Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó vagy rossz anya? 3 hós a...

Jó vagy rossz anya? 3 hós a babám két hete tápszeres pótlást kell adnom neki az anyatej mellé. Fejtem, urticát szedtem, óránként szoptattam, nem lett több tejem.

Figyelt kérdés
Sajnos mindenhol azt hallom és olvasom hogy hat hónapig csak szopjon a baba meg ne adjunk gyümit és zöldséget mert halálos beteg lesz szegény?Azok az anyák akik 10 éves korukig szoptatják a gyereküket miért alázzák porba azt aki nem tud szoptatni? Tényleg beteg lesz a gyerekem ha már nem szoptatom? Kicsit túl van lihegve ez a dolog nem gondoljátok? Aki nem tud szoptatni halálra ítéli a babáját? Sajnos ez jön le. LLL STB. Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye. Sírógörcseim vannak amióta tápszert adok neki pont az ilyen elméletek miatt. írjatok minél többen!
2010. júl. 27. 07:41
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
69%
Áhh én az első perctől folyamatosan fejem, a melleim, szoptattam, fingom nincs, hogy hogy fognak kinézni, miután lemegy a plusz felszedett kb. 15-20 kiló, ami azért jött, mert azt javasolták, hogy egyek több szénhidrátot, meg tápláló ételeket (előtte nemigen ettem rendesen, ezért jött fel ennyi). Most volt a fiam 5 hónapos, kb. a kajája negyedét sem tudtam kisajtolni a melleimből. Letettem róla. Nagyon nehéz ez most, mert szerettem volna legalább ennyit adni neki, de ez amit csinálok, már őrültség, minden a mellemről szólt, meg a fejésről, ezernyi dolgot csinálhattam volna, ha 2-3 hónapja így döntök. Nem lennék frusztrált boci, összeérő kipattogzott combokkal és fájó térdekkel.
2010. júl. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
83%
Azt a marhát, aki azt terjeszti, hogy "ne adjunk gyümit és zöldséget mert halálos beteg lesz szegény"! Egyáltalán nem vagy rossz anya!! Rossz anya az, aki nem törődik a gyermekével, vagy szoptatás terén esetleg az, akinek ugyan lenne teje, de merő önzésből (kényelem, hiúság, élvezeti cikkek..) nem szoptat. Ha viszont nincs több minden erőfeszítés ellenére, akkor ez van, a babának ennie kell, és fejlődik tápszer, meg (életkorának megfelelő) zöldség/gyümi adásával is! Nem értem, miért jó mostanában bűntudatot kelteni ezzel kapcsolatban... És akinek egyáltalán nincs? Mert ha ritka is, ilyen is van! Vagy betegség/gyógyszer szedése miatt nem adhat, vagy örökbe fogadott? A tápszer nem méreg, hanem az, amit ez a téma elindít....
2010. júl. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
83%
jó anya vagy,hiszen a gyermeked érdekét nézed.nem éhezik,gondolom jókedvű,szépen fejlődik.ez a lényeg és nem az,mit írnak.mindent megtettél,hogy tudd szoptatni,nem ment,ennyi.az én babám csak anyatejes volt 5 és félhónapos koráig.mégis túlesett egy betegségen.ne agyalj azon,mit mond más,szeresd a picit,ez a lényeg.
2010. júl. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
87%
35 évvel ezelőtt anyukám engem nem tudott szoptatni, mert egy hónapig kórházban voltam születésem után. Mégis itt vagyok, egészséges kismamamként. Férjemet ugyancsak nem tudta szoptatni anyukája, csak mindössze 1,5 hónapig. Ő meg most boldog apuka. Nekem nagyon nehezen indult a szoptatás, engem nagyon megnyugtatott, hogy senki a családban nem erőltette rám a dolgot, sőt, azzal nyugtattak, hogy ha nem megy, akkor sincsen veszve semmi, mi is szépen felnőttünk... Én is adtam pótlást kislányomnak az elején, és ha úgy érezném, már nem megy a szopi, gondolkodás nélkül adnám újra. anyukám nagyon jó anya, anyósom is nagyon jó anya, hát úgy gondolom, én sem lennék kevésbé az!!!!
