Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sogornom kisfia 2 eves lesz...

Sogornom kisfia 2 eves lesz par nap mulva. Nem beszel egy szot sem, meg csak nem is gagyog. Szulok nem aggodnak, szerintuk nincs miert. Ti mit tennetek?

Figyelt kérdés
Kisfiu idore szuletett, latszolg jol fejlodo, mozgasfejlodese nem volt megkesett. Sosem szolalt meg, csak dunnyogott, de szotagokat sem mond, erelmetlen baba nyelven sem beszel. Kozossegbe nem jar. Vedono es hazi orvos, valamint a korulotte levok mar figyelmeztettek a szuloket, finoman de anyukat ez idegesiti, szerinte minden rendben van... en aggodom. Szerintem iszonyu fontos lenne h mielobb lepjenek. Mit tegyek?! Varjunk meg a parommal egyaltalan van jogunk eroteljesebben fellepni, akar osszeveszni veluk? Vagy hagyjuk h a kicsit “elrontsak”, ne fejlesszek?! Szerintuk a szakemberek, pl vedono idiota, nincs gyereke, mit tudhat O..., meg logopedus is van a csaladban, de O is hulye, mert nincs gyereke...
2019. nov. 26. 20:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%

Semmit, ugyanis nem a te dolgod.

Van anyja, apja majd ők intézik.

2019. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Bennem is ez van egyebkent.

Ezert nem szoltunk eddig. De kozben lelkifurdalasom van, hogy ha nem szolunk, lehet a kicsi szivja meg az anyja hulyeseget...

2019. nov. 26. 21:03
 3/32 anonim ***** válasza:
38%
Ha már ilyen mindenbe beleütöm az orrom típus vagy, utánaolvashattál volna, pl. google, hogy lányoknak 2 évesen kell elkezdeni beszélni, fiúknak két és fél évesen. Mi egyébként járunk fejlesztésre és elárulom, nem sokat ér, oké elviszem, mert törődő anyuka vagyok, de semmi olyan nem történik, amit itthon ne csinálnánk már jó ideje. Majd ha félév múlva se beszél, akkor érdemes megnézetni, nem neked, hanem a szüleinek.
2019. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miert kell ez a stilus, de erzem, hogy teged is sokat bantottak mar, biztosan ezert tamadsz ram. Kepzeld tisztaban vagyok a szakirodalommal, es az “elkezdeni beszelni” mindenkinek mast jelent. A szakirodalom szerint:


Az atlag gyermeknek így alakul a beszédfejlődése:

több szót ejtenek ki 15-18 hónapos korukra

rámutatnak a testrészeikre, az ismerős tárgyakra, családtagokra 18 hónapos korukra

50 vagy annál is több szót mondanak 2 éves korukra

2 szavas mondatokat alkotnak 2 éves korukra

2 lépésből álló parancsokat tudnak teljesíteni 2 éves korukra


Nah most a gagyogasnak mar 1 eves kor elott el kene indulnia, ez a kisfiu meg sem szolal, es kepzeld a szakemberek azert vannak h segitsenek. Lehet h nem mindenkinek tudnak, lehet neked pont nem, de ettol meg ennek a kisfiunak MEGKESETT a beszedfejlodese, amit mielobb fejlesztenek, annal jobb.

2019. nov. 26. 21:29
 5/32 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem jogosan aggódsz. 13 hónapos a kisfiam és rengeteget gagyog. Szavakat is mond már: nem, baba, mama, apa.

Mondjuk a tényleges beszéddel még nincs elkésve a kisfiú, de az, hogy nem gagyog elég ijesztő.

2019. nov. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Nyilvan nem folyekony beszedet varunk. De en iszonyuan aggodnek ha a sajatom lenne, pont azert mert tudom h az elso szaval 12-15 honapos korban jonnek. Tehat min 9 honappal van lemaradva...
2019. nov. 26. 21:42
 7/32 Miculi111 ***** válasza:
34%

Én teljesen megértem hogy aggódsz, ez hülyeség hogy bele ütőd az orrod, mert gyerekek már korán gagyognak.

