Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok besegít az apuka a...

Nálatok besegít az apuka a gyerekkel kapcsolatos tennivalókban? Szokott pelenkázni?

Figyelt kérdés
Én tudom, hogy az én apukám sose pelenkázott minket, és ez olyan furcsa, elvileg ő is a szülőnk, nem? Mondjuk a természete alapján nem is csodálkozom. Én nem akarok anyukám sorsája jutni, ugye nem minden férfi ugyanilyen? Csak szerintem normális, ha megosztozunk a tennivalókban?

2019. dec. 18. 16:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Neki 3 sokkal fiatalabb testvére van, nekem nincs testvérem, így a legelején ő tanított, hogy kell pelenkázni, fürdetni, altatni, meg úgy általában a babával bánni. Éjszaka abszolút megosztozunk a felkelésekben és este ő fürdet és néha altat is. Pelenkázást is bevállalja, ha úgy van. Közösen vállaltuk a babát, így a felelősség őt is terheli. Cserébe én nagyon sok adminisztratív dologban besegítek neki a munkájában, úgyhogy kivitték vagyunk.
2019. dec. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

,,Te kisgyerek mellett be tudsz majd járni a munkahelyére segíteni? vagy csak a te tennivalóidban kellene osztozni?"


Én sosem akartam évekre kimaradni a munkából. Rengeteg munkahelyen megengedik, hogy otthonról dolgozz, vagy vissza tudsz menni 4-6 órás munkaidőben is.

2019. dec. 18. 17:57
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

A mi gyerekkorunkban nem nagyon volt szokás a férfiaknál.


Apu 1-1 alkalommal vigyázott talán amikor kicsi voltam.

/ egyébként később még betegállományban is volt velem/


A férjem viszont nem segít, hanem teljesen kiveszi a részét a dolgokból.

Az elején 2-3 hónapos koráig csak fürdette.. utána a többiben is résztvett

2019. dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

A munkaidő a munkahelyen lejár, otthon a gyerekkel nem. Szóval ez a nem segítesz a munkahelyen elég hülye duma.

Továbbá, egy valamire való apának igénye is van arra, hogy foglalkozzon a gyerekével.

Amúgy én spec egyéni vállalkozóként összesen 3 hónapot hagytam ki, aztán nyomtam home office-ban, nem engedhettem meg magamnak többet az ügyfelek miatt. Szóval nálunk aztán pláne nem volt kérdés, hogy igenis apa is pelenkáz, altat, öltöztet, fürdet, amikor már ettek rendes kaját is a gyerekek, etette őket, játszott velük, akármi. De ha nem dolgoztam volna, akkor is megcsinálta volna. Simán csak mert a gyerek cuki, vele akart lenni, és nem passzolja vissza csak azért, mert beszart, hanem megoldja. Szerintem nagyon szánalmasak azok a naaaagy, komoly férfiak, akikre 1 órára nem lehet rábízni a saját gyereküket, mert nem tudják ellátni.

2019. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Mosok, szárítok, bevásárolok és főzök. Játszok, sétálok és vigyázok is a lányomra. Bár a pelenkázást a feleségemre hagyom, de ha ő nincs ott, akkor nem hagyom a kakiban. Minden hivatalos és autóval kapcsolatos dolgot én intézek.
2019. dec. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne. Épp altatja (az anyatejes) kicsit. Nyilván ő nem mellen, mint én szoktam.
2019. dec. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Olyan jó olvasni, hogy sok irigylésre méltó szülő van itt. Az a szomorú, hogy a környezetemben nem ez a hozzáállás az alapvető...
2019. dec. 18. 19:20
 18/30 anonim ***** válasza:
77%

Na akkor dn bomlasztom a kollektivat!

Nem pelenkazza egyiket sem. Valahogy o ettol rosszul van. Amigy segit körülöttük mindenben, de ez tabu neki!😃🤷🏼‍♀️

2019. dec. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik gyerekkel apjuk volt itthon GYES-en. De már előtte is pelenkázott, fürdetett, etetett. Bármit megcsinált a gyerekek körül.
2019. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most az a legújabb, hogy ha otthon vagyunk mindketten, akkor a két és fél éves kislányom dönti el, hogy kakilás esetén melyikünk tegye tisztába. Újabban én (apa) kapom ezt a megtiszteltetést. :DDDDD
2019. dec. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!