Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vállalnak ott gyereket,...

Miért vállalnak ott gyereket, ahol apuka reggel 6-kor elmegy és este 6-kor megy haza?

Figyelt kérdés

Nemrégiben volt egy kérdés, ahol egy anyuka számonkérte, mégis hogy gondolják más anyukák, hogy a férjükre hárítják a házimunka egy részét, neki ehhez nem lenne képe, hiszen a férje hajnal 5-kor meg és csak este 6 körül ér haza...


Na most, én amúgy egy csomó kérdésnél olvastam már ezt, hogy apuka a tyúkokkal kel dolgozni és csak este ér haza. De nekem meg ez a fura, hogy lehet úgy gyereket vállalni, hogy a férj egész nap nincs otthon, alig találkozik a saját gyerekeivel, szinte nincs is együtt a család? Egy nő hogy gondolja, hogy ilyen mértékben a férfira tolja a megélhetés problémáját - nem tudom elképzelni, mi más okból dolgozik valaki család mellett napi 12 órát -, miért nem teremtenek előbb olyan feltételeket a családalapításhoz, hogy akkor is megéljenek, ha apuka nem pusztul meg a gürcölésben?


Igazából nem tudom, ennek az életformának mi értelme családosnként? El se tudnám képzelni, hogy elnéztem, hogy, szerencsétlen férjem minden nap kora reggel elmegy és estig húzza az igát...



2021. febr. 27. 09:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
49%

Köszi az aggodalmat, de mi szeretetben és nyugiban élünk és a férjem sem életem végéig csinálja ezt, csak amíg végre lecseng a pandémia és elindíthatja a vállalkozását.


Azért vannak ezen az oldalon elvárások kéremszépen.

- Legyen min.2 háza az embernek, mert mi van ha a férj lelép és nincs egzisztencia.

- A nő ne dolgozzon, mert ugye szült, de a férfi is max.8 órát, de keressen havi fél milliót ennek ellenére.

2021. márc. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
32%
A nő igenis dolgozzon, miután szült ne, de előtte annyira hogy kapjon tisztességes járulékokat. Mellette ha a férj dolgozik egy 8 órás munkahelyen én nem hiszem el hogy nem jönnek ki abból a pénzből
2021. márc. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
37%

Nem igazán azokról szólt a kérdés, akik ÁTMENETILEG belekényszerültek egy ilyen helyzetbe, hanem azokról, akiknél ez választás kérdése. Ahol apuka válthatna akár adott esetben, de nem teszi, mert "dehát ő ezt szereti csinálni", vagy akkor 800 helyett "csak" 600-at keresne, mindéhenhalunk. Szar helyzetbe mindenki kerülhet, és igen, akkor elvállal az ember kb. bármit, de normál esetben, amint lehet, vált olyanra, aminek a beosztása családbarát.

Az is vicces, hogy jöttök itt páran a műszakos munkarendekkel, hogy van, aki 12 órázik stb. Igen, de akik 12 órás, műszakos rendben dolgoznak, azok többnyire nem dolgoznak minden nap, hanem mondjuk mennek 2 napot, aztán 1-et nem, vagy valami hasonló. Az én férjem meg 24 órát dolgozik, de utána 48/72 órát itthon van (attól függ, hogy jönnek ki a hetek éppen). Ez azért rohadtul nem ugyanaz, mint amikor a hét minden napján a jóéjt puszira ér csak haza apuka, nem rólatok szól a kérdés, értelmezzétek már.

Mi tavaly 1 évig házfeljúítás miatt csináltuk ezt, hogy apa minden nap csak este esett haza, én otthon mindenre egyedül, közben én is dolgozom egyéni vállalkozóként. Hát, rohadtul megszenvedtük, és nem feltétlenül fizikai értelemben, egyszerűen hiányoztunk egymásnak. A gyerekeknek az apjuk, nekem a férjem, neki pedig mi. Aki önként és dalolva választja, hogy ennyi időt távol legyen minden nap, annál vannak kétségeim, hogy mennyire akar ő a családja életében résztvenni.

2021. márc. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
32%

53mas ertek egyet. Mintha en irtam volna. :)

Amit meg a valassal kapcsolatban megjegyeznek, h ez a 2 hetente par oras lathatas ma mar nem allja meg a helyet. Regen volt ez a "divat". Manapsag letezik osztott felugyelet (ennek elonyeibe es hatranyaiba most nem menjunk bele). De ha hivatalosan nem is osztott a felugyelet, vannak olyan ertelmesek a kornyezetemben levo elvalt szulok, h megbeszelik, osszeszervezik. Heti tobbszor hozza viszi, programozik egy normalis elvalt szulo is a gyerekevel.

