Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sogornom kisfia 2 eves lesz...

Sogornom kisfia 2 eves lesz par nap mulva. Nem beszel egy szot sem, meg csak nem is gagyog. Szulok nem aggodnak, szerintuk nincs miert. Ti mit tennetek?

Figyelt kérdés
Kisfiu idore szuletett, latszolg jol fejlodo, mozgasfejlodese nem volt megkesett. Sosem szolalt meg, csak dunnyogott, de szotagokat sem mond, erelmetlen baba nyelven sem beszel. Kozossegbe nem jar. Vedono es hazi orvos, valamint a korulotte levok mar figyelmeztettek a szuloket, finoman de anyukat ez idegesiti, szerinte minden rendben van... en aggodom. Szerintem iszonyu fontos lenne h mielobb lepjenek. Mit tegyek?! Varjunk meg a parommal egyaltalan van jogunk eroteljesebben fellepni, akar osszeveszni veluk? Vagy hagyjuk h a kicsit “elrontsak”, ne fejlesszek?! Szerintuk a szakemberek, pl vedono idiota, nincs gyereke, mit tudhat O..., meg logopedus is van a csaladban, de O is hulye, mert nincs gyereke...
2019. nov. 26. 20:56
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Utolso, total igy latom en is, koszonom, hogy elolvadtad, amit irtam.

Minden szakember mar figyelmeztette 18 honaposan (akkor volt az utolso statusz), most lesz a kov statusz, remelem lep vmit a vedono vagy az orvos, mert kulonben nekunk kell. Parom testvere az apuka, felesege (sogornom) az anyuka

2019. nov. 26. 22:24
 12/32 anonim ***** válasza:
38%

En aggodnek nagyon is.

Lanyom 13 honapos ma kezdett el szotagot mondani pedig mar ezer eve "illene" neki. Mondjuk felelmetesen sok mindent megert mutat mindenre amit kerdezunk razza a fejez h nem ez nyugtat kicsit.

Mi vedonotol azt a valaszt kaptuk h 18 honapos korig varunk. 2 evesen már tuti 6szor elvittem volna szakemberhez. Igy konnyen jarhat ugy hogy erthetetlen beszeddel megy suliba vagy ne adj isten vmi betegseget is jelezhet pl autizmus.

Sokat tenni nem tudsz nem a te gyereked

2019. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
34%

2 éves múlt a fiam, és nem beszélt. Vittem ide, vittem oda, mindenhol azt mondták teljesen rendben van. Legyek türelmes. Pár hónappal később már szinte folyékonyan beszélt.

Lehet, hogy ők is vitték már felmérésre és ott mindent rendben találtak?


Mellesleg fiam ovis csoporttársa 5 éves múlt és még nem beszél. Óvónők sem aggódnak. Nem mindenki fejlődik a nagykönyv szerint.


Amikor velem voltak a nagyszülők ilyen erőszakosak, mert nincs rendben a gyerek, én is teljesen elzárkóztam mindenféle kommunikációtól.

2019. nov. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Bocsanat de milyen “ilyen eroszakos” vagyok? Egyetlen szot sem szoltam meg neki. Egyet sem. Soha. Nem ertem miert kell tamadni.
2019. nov. 26. 22:32
 15/32 A kérdező kommentje:
Amugy az 5 eves, nem beszel...ovonok sem aggodnak. Ott is van baj... vicc.
2019. nov. 26. 22:33
 16/32 A kérdező kommentje:
Ja es sehova nem vittek meg. Csak a 18 honapos statuszon volt, a 2 eves par nap milva lesz.
2019. nov. 26. 22:35
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés ez minden szempontból. Első gyerekünk nekünk se beszélt 2,5 éves koráig, nem is gagyogott. Mindent értett amugy, semmi más gondja nem volt. Jártunk fejlesztésre, imádta, őt is szerették, mert értelmes, szófogadó stb de egy szótag nem hagyta el a száját. Majd 2,5 évesen egyik reggel felkelt és közölte, hogy éhes, kér egy bögre kakaót. Es onnantól mondatokban beszélt.

Kistesok másfél évesek múltak, ők se beszélnek. Elvittük őket felmérésre, de türelemre intettek minket. Értenek mindent, nincs gond, majd beszélnek. Mi meg falra mászunk, mert fél nap dünnyögnek és nem értjük mit akarnak. Cserébe hihetetlen mimikájuk és nonverbális jeleik vannak. De nagyon várom a reggelt, amikor végre beszélve kelnek fel.

2019. nov. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Ha már feltetted a kérdést, gondolom olyantól várod a választ, akinek van ebben tapasztalata. Hát nekem van és hidd el 2 évessel nem foglalkoznak a beszéd hiánya miatt. Egyetlen kivétel ha nem is ért semmit a gyerek, nem mutatja meg képen a dolgokat, hol a kutya, stb. Ilyenkor hallásvizsgálatra kell menni első körben, utána beszédvizsgáló intézet, vagy helyi pedagógiai szakszolgálat (2 évesnél kb. fél év múlva hívnak vissza). Az valóban aggasztó, hogy semmilyen hangot nem ad ki, ezzel egyetértek.

Viszont nem gondolom, hogy érdemes lenne ebbe beleszólni,én pl. nagyon elutasító voltam, amikor más családtag próbált ebbe beleszólni, még azt is letagadtam inkább, hogy járunk korai fejlesztésre, csak akadjon már le rólam, úgy éreztem, hogy semmi köze hozzá, szerintem jogosan.

2019. nov. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Ja és még egyszer leírom, mert úgy tűnik nem érted.

Nem megkésett a beszédfejlödése, mert csak 2! éves. A gyerekek olyan 1 és 3 éves koruk között kezdenek beszélni, teljesen változó, hogy mikor kezdik el.

Ha alapból értelmes akkor két és fél évesen vinném, ha nem ért utasítást, stb., akkor amilyen hamar lehet.

2019. nov. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Ezek szerint foglamad nincs mit jelent a megkesett beszedfejlodes. Akkor belinkelem neked.


[link]


Ez a gyerek azt itt felsoroltakat nem csinalja, tehat MEGKESETT A BESZEDFEJLODESE.

2019. nov. 26. 23:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!