Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vártok el homeofficeos...

Mit vártok el homeofficeos férjetektől?

Figyelt kérdés

Nálunk ez van: vigyáz a babára, ha vécére kell mennem, meg amikor ebédelek, illetve felváltva cseréljük a kakis pelenkát (ez pl ma munkaidőn kívül eső korai 💩 volt :D). Meg néha, amikor éppen futtat valamit, akkor leül kicsit játszani velünk (5 perc).

Nálatok hogy van a dolog?



2020. nov. 3. 08:01
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
93%
Szegény férjed. És mindezt még HO mellett hallgatja tőled végig. Csoda, hogy még nem kattant meg.
2020. nov. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
95%

Pihenj egyet, kérdező. Kapcsold ki kicsit az internetet.


Nem a válaszokkal van a gond. Te látod mindenkiben az ellenséget.


Érsd meg. Vésd az agyadba. A home-office munkaideje pontosan ugyanolyan, mint a munkahelyen eltöltött idő. Nem több, nem kevesebb.


Ha ezt sikerül megértened és elfogadnod, akkor ráfogsz jönni szépen, hogy hogyan menedzseld ezeket a szörnyű problémaidat az életedben.

2020. nov. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
94%
Szia, szinten programozó vagyok, igaz nem tudom a férjed mit telepít mi zömében programkódot írunk. Ilyenkor at kell kapcsolnia az agyamnak és koncentrálni. Nekem ilyenkor csend kell és nyugalom, ha felállnék amíg te pisilsz, sok időt vesztenék, mivel mikor visszaülök újra at kell látnom a rendszert, + ez miatt amíg a gyerekkel vagyok is azon kattognék ezt most hogy kellene megoldani (mármint a kodban) és nem tudnék a gyerekre koncentrálni ami senkinek nem lenne jó. Egyébként nem egy szemet apuka vagyok, hanem egy anyuka, akinek mondjuk kedd este 8.ig kell leadnia az anyagot így amikor a gépnél ülök nincs anya ez kell, anya az kell, akkor csönd van és aput kell piszkálni, amikor apu dolgozik (Akinek ugyanez a munkaja) pedig fordítva.
2020. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 A kérdező kommentje:
Én is programozó vagyok/voltam, tudom, hogy milyen. Igen, én is felálltam pisilni és inni egy kávét, mégis tudtam folytatni a munkát. De ide már tök mindegy mit írok, mert már én vagyok az ősellenség, sok az irigy anyuka, akire rá se néz a férje napközben, főleg a gyerekre. Ott van veletek egy házban, de hozzátok se szól. Az én férjem keresi a mi társaságunkat, nem én erőszakolom rá, tudom, hogy nehéz megérteni, hogy valaki szereti a családját. Sajnállak titeket, pár év múlva olvassátok vissza, ami itt volt, amikor éppen a válási papírjaitok fölött könnyeztek.
2020. nov. 3. 10:19
 35/67 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk még nincs meg a baba, férjem (programozó) eddig a nappaliban dolgozott, ahol én is vagyok napközben. Lassan megszületik a baba, kialakítottunk neki külön kis dolgozószobát, mert szerintem abszolút nem lehet úgy dolgozni, hogy én közben "zajongok" a babával. Rosszabb amúgy, mintha bejárna dolgozni, mert így több órát tölt munkával, mint akkor, amikor bejárt. Van hogy lazább napja van, és akkor picit besegít nekem a lakásfelújításba munkaidőben is, amikor sok a dolog, akkor meg alig látom egész nap. Szerintem amikor meglesz a baba, akkor is így lesz. Ha épp belefér, akkor kicsit velünk lesz (akár munkaidőben is), ha nehéz napja van, akkor meg több mint 8 órát fog dolgozni, és esetleg netalántán még a házimunkába sem fog aznap besegíteni. Van a HO-nak előnye, és hátránya is, szerintem nagyon rugalmasan kell hozzáállni, és akkor mindenkinek jó lesz. Visszagondolva hogy nekem mi volt a munkahelyen, tényleg volt nap, hogy senki ne szóljon hozzám egész nap, mert akkor nem haladok a munkámmal, meg volt olyan nap is, amikor lazán ki tudtunk menni kávézni, kicsit beszélgetni.

Én alapvetően munkaidőben nem szeretnék semmit "elvárni" férjemtől, mert dolgozik.

2020. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
95%

Mert mindenki hülye csak te vagy helikopter..ha tudod, hogy milyen a munkája miért kell tőle bármit is elvárni? Ha magától is jön miért kell tőle bármit is elvárni?

A gond nem ott van, hogy foglakozik veletek ha van ideje, hanem ott, hogy ez elvárás fele.

Ha dolgoztál ebben, akkor pontosan tudod, hogy vannak olyan projektek amik iszonyúan leszívják az embert és az a kv amit utána megiszik nem kikapcsolódás hanem létszükséglet a folytatáshoz, ha épp nem ilyen akkor oké jön, de ha ilyen akkor legyen már 5 perce szusszanni.

2020. nov. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
93%
Hú de frusztrált vagy, kérdező...
2020. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 A kérdező kommentje:
Ő nem kávézik, hanem a babával kapcsolódik ki.
2020. nov. 3. 10:34
 39/67 anonim ***** válasza:
94%

Ha meg ez mind így van mi volt a kérdés célja ? Hogy másokat szidj a te férjed tökéletes és hibátlan?

Számomra a sajatom az... 😊 ennyi

2020. nov. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
78%

Szegény férj, itt komoly baj van a toronyban a kérdezőnél.

Én példâul 8 hetessel vagyok itthon tök egyedül most is és nem okoz gondot a pisilés, sőt semmi más sem. Le kell tenni azt a gyereket időnként, semmi baja nem lesz, ha esetleg 2 percig nem fogod, ellenben ha így folytatod, fogsz te még itt sírni, hogy az 5 évesed sem képes önâllóan egy lépést sem tenni. Ja és a válási papírok felett sem én fogok sírni...

2020. nov. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!