Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó vagy rossz anya? 3 hós a...

Jó vagy rossz anya? 3 hós a babám két hete tápszeres pótlást kell adnom neki az anyatej mellé. Fejtem, urticát szedtem, óránként szoptattam, nem lett több tejem.

Figyelt kérdés
Sajnos mindenhol azt hallom és olvasom hogy hat hónapig csak szopjon a baba meg ne adjunk gyümit és zöldséget mert halálos beteg lesz szegény?Azok az anyák akik 10 éves korukig szoptatják a gyereküket miért alázzák porba azt aki nem tud szoptatni? Tényleg beteg lesz a gyerekem ha már nem szoptatom? Kicsit túl van lihegve ez a dolog nem gondoljátok? Aki nem tud szoptatni halálra ítéli a babáját? Sajnos ez jön le. LLL STB. Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye. Sírógörcseim vannak amióta tápszert adok neki pont az ilyen elméletek miatt. írjatok minél többen!
2010. júl. 27. 07:41
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
86%
És miért érzed magad ennyire szarul? Annyira sokan válaszolták neked, hogy nem vagy szar anya, talán el kellene fogadnod. Hidd el, nem attól találsz megnyugvást, ha azt olvasod, hogy másnak sem ment, és nem vagy egyedül, ez csak és kizárólag a te buksidban dőlhet el. Az előző válaszoló nem ősanya szerintem, csak próbál kicsit felrázni téged, mert saját magaddal és a babáddal cseszel ki, de nagyon, ha nem fejezed be az önmarcangolást. Attól, hogy a babád tápszert kap, tökéletes anyja vagy, a kicsinek nem az a lényeg, hogy mit eszik, lényeg, hogy megtöltse a pocakját. Viszont az állandó stresszedet és az önostorozásod miatti elkeseredésedet és idegességedet ő is megérzi, és ez nem tesz jót neki sem. Tessék most már lehiggadni, inkább örülj, hogy 3 hónapos koráig tudtál adni neki anyatejet, sok anyuka ennyitől is boldog lenne. És koncentrálj most már a kicsire, ne a saját félreértelmezett sérelmedre! Jó anya vagy, csak ne edd magad!
2010. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
76%
A hormonjaid miatt vagy így kiborulva, ha nem ez lenne, józanabbul látnád és pont letojnád a témát.:)
2010. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
Első gyermekemnél szükségünk volt tápszerre. Senki nem nézett rám görbén, senki nem mondta, hogy rossz anya vagyok. Igaz én sem éreztem magam rosszul, mert a tápszer anyatej pótlásra volt és nem gondolkodtam azon, hogy jó vagy rossz. Szükséges volt és kész. Második, harmadik gyermekemet gond nélkül, sokáig szoptattam,de nem tíz éves korukig. Na jól néznénk ki ha a negyedikes fiam amikor kijön a napköziből szopni kezdene. Azért ezt te sem gondolhattad komolyan :)Egyébként az anyatejre a szoptatásra azért kell manapság akkora hangsúlyt fektetni, mert amikor a tápszert feltalálták, az rossz irányba fordult. Sok helyen azt terjesztették, hogy a tápszer jobb mint az anyatej, mert ideális az összetétele. A kórházakban, nem segítették a szoptatást a sírós babának egyből tápszert adtak. Az anyukák pedig rákaptak. Kevés olyan baba volt aki anya tejet kapott. Teltek az évek és rájöttek hogy ez így nem jó, mert nem jobb a tápszer az anyatejnél. Na és akkor jött az anyatej kampány. Az anyukák összezavarodtak, majd két táborra oszlottak. Anyatej,vagy tápszer. Közben pedig elfelejtjük azt, ami a tápszer eredeti funkciója. Anyatej pótló szer. Ha nincs elég anyatej, akkor természetes hogy tápszert adunk, hiszen ezért van,erre találták ki.Ebben semmi rossz nincs. A hozzátáplálásra pedig tápszert evő gyermeknek 4, anyatejet evő babának pedig 6 hónapos korától van szükség. Ám nem zárja ki, hogy belátása szerint az anyatejjel etető anya, ne kezdje előbb a szoktatást. Előbb adni nem tilos, csak nem ajánlott. Mindenki egyéni belátása szerint dönti el, hogy mi jó neki. Viszont ha valakinek lelki ismeret furdalása van, akkor lehet, hogy rosszul döntött. Mert akkor ő maga sem biztos abban, hogy a babának a legjobbat adja.
2010. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

