Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ilyen szerencsé...

Csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hozzá nem értő szülő?

Figyelt kérdés

Lassan 8 hetes a babám. Nappal csak rajtam hajlandó aludni. Este hattól éjfélig sírás-szopizás van. Lehetetlen lefektetni aludni. Ma mondjuk három óta fent van már, és még mindig nem alszik. Általában éjfélkor dől ki, akkor alszik 6-7 órát egyhuzamban. Reggel vidáman kipihenten kelünk, és kezdődik minden előről. Semmi szabályosság, semmi sikerélmény. Amióta itthon van, kétszer tudtunk összebújni a férjemmel, amikor kilenc körül aludt egy órát. Ennyi. Egyszerűen nincsen lehetőségünk rá. Főzés?! Egy-kétszer sikerült összedobnom tepsis kaját. Vásárolni nem tudok menni a hülye vírus miatt, egyébként tök úgy terveztem hogy majd megyek a babával, ezért csináltam meg a jogsit is... Férjem vásárol, csomó készkaját betáraztunk. Erre nagyon úgy tűnik, hogy tejérzékeny a babám, így konkrétan semmi nincs itthon, amit ehetnék. Senki motivációm sincsen recepteket keresni, hogy utáni meg se tudjam csinálni mert a baba nem hajlandó aludni. Néha elvan a játszószőnyegen tíz percig, de annyi idő alatt max egy szendvicset tudok csinálni...

Én nem hiszem el, hogy mindenki főz otthon meg alig várja a hat hetet hogy naponta szexeljenek a férjével. Mire a gyerek kidől éjfélkor, már kb nem is emlékszem, hogy hogy került a kiságyba. Megvettem minden szar altatós könyvet, és egyszerűen nem használ.

Ma hétkor reggeliztem, mert a férjem csinált nekem szendvicset, és háromkor jutottam oda, hogy ebédeljek, aminek a végén persze megint sírt. Én kezdek szétesni, megőrülni.

Hogy a fenébe csináltok ti bármit is egy baba mellett... Valamit nagyon szarul csinálok, az tuti...


2020. ápr. 17. 20:34
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
78%
Ne várj csodát a pihenő széktől! Én is ezért megvettem... De kb 10 perc után megunta és ugyan úgy bőgött, mint mindig. Tintát szereztem be, abban elvolt és el is lehetett benne altatni. Lassan 5 hos, de már nehezen marad abban is el., így inkább a Földre rakom játszani.
2020. ápr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
78%

Tudom hogy csak mondani könnyű, de nyugodj meg.


Az idegesség ragad a babára..

Ő is feszült lesz


Nálunk colt olyan, hogy jött anyukám az üvöltő gyereket átvette


Mintha elvágták volna.

Tündi-bündi lett.


Kednőbendőzéstvéb írtam

Nyilván az előkészítésre értem.. nem a hússütésre..vagy hagyma kavarásra..

Nekem is muszáj volt csinálni.

Ilyenben a férfopció nem játszott./ új munkahely és iskola is/


Többemberes gyerekek..


Amúgy később könnyebb..

minkis korkülönbséggel terveztük a tesótY

Mindenki azt mondta, hogy kinövi majd.. stb

Volt egy időszak 6 hónaposan, amikor tényleg szupi volt vele..

Bevállaltuk a 2. Gyereket.


Nah most is többemberes

Csak ott van mellette a 7 hetes pici is.

Legalább ő tipikus újszülött volt

Eszik alszik pelust gyárt.

Megerdemeltüj azt hiszem.

De a naggyal nem lett könnyebb.

Várom a megváltást, ha megtanul beszélni.


Ami segített


Elfogadtam


Elfogadtam, hogy ilyen, hogy kevés időm van mindenre.

Amikor ez megtörtént a gyerek is nyufodtabb lett, vagy én nem vettem annyira magamra.



Nah ezek mi vagyunk..



Pihenőszékben és hordozóban sem lehet huzamosabb ideig , arra figyelj



Lányom szeretett a pulton pihenni a székben

Onnan figyelt amúgy..

2020. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
82%
Üdv a negyedik trimeszterben. :) nektek valószínűleg hasznos lenne bevezetni a 4É módszert. Étkezés, ébrenlét, édes álom és én. Kezdetben 3, később 4 óránként ismétlődjenek a ciklusok. Nyugodj meg, és gyengéd határozottsággal vedd át az irányítást. Írd le a napirendet, és +/- 20 perc csúszással tartsd be. Minden nap ugyanabban az időben történjen az etetés, a séta, és az alvás. Az első pár nap nehéz lesz, (különösen az altatás), aztán a baba is ráérez a napi ritmusra. Meglátod, sokkal nyugodtabb lesz tőle, ha "tudja" mikor mi következik, és te is céltudatosabb leszel. Amíg a baba alszik, van időd magadra, háztartásra, férjedre. Az altatás mindig ugyanúgy történjen. Ne próbálgass mindent random. Legyen egy fix rituálé, és akkor a baba is tudni fogja, hogy most alvás következik. Vannak babák, akiknek maguktól kialakul a napirend, vagy épp csodásan elvannak spontán és vannak babák, akiknek segíteni kell ebben. Nekem volt szerencsém mind a két típushoz.
2020. ápr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
78%

Kitartást, nem vagy egyedül.

