Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ilyen szerencsé...

Csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hozzá nem értő szülő?

Figyelt kérdés

Lassan 8 hetes a babám. Nappal csak rajtam hajlandó aludni. Este hattól éjfélig sírás-szopizás van. Lehetetlen lefektetni aludni. Ma mondjuk három óta fent van már, és még mindig nem alszik. Általában éjfélkor dől ki, akkor alszik 6-7 órát egyhuzamban. Reggel vidáman kipihenten kelünk, és kezdődik minden előről. Semmi szabályosság, semmi sikerélmény. Amióta itthon van, kétszer tudtunk összebújni a férjemmel, amikor kilenc körül aludt egy órát. Ennyi. Egyszerűen nincsen lehetőségünk rá. Főzés?! Egy-kétszer sikerült összedobnom tepsis kaját. Vásárolni nem tudok menni a hülye vírus miatt, egyébként tök úgy terveztem hogy majd megyek a babával, ezért csináltam meg a jogsit is... Férjem vásárol, csomó készkaját betáraztunk. Erre nagyon úgy tűnik, hogy tejérzékeny a babám, így konkrétan semmi nincs itthon, amit ehetnék. Senki motivációm sincsen recepteket keresni, hogy utáni meg se tudjam csinálni mert a baba nem hajlandó aludni. Néha elvan a játszószőnyegen tíz percig, de annyi idő alatt max egy szendvicset tudok csinálni...

Én nem hiszem el, hogy mindenki főz otthon meg alig várja a hat hetet hogy naponta szexeljenek a férjével. Mire a gyerek kidől éjfélkor, már kb nem is emlékszem, hogy hogy került a kiságyba. Megvettem minden szar altatós könyvet, és egyszerűen nem használ.

Ma hétkor reggeliztem, mert a férjem csinált nekem szendvicset, és háromkor jutottam oda, hogy ebédeljek, aminek a végén persze megint sírt. Én kezdek szétesni, megőrülni.

Hogy a fenébe csináltok ti bármit is egy baba mellett... Valamit nagyon szarul csinálok, az tuti...


2020. ápr. 17. 20:34
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, szegény, nagyon megértelek! :(

A pihenőszékhez ne fűzz túl sok reményt, annál nagyobb lesz a csalódás... Nekünk nem vált be az SEM.

Semmi sem vált be. A lányom majdnem 4 évesen kezdte az ovit. Egészen addig kettőt nem tudtam lépni tőle, ha csak én voltam itthon vele, és ez ugye a nap nagy részében így volt. Többnyire délutánonként ettem először, hogy a többi dolgot ne is említsem...

Nem a te hibád, hogy ilyen! Semmit nem csinálsz rosszul. Viszont ha van rá bármilyen lehetőséged, szerezz segítséget. Mármint nem pszichoizét, azt a hajadra kenheted, hanem valódi, hasznos, tehermentesítő segítséget. Pl. a főzést hanyagold, ha anyukád/anyósod nem tud/akar segíteni, hozzassátok a kaját. Takarítás: csak a legszükségesebb minimum, illetve ha van rá lehetőség, takarítónő. És jó lenne valaki, ha más nem, akkor szintén fizetős formában, aki egy kicsit gyerekezik helyetted. Ezek miatt pedig próbálj meg nem érezni bűntudatot. Nagyon nehéz, tudom. Nekem az volt ilyen szempontból egy nagy "fejbekólintás", amikor a szomszédunknak megszületett a gyereke. Nyomokban sem volt többemberes, sokszor csak pislogtam, hogy ilyen vaaan? És ami a lényeg: ennek ellenére összesen 8-an "dadázzák": az anya, az apa, az anya két testvére, az anya szülei és még a nagyszülei is. Soha nincs magára hagyva vele. Sosem kell fájjon a feje a kaja meg a tisztaság miatt, egyáltalán semmi miatt. Na, azóta nem vagyok hajlandó rosszul érezni magam. Ha ő a tök könnyű eset gyerekével így, akkor én az extra nehézzel miért ne?

2020. ápr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
25os vagyok. Amugy az a vicces, hogy ha a lanyom felkel ejjel akkor nekem van, hogy egy ora visszaaltatni. Az apjanak meg 10 perc alatt bealszik😅 lehet kenyelmesebb neki es nagyobb biztonsagerzete van mert ugye apanak nagyobb a keze mint nekem😀 orulok, hogy bevalik a hordozokendo. Szerintem hordozd amennyit tudod mert sokat tud segiteni. Egyebkent a lanyom 3 hos koraig 11 elott nem volt hajlando elaludni. Ugyanigy voltunk mint ti. Hiaba raktam le 11 elott akar csak fel oraval. Felkelt es kb ejjel kettoig “bulizott” ha 11 utan raktam le akkor aludt reggel 5ig kb. Mostmar le tudom rakni 8 fel9 korul es altalaban ha jo ejszakant van elalszik 6-7ig
2020. ápr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

[link]


Érdemes olvasni a Hordozóház cikkeit, a Mozgásfejlődésesek is nagyon jók. Ők elég "szélsőségesen" babapártiak, én azért nem követem őket maradéktalanul.

De! Amikor elolvasod, megkönnyebbülsz, egy új, felszabadító látásmódot kapsz, ehelyett a lehülyézés helyett, amit amúgy sokszor az idősebb nőrokonok is tolnak.

2020. ápr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

26-os vagyok. A kendőhöz szoktatás pedig a legjobb ötlet, komolyan! És igen, a póz enyhíti a hasfájást, segít pukizni, és megnyugtatja a babát a közelséget. Viszont. A lányommal én is elrontottam anno, hogy irtózatosan túlöltöztettem a kendőben, és így ő se bírta sokáig. Ugyanannyi cuccot adtam rá, mintha nem kendőben lenne, csakhogy itt melegíti kicsit a kendő is, a te tested pedig nagyon! Erre figyelj oda, mert simán lehet, hogy ezért nem bírja, az enyém is 20 percet bírt max. Aztán rájöttem, mi a megoldás, és onnantól kezdve 2 órákat aludt rajtam, miközben csináltam a dolgomat.

A másodikkal már tudtam ezt, ő nagyon sokat volt kendőben születése óta, hogy a naggyal is tudjak foglalkozni. Megtanultam karikásban szoptatni, volt, hogy úgy aludt el, hogy a nővérével fociztam a kertben, ő meg rajtam :D Hihetetlen nagy segítség a kendő. Most ő 15 hónapos, nagyon önálló, vagány kiscsávó, de azért ha előszedem a kendőt, mert látom, hogy fáradt már, eldob mindent és jön :D kb. 10 perc alatt el is alszik benne a mai napig (már egy ideje a hátamon).

Szóval ez tényleg jó ötlet, próbálgassátok, sok mindent megkönnyít :)

2020. ápr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!