Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ilyen szerencsé...

Csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hozzá nem értő szülő?

Figyelt kérdés

Lassan 8 hetes a babám. Nappal csak rajtam hajlandó aludni. Este hattól éjfélig sírás-szopizás van. Lehetetlen lefektetni aludni. Ma mondjuk három óta fent van már, és még mindig nem alszik. Általában éjfélkor dől ki, akkor alszik 6-7 órát egyhuzamban. Reggel vidáman kipihenten kelünk, és kezdődik minden előről. Semmi szabályosság, semmi sikerélmény. Amióta itthon van, kétszer tudtunk összebújni a férjemmel, amikor kilenc körül aludt egy órát. Ennyi. Egyszerűen nincsen lehetőségünk rá. Főzés?! Egy-kétszer sikerült összedobnom tepsis kaját. Vásárolni nem tudok menni a hülye vírus miatt, egyébként tök úgy terveztem hogy majd megyek a babával, ezért csináltam meg a jogsit is... Férjem vásárol, csomó készkaját betáraztunk. Erre nagyon úgy tűnik, hogy tejérzékeny a babám, így konkrétan semmi nincs itthon, amit ehetnék. Senki motivációm sincsen recepteket keresni, hogy utáni meg se tudjam csinálni mert a baba nem hajlandó aludni. Néha elvan a játszószőnyegen tíz percig, de annyi idő alatt max egy szendvicset tudok csinálni...

Én nem hiszem el, hogy mindenki főz otthon meg alig várja a hat hetet hogy naponta szexeljenek a férjével. Mire a gyerek kidől éjfélkor, már kb nem is emlékszem, hogy hogy került a kiságyba. Megvettem minden szar altatós könyvet, és egyszerűen nem használ.

Ma hétkor reggeliztem, mert a férjem csinált nekem szendvicset, és háromkor jutottam oda, hogy ebédeljek, aminek a végén persze megint sírt. Én kezdek szétesni, megőrülni.

Hogy a fenébe csináltok ti bármit is egy baba mellett... Valamit nagyon szarul csinálok, az tuti...


2020. ápr. 17. 20:34
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Cumit próbáltam, háromszor bevált, többször nem tudtam a szájába tenni/bent tartani (pedig olyan aranyosan szuszogott rajta hogy azt hittem elolvadok).

igen én is azon dolgozom hogy aludjon tovább, lehúzom a redőnyt stb... egyszer az is megnyugtatta hogy erősen becsomagoltam egy takaróba, akkor sokat aludt, de ez is csak egyszer működött :( azóta se... úgy érzem hogy felismeri hogy mikkel próbálom "átverni" és többször nem engedi :D

most fél óra intenzív üvöltés után a mellkasomon szenvedve 'alszik' mert kiköpte a tüdejét is...

de amúgy nem hasfájós, csak estefelé nyűgösebb... nappal inkább unalom miatt sír meg ha már elfáradt, ja meg ha a kiságyban akarom altatni :)

tudom, tegyem össze a két kezem hogy este legalább alszik... de attól még nem lenne rossz ha nem lennénk idegroncsok nap közben :)

2020. ápr. 17. 22:40
 22/34 anonim ***** válasza:
54%
Egy baba még nem tud csalódni vagy ilyesmi, szerintem a 16-os jókat írt! Nem azt mondta, hogy hagyd magában üvölteni, hanem hogy legyél ott mellette, de a kisagyban próbáld megnyugtatni, írtunk erre is módszereket :) sajnos ördögi kör ha állandóan ki van véve amint sir, hiszen ő is álmos neki is az az érdeke hogy szépen visszaaludjon es kipihenje magát, és hány olyat hallani, hogy még a 7-8kg gyerekeket se bírják lerakni, csak mellen alszanak stb., es szülőnek semmi élete. Ezeket a szokásokat jobb ha nem is hagyja az ember kialakulni szerintem.
2020. ápr. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
83%

Én már 1,5 éve ilyen szerencsétlen anya vagyok 🤣

Sok tanácsot megfogadtam,kipróbáltam ez idő alatt de valahogy sosem működött semmi. Magamtól kellett mindent kitapasztalni az újabbnál újabb szakaszokban. Ne tudd meg hányszor éreztem/érzem magam szarul amiatt hogy ezt most nem így kéne, miért így csinálom, másnak megy nekem nem. Rengeteg éjszakát sírtam át hogy mennyire nem tudom mikor mit csináljak.

