Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó vagy rossz anya? 3 hós a...

Jó vagy rossz anya? 3 hós a babám két hete tápszeres pótlást kell adnom neki az anyatej mellé. Fejtem, urticát szedtem, óránként szoptattam, nem lett több tejem.

Figyelt kérdés
Sajnos mindenhol azt hallom és olvasom hogy hat hónapig csak szopjon a baba meg ne adjunk gyümit és zöldséget mert halálos beteg lesz szegény?Azok az anyák akik 10 éves korukig szoptatják a gyereküket miért alázzák porba azt aki nem tud szoptatni? Tényleg beteg lesz a gyerekem ha már nem szoptatom? Kicsit túl van lihegve ez a dolog nem gondoljátok? Aki nem tud szoptatni halálra ítéli a babáját? Sajnos ez jön le. LLL STB. Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye. Sírógörcseim vannak amióta tápszert adok neki pont az ilyen elméletek miatt. írjatok minél többen!
2010. júl. 27. 07:41
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
65%

14:14-es

Ha nincs türelmed, akkor ne is olvasd, de ilyen kommentet akkor se írj!

Tök mindegy, meddig szoptattam, mindenesetre nem addig, míg szerettem volna. Már nem érdekel a dolog, mert semmi hátrányát nem látom a tápszernek. Valóban nem olyan gyakoriak "rossz anya vagy, mert nem szoptatsz" típusú megjegyzések, de ha valakit érzékeny időszakában megtalál egy is, az különösen rosszul tud esni.


Egyébként én sem értem, kedves kérdező, hogy miért emelted ki a kérdést újra. Azt hiszem elég sok választ és biztatást kaptál (egyébként korábban tőlem is) , hogy nem ezen múlik a jó anyaság, és a gyerek egészsége.


Ha még mindig ezen rágódsz, akkor más gond és ok is lehet a háttérben. Ez esetben itt már nem nagyon tudunk segíteni.

2010. júl. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

Legelső válaszolónak:


Ugyan miért is káros az anyatej 2-3 éves kor körül???

Na erre nagyon kiváncsi vagyok!

Köszönöm a választ előre is!

2010. júl. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
33%

Mar valaszoltam egyszer de ugy dontottem nem hagyom szo nelkul ezt.

14:14-es:

A "szoptatas ellenes" jelzot kikerem magamnak!!!En voltam az a valaszolo akinek a babaja 4 honaposan a menzim megjovetelekor ugy dontott nem keri tovabb es kesz.Pedig lefejtem,felforraltam stb.. Nem fogadta el ugy sem!!!Szerinted megis mit kellett volna csinalnom?Utana begyulladt a mellem es allandoann fajt mert boven volt tejem,csak itt kulfoldon nincs lehetoseg az anyatej leadasara igy a tejem ment a lefolyoba.Szerinted ez nekem olyan jo volt???Ugyan ilyen lelki allapotba voltam mint a kerdezo es mint latod 1 vev utan meg mindig elojon.

Jobb lett volna ha a hazug velemenyedet megtartod magadnak es ilyen butasagot nem irsz mint amit irtal.


14:48-as:Ez nem onigazolas.Ti el sem tudjatok kepzelni,hogy mennyi a depresszios anyuka pont ezek miatt.

Nincs ezen az oldalon piszkalodas ez miatt?Tessek???

Pont EZ az oldal az ami utan minden anyuka depresszios lesz mert a szoptatos anyak buszkek a "teljesitmenyukre" es ezt ki is nyilvanitjak.Egyszer csak egyszer olvassad el a szoptatas topicot es akkor talan majd rajosz,hogy mi megy ezen az oldalon.En mar terhessegem kezdete ota jarok ide,most 1 eves a fiam,ugy hogy mar en sem ma kezzdtem.

Van olyan,hogy napokig nem birok feljonni mert kiakaszto az ami itt megy.

Anyatejes-tapszeres.Uveges kaja-otthoni,csaszaros-termeszetes szules.