Pl: Szomszédom kislánya 11hónapos és úgy mondja a nem-et meg gagyog hogy csak na olyat lehet vele csevegni imádom hogy gagyog a kis sz@ros :D igy megértelek teljesen!

Viszont lehet előtted ilyen csak mert szégyenlős.

Mivel a barátnőm kisfia is 3éves és olyan szégyenlős hogy megsem szólal amég ott vagyunk pl 4-5órán át :D de különben meg ott van mellettünk be melegszik és már jön hozzánk csak nem beszél nagyon ritka hogy megszólal az anyjának vagy az apjának súg valamit :D

Kis rafináltak amugy ezek a kis gatyások 😃

2019. nov. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Nem csak elottem nem beszel, senki elott. Ezt a szulok is igy latjak csak szerintuk semmirol nincs lekesve es majd beindul. Nem aggodjak tul, de latom rajtuk h idegesiti ez a tema , tehat meg is zavarja...
2019. nov. 26. 22:06
 9/32 anonim ***** válasza:
64%

Nem értek hozzá, de az alábbiak önmagukért beszélnek:

"Vedono es hazi orvos ... mar figyelmeztettek a szuloket"


Vagyis valóban gond van, és ostoba az a válaszoló, aki olyat ír, hogy a szülők dolga, ne üsd bele az orrod stb. stb. Aha, valahogy így halhatott meg a fényevők gyereke is.... Benne volt a sok lelketlen, nemtörődöm ember is, akik inkább elfordították a fejüket, nehogy valamit tenniük kelljen. És akik most ugyanezt várnák tőled is.


Hogy a sógornőd milyen veszélyes a gyereke számára, jól mutatják ezek: a védőnő és a háziorvos figyelmeztetésére az a reakciója, hogy "szerinte minden rendben van"; "Szerintuk a szakemberek, pl vedono idiota, nincs gyereke, mit tudhat O..., meg logopedus is van a csaladban, de O is hulye, mert nincs gyereke..."

Tehát minden szakember ugyanazt mondja és mindegyik hülye a szülők szerint. Ez elég egyértelmű diagnózis a szülők elmeállapotáról.


Mit lehet tenni?

Igazából nagyon keveset. Jogi lehetőségetek értelemszerűen nulla. A sógornő mit jelent? A gyerek férje a testvéred? Vagy párod testvére? Ha valamelyikőtöknek testvére, akkor a két testvérnek négyszemközt kéne erről beszélnie. Lehet, hogy a férfi nem olyan idióta, mint a felesége, csak ráhagy minden gyerekkel kapcsolatos dolgot. Lehet, hogy a testvérére jobban hallgat, hisz kicsi kora óta ismeri. Tudatosítani kéne benne, hogy a gyereke jövőjéért ő is felelős. Ha a későn elkezdett fejlesztés miatt egy életen át le lesz maradva egészséges társaitól, az az ő felelőssége is lesz.


Ha viszont őrá se tudtok hagyni, akkor csak akkor várható érdemi változás, amikor már óvodába kerül a gyerek és az óvónők jelzik a problémát. Első körben a szülőknek, de ha a szülők ugyanúgy nem törődnek vele, mint eddig, akkor a gyermekvédelemnek is jelezhetnek (gyermekük fejlődését veszélyeztetik).

2019. nov. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Értem hogy aggódsz, én is hasonlót érzek.Ismerősöm kislánya elmúlt 4 éves és nem tud 2-3 szavas mondatot összerakni, kevés szót használ, azokat sem mindig helyesen.Vele nem csak ez a gond hanem agresszív az óvodában, ha valaki ránéz akkor elkezd visítani, mint akit ölnek.Óvodában tanácsolták az anyukának, hogy vigye el pszichológushoz és logopédushoz, mert valami nem ok, anyuka és apuka erre csak legyintett,és annyi a válaszuk, hogy majd kinövi, meg majd megérik mindenre.Én nem.l szólok nekik, mert nincs jogom de nem hiszem el hogy a nagyszülők, rokonok nem látják hogy gond van, vagy lehet hogy ők is mondták már a szülölnek csak az is letojják...hát ezt nem tudom.Egyedül a gyereket sajnálom,mert lehet egy korai fejlesztéssel már rég megoldódott volna minden.
2019. nov. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!