2021. márc. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
44%
#51 vagyok. Félreértettél, évek óta ezt csinálja. A gyerek miatt fog ezen változtatni.
2021. márc. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
57%
Komolyan nem értem, aki itt "hétvégi apukázik". Ti komolyan azt várjátok, hogy a család bevétele simán csak a csed, gyed legyen, mert egyik szülő sem dolgozik? Sőt, meglepetés, mikor majd az anya is visszamegy dolgozni, ő is "hétvégi anyuka" lesz, mert a gyerek ébren töltött idejének nagy részében az anya dolgozik, a gyerek pedig a bölcsiben, oviban, később az iskolában dekkol. Nagyon fura, hogy ennyire elégedetlen tud lenni valaki azzal, hogy egy kereső szülő "csak" napi x órát van a gyerekkel. Ugyanis oda lehet figyelni arra, hogy ha az csak 1-2 óra naponta, akkor is minőségi idő legyen. Az meg, hogy élni kell valamiből... hát nem született mindenki Mészáros Lőrincnek.
2021. márc. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
35%

56os annyi marhasagot hordtal ossze, se fule se farka.

Ha valakinek csed, majd kesobb gyed a bevetele, az azert van, mert az a szulo a gyerek elott dolgozott, a masik fel, apuka siman dolgozhat mellette napi 8 oras normal munkarendben. Ok ha valaki 24/48 ban van az is normalnak szamit jelen esetben.

Attol, hogy valakinek normal foallasa van nem lesz hetvegi szulo, a kerdes arrol szolt, h apuka minden hetkoznap 12 orakat van tavol, reggel elmegy mielott a gyerek felebred, es vacsira er haza. Na az ilyen a hetvegi szulo.

A minosegi ido fogalmat, meg pont az olyan szulok talaltak ki, akik keves idot toltenek a gyerekukkel, csak ezzel a maszlaggal nyugtatjak a lelkuket.

Az en ferjem sem keres havi milliokat, megis megelunk es nem dolgozik 12 orakat sem.

2021. márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
77%

Hát pedig a minőségi idő igenis lètező dolog, el kell keserítselek.

Attól, hogy te hazaérsz a gyerekkel 4-re, lerakod a tévé elé és elkezdesz mosni, főzni, takarítani, nem leszel jobb szülő mint aki 6-ra ér haza, de akkor leül a gyerekkel foglalkozni.


Másik, hogy én ennyi erővel mondhatnám, hogy az, aki csak 4-re ér haza, minek vállal gyereket. Én otthonról dolgozom 6 órában, így 2 körül már végzek. Ez lenne a normális, nem? Ráadásul 300 körül keresek így is.

2021. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
3%

Igen, tudom, h letezik, megismetlem: azok "talaltak ki", azok nyugtatjak vele a lelkuket, akik alig vannak a gyerekkel.

Kepzeld en nem is dolgozom, mert keres annyit a ferjem napi 8 oras munkaval, h megeljunk, es nem, nem milliokat. Es en sem mondom, hogy igy kell elnie mindenkinek, de a velemenyem hadd legyen mar meg a napi 12 orazo ("en ugy szeretem a munkam", es "1 millio helyett ha csak 800 ezret keresnek 8 oraval, jaj mi lenne velunk") apukakrol.Es igen, meg igy is szoktam ugy fozni, teregetni, hajtogatni stb. h ott vannak korulottem a gyerekek, segitek nekik a leckeben, gyurmaznak, szineznek mellettem. Ez a koznyelv szerint ugye nem szamit, mert nem "minosegi ido".

2021. márc. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
68%

"azok "talaltak ki", azok nyugtatjak vele a lelkuket, akik alig vannak a gyerekkel."


Mondja ezt az, aki idegen családokat sérteget egy névtelen fórumon, ahelyett hogy a gyerekeivel lenne, ha már olyan kvára ráér ugye, mert mèg csak nem is dolgozik.

Lehet az én férjem többet utazik, ezért a szigorúan 8 órás munkája után kédőbb ér haza, de akkor már nem is idegen Jukcsukák Pistikék életével van elfoglalva, hanem a kisfiával, meg velem. De persze "nyugtasd a lelked" hogy nem létezik minőségi idő, nehogy észre kelljen venned milyen egy unalmas életű minden lében 2 kanál htb vagy.

Ennyire ráérsz? Szánalmas vagy.

2021. márc. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!