Ezek a temakorok itt sose fognak egyezni vagy legalabbis "beket kotni egymassal".Mert egyesek gyerekes modon meg mindig jobban szeretik a "harcot" es a "beszologatast"

1 eves kisfiu anyukaja

2010. júl. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj már!A "jó anya,vagy rossz anya"szerep nem ezen múlik.Nekem az első fiam 6 hetes koráig szopott.Akkor megjött a mensim,és nem kellett neki a tej(na,addig se volt túl sok).Más lett a tej íze.Van olyan baba,akit nem zavar,de olyan is akad,aki ki nem állhatja.Az én fiam az utóbbi volt.A 2.babámnál már a khzban is tudtam szoptatni.Nem volt túl sok tejem,de úgy gondoltam,ameddig lehet,kap anyatejet.Laktoherb tea,sok folyadék,fejés stb.Ennek ellenére elég soha nem volt,de 6.5 hónapos koráig tudtam neki anyatejet IS adni.Én abszolút sikerként élem ezt meg,a dokija is azt mondta,hogy nagyon jó ez így(a nagynak is Ő a gyerekorvosa).Nekem egy fikarcnyi lelki ismeret furdalásom sincs azért,mert tápszerrel kellett pótolnom.SŐT!Az első baba után nem is gondoltam,hogy erre képes vagyok.Remélem a (tervezett)3.babánál képes leszek CSAK szoptatni egy ideig.De ha nem,azt se fogom bánni!NE foglalkozz senkivel,hidd el,a legjobb anyuja vagy a kicsinek!
2010. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
49%

15:25-ösnek:


"Jobb lett volna ha a hazug velemenyedet megtartod magadnak es ilyen butasagot nem irsz mint amit irtal. "


Hazug a véleményem?! Miért, fejtsd már ki:)

2010. júl. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

15:25-ös.

Akkor miért olvasol el olyan kérdéseket, témákat, amik kiakasztanak és úgyis tudod, hogy utána depressziós leszel?

Nem kéne vele annyit foglalkozni. Ha valaki nagyon ráér (mint pl. most én) és itt nem tetszik, akkor keressen magának másik fórumot, ahol anyukákkal beszélgethet más témákról is.


egy anyuka, aki csak 2 hónapig TUDOTT szoptatni

(Egyébként a kérdező védelmében és biztatásaként írtam ide többször is, de látom, kezdenek viszályára fordulni a dolgok.)

2010. júl. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
48%
15:25, az jó, ha a felforralt anyatejet a babád nem fogadta el. Te nem érezted, hogy iszonyú büdös? Az anyatejet tilos forralni.
2010. júl. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
38%
önértékelési gondjaid vannak, ha tőlünk kérdezed, hogy jó anya vagy-e. Én is csak 5 hétig tudtam szoptatni, mégis jó anyának tartom magam. Ne kérdezz hülyeséget és legyen egy kicsivel nagyobb önbizalmad.
2010. júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
0%

Azert "kedves" 15:41-es mert az "anyatejellenes" jelzo senkire sem igaz aki itt valaszolt.Roviden ezert!!!

Azt nem mondtam,hogy depreszios leszek csak,hogy akkor nem jovok fel egy ideig.Szeretem a bekesseget es nem gondoltam,hogy meg anyukak kozt is vannak ilyen gyerekes vitak mint itt szoktak lenni.

Most is felre lettem ertve de nem erdekel.

Tobbet pedig nem valaszolok mert ugy sincs ertelme.

Megyek es megcsinalom a hazimunkat amig a kicsi alszik annak legalabb van ertelme.

2010. júl. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
0%

16:4o-esnek pedig azert forraltam fel az anyatejet mert eppen ezen az oldalon javasoltak,hatha ugy elfogadja a babam.Es egyaltalan nem ereztem budosnek.

Te mit tettel volna,ha a melled teli de a babad nem akarja elfogadni?Szerintem te is probalkoztal volna nehany praktikaval.

2010. júl. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!