2010. júl. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
48%
Az, h ki a jó anya, nem azon múlik, h szoptat- e. Ne sírj ezen, annyi dolgo van, amiért tényleg bőghetsz. Most még rossz, de kis idő múlva sokkal lazábban fogod venni. A tápszer nem bűn, b*sszus, kicsit meg kéne tépni, aki ilyennel tapossa az anyák lelkét- önbizalmát! Az én fiam 3 hetesen kapott először pótlást, most 7hós vasgyúró és eddig összesen egyszer volt kicsit náthás, még láza se volt, ennyi. Az a jó a babádnak, ha te nyugodt vagy. Nem mindenkinek van sok teje! A kevés tej, amit szeretettel adsz, sokkal többet ér, mint a sok, amit nem szívből kap néhány babus.
2010. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én detto ezt csináltam végig, nem vagy egyedül.zokogtam,hogy nincs elég tejem,hánytam,hasmenésem volt a rengeteg szoptatos teátol,vagyonokat költöttem mindenféle csodaszerre,de nem lett több.Már 4 hos a babám,napközben alig cicizik,tápbol 180at megeszik.Jo anya vagy, mert gondoskodsz a babádrol,szereted őt és ez a lényeg.Mikor ragyogo arccal rádmosolyog,érzed hogy minden rendben és csak ezzel törödj, te vagy neki a legfontosabb,hidd el.
2010. júl. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
Én 6 hetes koráig tudtam pótlással kiegészítve szoptatni kisfiamat,pedig hasonlóan hozzád mindent kipróbáltam hogy megjöjjön atejem és több legyen.Sárga volt a kórházban és aluszékonysága miatt nem szopott és nem is indult be nálam a tejcsi.Sokat idegeskedtem és is és ezzel is ártottam,hogy most tápszeres lesz és akkor mi lesz.Nem volt mit csinálni maradt csak a tépszer 6 hetes kóra óta.Most 18 hónapos átlagos súlyú/11,8kg/kiegyensúlyozott baba aki 3 napnál többet nem volt beteg.Ne aggódj így is fel fog nőni és nem vagy rossz anya.
2010. júl. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen igazat adok neked.Ez a szoptatas-hozzataplalas mizeria tul van lihegve es sajnos tenyleg mindenhol azt sugaljak,hogy rossz anya vagy ha nem szoptatsz.

En 4 honapig szoptattam aztan megjott a menzim es tobbe nem kellett a fiamnak.Pedig lefejtem,felforraltam.Nem,ugysem kellett neki.

Igy maradt a tapszer.4,5 honaposan elkezdtem a hozzataplalast es nagyon jol ment,jol fogadta.6 honapos korara mar majdnem 3 etkezest kivaltottunk.

Most 1 eves es egy kis hoemelkedesen kivul(foga miatt) SEMMI baja nem volt meg.Egezseges,eleven,ertelmes gyerek.

Ne foglalkozz te senkivel,jo anya vagy es a gyermekednek csak TE szamitasz.Az en fiam mar tejet kap de reggelente meg mindig osszebujunk es ugy issza meg az adagjat.

Fel a fejjel:)

1 eves kisfiu anyukaja

2010. júl. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
37%

Miért emelted ki ezt a kérdést? Még mindig nem kaptál elég támogatást? Mit vársz még???


Talán nem kellene végletegkben gondolkodni... (10 évig szoptat, halálra ítéli babáját, stb.)

2010. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
pont ez a megjegyzésed hiányzott még hogy még szarabbul érezzem magam emiatt te biztos ősanya típus vagy én nem
2010. júl. 29. 11:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!