Nah én már végig sem olvasom a válaszokat,mert annyi van de azért írok.Én egy éves koráig szoptattam.Nem tudom azt tudod e,hogy a homeós bogyókat addig lehet szedni amíg beindul a tej..az első pár napban-különben apaszt.Nem hitte el a barátnőm sem,erősködött,hogy az orvos engedte...nekem keresztanyám gyógyszerész kicsit többet ért hozzá,mint a doki aki részt vesz egy tanfolyamon és nem homeoptata orvos..nah mindegy.szval én is kapkodtam mert nem tudtam és majdnem elapasztotta a tejemet.2hetesen vettük észre,majd majd 3hónap volt mire stabilan beállt.

egy évig szoptattam mire begyullad egy pár tejcsatorna..és baromira fájt a szoptatás,abba hagytam ,de tejem még egy fél évig volt..alig bírtam elállítani-- azóta 4hét és szülök újra,terhességem alatt is begyulladt a tejcsatorna,elmentem emlő ambulanciára vele,nem csináltak semmit vele,közölték ez nem sebészeti dolog,nem nyúlnak hozzá..a nődoki megint nem a házi orvos megint nem...nah haza jöttem és magamnak kiszúrtam,meg kiszívtam egy mellszívóval,azóta úgy néz ki minden ok,de heti egyszer megnyomkodom és még mindig ürül belőle az a kemény fehér cucc.ami a doki szerint tej csak beállva..nem tudom,de féltem attól,hogy ezen fog múlni,hogy tudok e szoptatni másodjára-de már nem fáj a mellem legalább tőle és nem gyulladt be..

szval ha csak pár hónapig is tudtál az is valami ettől nem leszel rossz anya!Ha én is ne kínozom magamat a mellszívóval hónapokon át akkor pár hetesen elvesztem a tejet,de hála anyumnak aki ott állt felettem és addig nem engedett felállni még ki nem csavartam magamat ,lett rendesen tejem és nem hittem neki előtte,hogy meg kell érte szenvedni.sajnos van akinek könnyebben jön ,van akinek szenvedni kell,de úgy érzem még ha a könnyem is folyt de megérte.És nem érzem magamat rossz anyának attól,hogy egy évesen abba hagytam a szoptatást.Már láttam agyereken,hogy nem kell neki csak cuclizza...és bevallom tőlem az áll távol,hogy pl 2évesen még szoptassam...el sem tudom képzelni..szval ha a tesókát is egy évig szoptatni fogom utána tuti elveszem tőle,mert én sem akarom,hogy rámenjek a szoptatásra.

eü-gyi dolgozó vagyok tudom mivel járnak hosszú távon ezek a dolgok és egy év felett már nem pótolja a normál kaját és szte egy tévhit,hogy fél éves korig nem adjunk neki mást..de végül is mindenki azt csinál amit akar.

Lényeg,hogy jó anya vagy és tök jó,hogy 3hónapig szoptattál:):)

2010. júl. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
18%

Már sok ilyen jellegű kérdésre válaszoltam...

Az én babám is tápszeren nőtt fel.Baromira rpsszul esett ez a támadás a tápszer ellen, főleg amikor szoptatni tudó anyukák osztották az észt:-)Olyan tanácsokat adtak,amit már rég megpróbáltam,de hiába.

Egyáltalán nem lesz a babádnak semmi baja!!!

Kicsit vissza kellene ezt az anyatej sztárolást fogni,mert egyre több a depressziós anyuka!Ja és igen, az én környezetemben lévő anyatejes babák betegesebbek az enyémnél.