4 hónapig szinte csak a kezemben volt, ha letettem mert mosdóba mentem sírt lilulásig. Utána annyival lett könnyebb hogy nem kellett folyton a kezemben lennie az is oké volt ha mellé feküdtem vagy habtapin feküdtünk és játszottunk. Játszószőnyeg, autóshordozó, pihenőszék minden hiába volt ha főzni akartam. 2x aludt 20 percet az idő alatt dobtam össze valami ételt. Gondoltam könnyebb lesz ha mászik, megy. Hát nem. Onnantól már utánam is jött ordítva. 1 év után! volt az első olyan éjszaka hogy csak 1x ébredt.


Most pedig 1 éves kora óta olyan anyás hogy azért nem lehet semmit. Szó szerint folyton a nyakamba lóg. Igazából jólesik, de a nap végére már kiakadok. Se az apjával, se anyukámmal nem marad ha tudja hogy itthon vagyok. Hiányzik az az 5 perc nyugi a wc-n ülve nézni ki a fejemből.

Ennek ellenére nem akarok panaszkodni, tudom hogy nem lesz mindig így és hiányozni fog még ez az időszak.

Nagyon igyekszem jól csinálni de nem mindig sikerül. Kitartás! Nem vagy egyedül!

2020. ápr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
89%

Az a helyzet, hogy a többemberes babát nem tudod visszasimogatni meg visszasuttogni. Azt hiszed, nem próbálja meg mindenki?

Nyilván van, akinek beválik, mert pár perc nyöszörgés után elalszik, és az azt hiszi, a másik valamit rosszul csinàlt.

A kétségbeesett sírásba belealvó babákról van azért adat, hogy magasabb kortizol szinttel alszanak.

Persze intellektuàlisan nem tud csalódni a baba, meg persze, lehet nevelgetni, én se vagyok 100%-ban kötődő nevelés párti, de ami nem megy, ott csak megtörni lehet őket. Ilyen kis babától amúgy se elvárás 6-7 óránál többet aludni, még a szigorúbb könyvek szerint sem.

2020. ápr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
83%
Hat erre csak azt tudom mondani, hogy en is sokmindent elterveztem, hogy majd itthon leszunk a babaval, tudok mindennap fozni meg amig alszik majd nyelvet tanulok meg ilyenek. Hat visszagondolva rohogok magamon, hogy ilyeneket akartam csinalni 😅 fel eves a kislanyom. Kb 5 hos kora ota van az, hogy nappali alvasnal le tudom tenni es nem rajtam alszik. Addig csak a kezemben volt hajlando. Ot folyton szorakoztatni kell. Felkeles utan van el egyedul fel orat a kisagyban amig elkeszulok reggel. Ejszaka o alszik ugy ahogy. Bar most a fogzas es a mozgasfejlodes betett. Sokszor felkelti magat ejjel mert osszevissza kuszik a kisagyban stb. Akkor nehez visszaaltatni. Az elejen volt, hogy ugy ettem, hogy a kezemben aludt a baba. Volt, hogy sehogy nem tudtam enni. Tul kell elni. Nalunk most kezdodott az, hogy mar elvan a jatekaival de ott kell lennem vele es szorakoztatni. Idovel sokkal konnyebb lesz hidd el :) amikor a ferjed otthon van kapcsolodj ki kicsit. Legyen vele o egy fel orat amig te olvasol, eszel, hajatmosol vagy barmit csinalsz ami kicsit kikapcsol. Egyebkent setalni szerintem nyugodtan leviheted ha elkerulod az embereket. Kell a szabad levego. A masik, hogy a hordozokendo sokat tud segiteni. Az elso par honapban nekem nagy segitseg volt. A szex meg hat igen...sokszor mi is hulla faradtan dolunk be az agyba megmozdulni sem tudunk es mindig mondjuk, hogy majd holnap. 😅 persze azert jut ido ra. De ezen ne aggodj majd kialakul. Kitartas❤️
2020. ápr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
69%

Ugyanilyen volt a lanyom. Egy cuki, mosolygós baba, csak ehhez szórakoztatni kellett. Az alvás pedig a legnagyobb ellenség a világon :D Ő éjjel se aludt. Ne tudd meg, hányszor éreztem, hogy az ideg szétcsesz, hogy 1 órája altatom a hulla fáradt gyereket, és nem alszik... Nekem is okoskodott mindenki, hog, hagyjam a kiságyban sírni. Azóta is bánom, hogy egyszer megprobaltam, én kemény 7 percig bírtam, én nem vagyok erre alkalmas. Próbálkoztunk egy hétig nagyobb korában (11 hónaposan) azzal, hogy éjjel apa van vele, hát, 1-2 órás megszakításokkal képes volt reggelig ordítani. Ezt is bánom, hogy egyáltalán megpróbáltuk. Az segített, hogy elengedtem ezt az egészet. Aludjon velem, nem érdekel, majd lesz, ahogy lesz. Ettől nem aludt jobban, csak kevésbé voltam idegbeteg a helyzettől. A nappali alvása a mászástól normalizalodott, éjjel 2,5 évesen kezdett értelmesen aludni. Egy ilyen gyereknél mindenki jobban jár, ha elfogadod, hogy ilyen, és adsz neki magadból annyit, amennyit igényel. Hamarabb cseng le ez az időszak, mintha elhuzanad a probalkozasokkal.