Nekünk 3 hónapos koráig éjjel nappal sírt (hasfájós baba volt)

Most vagyunk 7 hónaposak, az első 3 hónap maga volt a pokol, senkinek nem kívánom annyira fáradt voltam, hogy nem is igaz ☺️

Egy percre sem lehetett lerakni, játszó szőnyeg, hinta szék, adamo hinta, minden féle hordozó: semmi nem vált be, mostanában kezdte el szeretni őket.

Én csak egy dologgal tudlak vigasztalni idővel jobb lesz. Kitartást.

Amúgy pedig a főzést ki nem kakálja le ilyenkor, éhen nem hal senki ha nincs meleg étel.

2020. ápr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Kb úgy van minden "ciklus" hogy eszik (kb két óránként kér), utána játszunk a szőnyegen, elfárad, altatás kézben... na most ha azt akarom hogy sokáig aludjon akkor vagy magamon hagyom, vagy magamra kötöm, első esetben tudok én is pihenni, másodikban még azt sem, de így a házimunka sem megy. ha pedig lerakom a kiságyba akkor 5-10 percen belül sírva kel. ha ébren rakom le akkor már ha csak engedem le a kiságyba görbül a kis szája... :) szóval így szerencsétlenkedve vannak alvásai... csak hogy ehhez is kellek folyamatosan :(
2020. ápr. 17. 22:08
 16/34 anonim ***** válasza:
59%

Tudom meg leszek kövezve,de ha agyba rakod ea fel kel ne vedd ki. Simizd,susogj vafy bármi de hagyd egy kicsit sirni. Természetesen csak ha egy nyugodt,kiegyensúlyozott,jó alvó gyereket akarsz. Ha kínlódni szeretnél évekig,akkor szórakozz vele tovább....ezt mind jóindulattal írom mert átéltem ezt. Első gyerekkel még van erre kapacitása az embernek,többedikkel már nem mert a másik gyerek,gyerekek is ott vannak.

Több emberes baba nincs,csak rosszul szoktatott.

Hajrá lepontozók 🤪😋

2020. ápr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is így volt. Nekem szerencsére nagyszülők küldtek ételt, vagy rendeltem. Max köretet kellett frissen készíteni. Rászoktam a ritkábban takarításra. Amikor csak lehetett összebújva aludtunk. Aztán elmúlt, igaz csak kb egy éves kora után. Ha férjem elvitte sétálni, akkor foglalkoztam magammal, házimunkával. Az esti sírás és altatás felét átpasszoltam a férjemnek, olyankor volt a wellnesszuhanyzásom. De volt, hogy hajnalban kiborultam, hogy órák óta nem alszik, férjemnek pár perc alatt elaludt. Tényleg a többemberes babás könyveket, cikkeket olvasd, és sajnos akármilyen ügyes vagy, a gyereked nem a nyugibaba típus. Ettől még te vagy neki a legjobb anyuka.

Ja és ha vki kérdezi, természetesen főzöl minden nap, csillog a lakás és most vettél szexi fehérneműt. 😂

2020. ápr. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
89%
16. Meddig? Én ezt próbáltam, 5-6 óra küzdéssel, lila foltos, félájult gyerekkel adtam fel. A magadfajta okosok miatt próbáltam, mert ugye minden csak szoktatás....
2020. ápr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
78%
Akkor az mar jó, hogy elalszik! Akkor vagy azt kell elerni, hogy fel se keljen vagy ha felkel, visszaaludjon! Azokon kívül amiket már írtak, cumikat próbáltad, egyik márka se vált be? Lehet ha egyik féle nem kell neki, egy másik meg tök jó lenne. Pólyát is meg lehet próbálni hátha a saját mozgolódása ébreszti fel. Vannak babák akik fényre, zajra érzékenyek, meg lehet próbálni csendes, besötétitett szobában altatni. Olyat is hallottam hogy egy baba egy uj matracon sokkal jobban aludt. Háttérben mikor elalszik mehet valami fehér zaj, ezer féle van babáknak, ezek is segítik, hogy mélyebben aludjon, ne ébredjen meg.
2020. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

16-os, én ezt is megértem, nyilván addig "működik" ez amíg csak egy gyerek van, több mellett esélytelen lenne, hogy ennyit adjak neki magamból. az a baj, hogy nagyon megsajnálom és úgy tud nézni közben hogy úgy érzem csalódik bennem, nincsen szívem sírni hagyni :(

Szerencsére este segít a férjem a több órás altatásban, én addigra már nem bírok kikelni se az ágyból.

2020. ápr. 17. 22:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!