2010. júl. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
52%

Remélem már megnyugodtál, ne hallgass a véranyukra!

Nekem 5 és fél hónapos a kislányom, egyelőre van tejem, de ugyanígy voltam a császár kontra sima szülés kérdéssel, mint te. A sok okosság miatt amit össze olvastam a témában, tizsta ideg voltam hónapokig. Mivel a kislányom lombikos és nagy súlyú volt (4200 g), ezért program császárral szültem az orvosom utasítása szerint. Utána elolvastam hogy a gyerekem lelki sérült lesz, hogy így nem is vagyok igazi anya. 3 hónapomba telt míg megerősítést vagy cáfolatot kerestem.

Végül rájöttem hogy ki nem szarja le hogy szültem, vagy esetedben hogy ciciből vagy cumisüvegből eszik a babád. A lényeg hogy megadatott az a csoda hogy anyák lehetünk, gyönyörű, egészséges gyerekeink vannak. Sokan földhöz vernék a seggüket ha csak ennyit kapnának. A többi lényegtelen részletkérdés hidd el!

2010. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
22%
Inkább nem írok ide semmit, mert látom, jól összegyűlt a sok szoptatásellenes anyuka...főleg az első írt hatalmas butaságokat, keksz, meg 3 hónapon túli káros szoptatás... megint átesnek a ló túloldalára egyesek...
2010. júl. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
43%

14:14

Na, éppen az ilyen beszólások miatt érzik magukat sz@rul, azok, akik AKARNAK szoptatni, DE NEM TUDNAK!!!

Még hogy szoptatás ellenes! Nem tudod te mit beszélsz, jobb lett volna, ha megtartod magadnak a véleményedet.

2010. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
45%

14:14-es vagyok:


Már nincs türelmem sokszor végigolvasni az ilyen kommenteket, amik ezekhez a témákhoz jönnek. Tudod miért, kedves utánam író? Mert én tudtam szoptatni, az igaz, és most is tudom a harmadik gyereket. De én és a hozzám hasonló anyukák nem szoktuk leszólni, aki tápszert ad, korán hozzátáplál, keksz, gyümölcs, főzelék, sőt még a környezetemben élők sem foglalkoztak soha vele, ti ennyire magatokra veszitek a szomszéd, rokon, ismerős véleményét?! Miért kell mindig ez az önigazolás? Igaza van annak, aki ezt megkérdezte pár válasszal előttem!!!

2010. júl. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

14:14-es, én kérdeztem pár válasszal ezelőtt, hogy minek kiemelni ezt a kérdést, amikor így is 18 válasz érkezett. Önigazolás, valóban.


Azt nem értem, hogy KI AZ, AKI PORBA ALÁZ bárkit is, aki nem szoptat?? Itt senki. Az igaz, hogy folyton megy a vita, hogy mi a jó, de mint a %-omból is kitűnik, elég régóta itt vagyok, de még SOHA SENKI nem alázott meg senkit, aki akár tápszert, akár anyatejet, akár kekszet, stb. ad a babájának. Ismerősöknek, rokonoknak meg minek tudni, hogy mivel eteti a kérdező a babáját? És ha erre ennyire kiakad, akkor mi lesz még, a gyerek 10 éves koráig sokmindenbe bele lehet ám kötni.

Kedves kérdező! Határozd el, hogy ez neked és a babádnak is így jó és kész. NE érdekeljen mások véleménye, se a jó, se a rossz.


(csak kiegészítésképp: nem, nem vagyok ősanya, a 4 hónapos fiam ráadásul ekcémás is, akiknél méginkább ajánlott a 6 hós korig való kizárólagos anyatejes táplálás, és sajnos neki is kell pótlást adnom, miután szintén MINDEN tejszaporító módszert kipróbáltam. a páromon és a gyerekorvosn kívül nem hangoztatom ezt, mert MINEK?? És hidd el, én is sírtam eleget emiatt)

2010. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!