Amúgy nekem született egy fiam is később, ő kezdettől elvolt magában is a játszószőnyegen, altatas után ügyesen alszik az agyában, tök nyugodt, és más is jó, nem csak anya. Pedig őt se hagytam soha sírni, mindent ugyanúgy csináltam. Ez babafuggo, es aki okoskodik itt, hogy elcseszted, bezzeg ő, annak siman makja volt.

2020. ápr. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
63%

Többemberes babád van. A mi lányunk is az volt. Vagyis még mindig az, 2 és fél éves, de még mindig folyamatosan igényli, hogy együtt játszunk, nem játszik el magában.


Amit tudsz tenni:


1. Nyugodj meg. Tudom könnyű ezt mondani, de ez a legfontosabb. Nincs tragédia ha készételt esztek, ha nincs felporszivózva, stb.


2. Hordozókendő. Nem tudom, hogy mit csinálsz olyankor mikor nyűgös a kendőben, de kösd magadra, legyél jókedvű, tedd a dolgod. Felkötöd, kezdj el énekelve berakni egy mosást, felseperni, felmosni, stb. A lényeg, hogy ne ijedj meg, és ne legyél ideges, ha nyűgös lesz a kendőben, csak kezd el megnyugtatni dúdolással, táncikálással, énekléssel.


3. Fogd be apát, nagyit, stb. Több adagot főzz egyszerre, mikor valaki más tud foglalkozni a gyerekkel.


4. Magnézium. Tényleg segít, nyugtatja az idegeket, jobban alszol tőle.


Sok sikert :) egyre könnyebb lesz majd :)

2020. ápr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nagyon gáz ez, hogy az anyatársak egy csoportja ilyen meggyőződéssel terjeszti, hogy Te rontod el, mindem csak szoktatás. Kb azon múlik az önbizalmad, milyen hamar találsz hiteles többemberes babás anyukát a környezetedben....

Nálunk egy orvosnő családi barát volt ilyen, egy kiegyensúlyozott, szuper, nagyon nyugodt nő, hát amikor ő mondta, hogy a gyereke 11 hónaposan is 20 percenként kel, akkor azért nekem egyértelmű lett, hogy vannak ilyen babák, addig csak próbáltam bűntudatosan idomítani a sajátunkat, és ha engedtem, mert ugye nyilván egy csomó mindenben, akkor azt hittem az èn hibám.

2020. ápr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sok erőt adnak.

Ha sikerül éjfél előtt elaltatni, akkor nem alussza át ám az éjszakát ;) ma kétszer kelt, aztán a pukiktól nem tudott visszaaludni... ez egy jó nap lesz :') nagyon érdekes, ha éjfélkor alszik el, akkor reggel hétig alszik. Ha előtte, akkor ugyanúgy kel mint a többi baba. Naggggyon fura :)

De úgy döntöttem, hogy megfogadom sokatok tanácsát, és elengedem a dolgot. Ha rajtam alszik, hát rajtam alszik (pl mint most). Ma sokat fogunk kendőzni, hogy mindkettőnk megszokja (úgy vettem észre tegnap hogy utána sokkal könnyebben pukizott, biztos a póz segített). Próbálok nem idegeskedni... éjjel is az volt hogy nálam üvöltött, a hót nyugodt félálomban lévő apja pedig öt perc alatt elaltatta...

jöhetnek még sztorik azért!! "jó" olvasni 🤣

2020. ápr. 18. 09:44
 30/34 Reni 28 ***** válasza:
100%
Szia! Át érzem a helyzetedet, kisfiam is ilyen volt, kézben aludt el vagy rajtam, de éjszaka legalább csak kétszer kelt. Főzni is úgy tudtam hogy néha ordított... Most 21 hós, iszonyat anyás, egy igazi kis matrica 😄 wc-re se tudok nélküle menni. Játszani se játszik egyedül, vagy az ölemben ül vagy én játszok és ő nézi 😆 az a vicces hogy karácsony előtt levittem anyóshoz hogy vásárolni menjek, és ott olyan szépen eljátszott egyedül. Mostanában kezdi hogy nem alszik délután, ami azt eredményezi hogy 5-6 körül iszonyat hisztis lesz, de szerencsére már alszik 8-tól reggel 9-ig. Kitartást, lesz jobb is 😊
2020. ápr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!