy az minek, de attol meg mert en nem ertek valamit, mas szamara lehet ertelme :)
2019. szept. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%

Első szülinapjára pudingtortát csináltam neki. Mindenki kapott egy szeletet, ő is. A kezével szépen magába tömte.

Emlékezni nem fog, ez igaz, de örülni egy évesen is tud az ember. Másodikra csokitortát, ugyanígy egy szeletet kapott.

Előtte nem sokkal van az unokatesója szülinapja, ők cukrászdából rendeltek, nagyon szép volt, ezt el kell ismernem, csak épp a gyerek a közelébe sem mehetett, mert dróttal voltak rátéve a marcipán csillagok. Nem tettünk megjegyzéseket, ő dolguk. Egy egész tortát széttrancsírozni szerintem is pazarlás.

2019. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Mi csak egy kisebb, jelképes tortát akartunk majd csinálni. Úgysem ehet belőle, de azért legyen vmi, hiszen mégiscsak az első születésnapja. Fényképeken megmarad az emlék. Aztán ennyi. De az hülyeség, hogy csak azért vesz vki, hogy szét trancsírozza a gyerek a tortát. Meg külön a vendégeknek... Amúgy hallottam ennél őrültebbet is. Amikor szültem, az egyik szobatársam mondta, hogy készítettek az újszülöttnek egy tortát. Na, ez nálam kivágta a biztosítékot.
2019. szept. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
92%

Mikor nekem volt az első szülinapom akkor is így volt :) Jó krémes torta, és egy saját szelet amit széttrancsírozhattam :D Nem új keletű ez a dolog csak a net miatt feltűnőbb.


És miért ne lenne megtartva az első szülinap? Attól még hogy a kicsi nem emlékszik rá remek alkalom a családnak összeülni, tortázni, beszélgetni.

2019. szept. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
26%
Ma mar minden elvan tulozva, mert az a lenyeg, hogy az instan jol nezzen ki..
2019. szept. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
9%

A születésnap, főleg az első inkább anyának fontos. És nincs is ezzel semmi baj. Épp egy éve adott életet a gyerekének.

Én nem ítélek el senkit. Mindenki úgy tesz ahogy akar. Nekem nem fáj.


De egy eset miatt egyszer én is felhúztam a szemöldököm. Fotó Facebookon: 1 éves kislány 8(!) születésnapi tortát tartalmazó asztal mögött lefotozva. És láthatóan nem is házi készítésűek voltak.

2019. szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk egy torta volt.

Nem élünk a közösségi média adta fényképmegosztási lehetőségekkel.


Olyan tortát kapott, amit ehet ( citromos túrós piskóta, direkt NEM cukormázas)


Nagy buli volt, nagyon élvezte, mert társasági gyerek.


Nah az én gyerekem nem volt rest.

Amit elérte a tortát beletúrt és nyalogatta a kezét.

Úgy kellett elhúzni, h. ne rántsa magára, de viztosan nem eröltettem volna.


A buli nemcsak neki szól, hanem nekünk felnőtteknek is.


Szóval a 2 torta felesleges.

De tesóm párjábál felnőttként is van vagy 3.

Mindenki süt a bulira, olyan édesszájúak, hogy el is megy. Nem is értem, hogy maradhatnak annyira vékonyak 😂

2019. szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
74%

16!


Na és azzal mi a baj ha 8 torta van? Nálunk pl mindig 3 készül, felnőtteteknek is, mert nagy a család, plusz nem mindenki szeret mindent. De olyan is volt mar, hogy 4et csináltam. Azt amúgy hogy állapítod meg, higy nem házi készítésű? MERT én pl eredetileg cukrász vagyok, úgyhogy tudok sütni és díszíteni is.

2019. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém egy torta formára igazított gyümölcsrizs kupacot kapott e célra. Egyébként szerintem mindegy, hogy mit trancsíroz a gyerek, mert ebben a korban még mindent, kivéve, ha meg sem meri kóstolni :) De szerintem is gáz kötelező divat-szokást csinálni belőle, ugyanakkor jó dolog megünnepelni, együtt örülni valakinek, akit szeretünk.
2019. szept. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Felolem lehet 10 torta is csak azt arra hasznaljak hogy megenni :) Etellel en nem szeretrm ha jatszik barki is. Megunnepelni szerintem is erdemes bármelyik szülinapot ezt is csak normalis esszeru keretek között! Nem kell akkora bulit csapni az elsobol mintha az esküvője lenne :)
2019. szept. 9. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!