Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sogornom kisfia 2 eves lesz...

Sogornom kisfia 2 eves lesz par nap mulva. Nem beszel egy szot sem, meg csak nem is gagyog. Szulok nem aggodnak, szerintuk nincs miert. Ti mit tennetek?

Figyelt kérdés
Kisfiu idore szuletett, latszolg jol fejlodo, mozgasfejlodese nem volt megkesett. Sosem szolalt meg, csak dunnyogott, de szotagokat sem mond, erelmetlen baba nyelven sem beszel. Kozossegbe nem jar. Vedono es hazi orvos, valamint a korulotte levok mar figyelmeztettek a szuloket, finoman de anyukat ez idegesiti, szerinte minden rendben van... en aggodom. Szerintem iszonyu fontos lenne h mielobb lepjenek. Mit tegyek?! Varjunk meg a parommal egyaltalan van jogunk eroteljesebben fellepni, akar osszeveszni veluk? Vagy hagyjuk h a kicsit “elrontsak”, ne fejlesszek?! Szerintuk a szakemberek, pl vedono idiota, nincs gyereke, mit tudhat O..., meg logopedus is van a csaladban, de O is hulye, mert nincs gyereke...
2019. nov. 26. 20:56
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
42%

A wikipédiáról diagnosztizálsz... Gratulálok.


Ne szólj bele. Nem a te gyereked, nem értesz hozzá. Ha gond van, a kétéves státuszról úgyis továbbküldik. De 2,5 éves kora előtt nem foglalkoznak vele a beszédfejlesztésen. Akkor se, ha a kotnyeles nagynéni fejreáll és kakukkol.


(Ne hasonlítsuk a fényevéshez, teljesen más a sztori.)

2019. nov. 27. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Megírom a mi esetünket. Nálunk nem olyan rég volt a 2 éves státusz. A kisfiam még nem beszél. Képeket (kérésre) nem mutat meg. 3 szót mond: papa,pá-pá,pa(apa). Ezen kívül csak a saját nyelvén kommunikál,tehát értelmes szavakat nem mond. Volt egy kérdőív,amit ki kellett tölteni,de mivel még nem beszél,fél év múlva újra kell ismételni. Viszont nekünk azt mondta a védőnő,h aggódnunk nem kell,mert mindent megért a gyerek. Pl.,ha mondom,h "hozd ide a cipőd",vagy "dobd ki a szemetesbe a zsepit",és sorolhatnám.

Már azt is megkaptuk,h az a baj,h mindent megértünk,amit akar.

Én gyógypedagógiát tanultam,és nem tagadom,kicsit zavar,h még nem beszél,pedig közösségbe jár (bölcsis), sokat mondókázunk,énekelünk. De(!) nem vagyok kétségbe esve. Viszont ha valaki bele akar szólni abba,h mit-hogyan csinálok a gyerekkel,az még közeli családtagtól sem esik jól,bár ezt nem mutatom. Meghallgatom a véleményét,de elengedem a fülem mellett.

Az írásodból látom,h jót akarsz,de fölösleges erőlködnöd,nem tehetsz semmit sajnos. Esetleg próbálj vmi programot ajánlani,ami észrevétlenül segíthet. Pl. baba-mama torna. Itt mondókáznak,közben pedig fejlődik a gyerek. Csak egy ötlet...

2019. nov. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%

Fuh, na az ilyen rokontól mentsen meg az ég!

Már hányan leirták neked, hogy nem is foglalkoznak 2 évessel! De csak hajtod a magad hülyeségét!

Nincs neked valami egyéb dolgod, munka, hobbi, valami, minthogy belepofázol másnak az életébe? Ráadásul még tájékozódni se tudsz ezek szerint, az interneten is le van írva, hogy mi a pálya ezzel, csak nem egy oldalnál kéne leakadni.

Gyerekem két és fél éves, nem beszél, most voltam vele az ország legjobb helyén és képzeld nem megkésett beszédfejlödésü, sőt semmivel nem diagnosztizálták, ha nem beszél továbbra sem, akkor ovi előtt kell visszamenni. Sok gyerek később kezd beszélni és nem 2 évesen. Egyébként mi is járunk tornára, meg ide, oda, de azért ennyire nem drámázom túl a helyzetet, mint ahogyan te teszed kívülállóként.

Egyébként meg mi az, hogy most már nektek muszáj lesz tenni valamit? Elég nevetséges. Mégis mit tehetnétek? Elkezded őket szekálni, többet nem állnak veletek szóba.

2019. nov. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

nah egy ujabb anyuka aki nem kepes az igazsaggal szembenezni😂😂, es tul sertett meg nagy az onerzete hogy az O gyerekenek aztan semmi baja, csupan azert mert 2,5 evesen nem beszel😂. Sajnalom a gyerekedet....komolyan.

Sehol nem irtam h muszaj valamit tennunk, egyszeruen ugy erzem, hogy ha az anyjanak nincs annyi esze, akkor annak ne a gyerek lassa a karat. De semmit sem mondtam neki, de lelkifurdalast erzek emiatt....es ha komolyabb baja lesz, meg inkabb azt fogom erezni, mert idoben lepve tobbet lehet tenni. Ez nem azt jelenti h mindenkepp baja van a gyerelnek, csak annyit, hogy LEHET fontos lenne szakemberrel megnezetni. Ennyi.

2019. nov. 27. 11:48
 25/32 A kérdező kommentje:

Aki sajat esetet irt le, es nem tamadt, annak koszonom. Nekik irom:

En is ugy gondolom, hogy lehet semmi baja, es csak kesobb beszel majd mint az atlag,de az is lehet h nem. En csak annyit gondolnek, hogy lassa szakember...szerintem az nem art. Orulok, higy tobbsegeteknel semmi baj nem lett, ez erot ad h varjunk mi is, ne fogok semmit szolni tovabbra sem. Remelem nem helyetelnul...

2019. nov. 27. 11:54
 26/32 anonim ***** válasza:
Nem az én véleményem, hanem az országos beszédvizsgálóé. Ja, biztosan ők is hülyék hozzád képest. Ajánlom, hogy keress rájuk, mert a honlapjukon rajta van, hogy hány éves kortól lehet hozzájuk fordulni, bizonyos esetekben akár 2 évesen is.
2019. nov. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Az O honlapjukrol masoltam:


“Mikor javasolt logopédushoz fordulni?


Ha gyermekének


gagyogása színtelen, rekedtes, monoton

2 éves korában szókincse még nem éri el az 50 szót, vagy nem használ 2 szavas mondatokat“


Ez a gyerek nem 50, de egyetlen szokincse sincsc sott nem is gagyog.

Tehat akkor a orszagos beszedfejleszto szerint is latnia kene a gyereket szakembernek....Meg sem en vagyok a hulye!?

2019. nov. 27. 12:42
 28/32 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a link (az altalan javasolt honlap) amirol vettem.


Megegyszer leirom, bennem nincs ketseg hogy a szakirodalom szerint ez a gyerek le van maradva es szakemberhez kene vinni. A kerdes az volt h beleszolhatok-e... de erre is megkaptam a valaszt. En is igy gondolom, h nincs kozom hozza, ezert sem szoltam eddig. Csak feltem a kicsit es lelkifurdalasom van, hogy en latom az igazsagot az anyjaval szemben, es mindenhol leirjak, h mielobb fordul szakemberhez, annal jobb... de nem fogok beleszolni. Remelem semmi baja nem lesz.

2019. nov. 27. 12:46
 29/32 anonim ***** válasza:
Akkor, hogy megnyugtassalak, mi voltunk a beszédvizsgálóban 2 és fél évesen, nem kapott semmilyen kódot, 1 év múlva kell visszamenni, gondolom akkor már kiderülhet, ha beszédfogyatékos vagy ilyesmi. 2 évesnél ezt nem lehet megállapítani. Az igaz, hogy nekünk ajánlották a korai fejlesztést és járunk is, de a lányom fél évvel idősebb. Szerintem elég fél év múlva vinni a kisfiút, bár lehet akkor se fogják. 3 évesen viszont ovis és akkor már észreveszik az ovonénik is és jön hozzá logopédus.
2019. nov. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Az h ti voltatok, es nektek neked nem segitett meg nem foglalkoztak a gyerekkel, nem azt jelenti h ennek a gyereknek nem segiteni. Mas helyen azt is olvastam, hogy ha gagyogas sincs, akkor nagy a valoszinusege h hallasproblema, amit mondjuk egy megnagyobbodott vagy gyulladt orrmandula is okozhat. Ha ezt kiveszik, megszunik a problema es beindul a beszed. Szerintem ez is a “minel elobb, annal jobb kategoria”... nem tudom, h miert a rosszindulatot latod bele, biztosan teged is sokan bantottak es rosszul esett, de ettol meg a gyerek erdeke a legfontosabb, es akar ugy is alakulhatott volna a ti esetetek is ahogy mondjuk aze, aki elobb leirtam. Minden eset mas, es laikuskent, nem orvoskent egyikuk sem tudja megmondani h lehet e rajta most segiteni vagy nem. Viszont ha kideurl h lehett volna vagy elobb kellett volna akkor azert merges lennek... es itt jon be egy korabbi kommentelo valasza, hogy valahigy ugyanigy lehetett a fenyevo gyereknek is.... nyilvan a sztori mas, de ha latom h lepni kene, nehez nem beleavatkozni. De megteszem.
2019. nov. 27. 15:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!