Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vállalnak ott gyereket,...

Miért vállalnak ott gyereket, ahol apuka reggel 6-kor elmegy és este 6-kor megy haza?

Figyelt kérdés

Nemrégiben volt egy kérdés, ahol egy anyuka számonkérte, mégis hogy gondolják más anyukák, hogy a férjükre hárítják a házimunka egy részét, neki ehhez nem lenne képe, hiszen a férje hajnal 5-kor meg és csak este 6 körül ér haza...


Na most, én amúgy egy csomó kérdésnél olvastam már ezt, hogy apuka a tyúkokkal kel dolgozni és csak este ér haza. De nekem meg ez a fura, hogy lehet úgy gyereket vállalni, hogy a férj egész nap nincs otthon, alig találkozik a saját gyerekeivel, szinte nincs is együtt a család? Egy nő hogy gondolja, hogy ilyen mértékben a férfira tolja a megélhetés problémáját - nem tudom elképzelni, mi más okból dolgozik valaki család mellett napi 12 órát -, miért nem teremtenek előbb olyan feltételeket a családalapításhoz, hogy akkor is megéljenek, ha apuka nem pusztul meg a gürcölésben?


Igazából nem tudom, ennek az életformának mi értelme családosnként? El se tudnám képzelni, hogy elnéztem, hogy, szerencsétlen férjem minden nap kora reggel elmegy és estig húzza az igát...



2021. febr. 27. 09:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
86%

Az én férjem reggel 04:00-kor megy el, és este 19:30-ra van itthon.

Vagy 16:00-kor megy el, és másnap reggel 7:30-ra van itthon.

Folyamatos műszak, 3 nap nappal, 3 pihenés, 3 éjszaka,3 pihenés.


Fel sem merült bennünk, hogy ne vállaljunk gyereket.


Sőt, "kapóra is jött" ez a beosztás, mivel a babánk beteg lett 3 hetesen, és ez kitartott 3 éves koráig. Sok kontrollra el tudott minket kísérni. Mivel nem dolgozik egész héten 8-16-ig.

2021. febr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


Nem csak a férjem kapott pénzt... Nekem járt a csed, gyed.. Csak én itthon voltam a gyerekkel.

Felért a gyerek ápolása az ő 12 órás műszakjával bőven. Ráadásul nekem 3 év alatt csak 1 db pihenőnapom volt.

2021. febr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
69%

Nem mindenki olyan szerencsés, hogy az utca végén van a munkahelye, ahova elég elindulni reggel 7.40kor aztán már 5 előtt otthon is vagy. Itt Budapesten azt látom, a város megbolondul 5-6 tájékán mert mindenki megy haza, vasárolni, gyerekért oviba stb. Nem csak azok akik 12 óráznak, hanem akiknek "átlagos" munkarendjük van, azok is. Akkor itt senki ne alapítson családot, az csak annak jár aki ül a fatornyos kis falujában és egész életében ugyan ott dolgozik a másik utcában?

Ez a kérdés így baromi sértő és provokatív.

Azt se lehet mondani, hogy de keressen olyan munkahelyet. Jó, és ha talál de pár év múlva máshogy alakul, és váltania kell? Nem nagyanyáink idejében élünk már.

Amúgy meg hadd döntse el mindenki maga, hogy milyen körülményekre vállal gyereket, nem a te dolgod.

2021. febr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
52%

240 ezres gyed nincs, ugyanis annak plafonja van.

Persze ha valaki raszanja az eletebol (gyerek eletebol?) azt a par evet es elkonyveli a csalad, hogy ez egy atmeneti idoszak azzal szerintem nincs gond. A gond ott kezdodik ha ez eletformava valik.

2021. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
52%

Családi adókedvezménnyel 240000 ft érkezik a számlámra havonta.

A gyerek pedig semmi hátrányát nem érzi, igen boldog mindkettő.

2021. febr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
67%

Azert a csaladi adokedvezmeny az megint mas teszta, de mind1.

Azt pedig kijelenteni, h a gyerek nem erzi hatranyat egy hetvegi apukanak, erre tenyleg nincs tovabbi hozzafuznivalom.

Az megint mashogy jonne le, ha ugy nyilatkoznal, h most ez van, ez egy atmeneti allapot, h megteremtsuk az anyagi biztonsagot, de tudod, h ez hosszutavon nem egeszseges. De lathato, h szerinted ez igy teljesen rendben van.

2021. febr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
67%

Ja és szerintem nem kértem számon egyik anyukát sem.

Nekem bele fér az időmbe hogy 2 naponta főzzek, gyors felsöpörjek és mossak mert a legkisebb is áldott jó gyerek eddig szerencsére. A suliban pedig mindig meg tudják írni a leckét így csak dolgozat előtt gyakorlunk egy kicsit. Ha nem ilyen lenne hidd el biztos kéne a segítsége és nem esne nehezére.

De most direkt ne csináljak még valamit hogy még este is had dolgozzon itthon ahelyett hogy a gyerekekkel játszana?

2021. febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
39%

Mert az adókedvezményert nem dolgoztam meg?

Olvasd el újra! Nem hétvégi apuka. Este fürdés után még két óra hosszat simán játszanak minden este. Ez felénk nem számít hétvégi apának. És ha elolvasod még egyszer azt is írtam hogy pár évről (Kb 2 max 3) van szó.

2021. febr. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 A kérdező kommentje:

A Gyed maximum nettó 170 ezer, a két gyerekre eső adókedvezmény meg 40 ezer, ez 210 ezer forint csak.


Ha három gyerek lenne, az meg több mint 270 ezerre jönne ki.


Neked meg jön 240 ezer, ez valahogy sehogy nem passzol. Nekem mindegy amúgy, ha kamuzol, csak nem értem, miért nem nézel utána előbb ilyeneknek és akkor nem lenne hiteltelen az egész válasz...


De nyilván amúgy van, akinek a pénz fontosabb és van, akinek a család.... Ha nem a megélhetés múlik rajta, f*szom se hagyná ki a gyerekek kiskorát...

2021. febr. 27. 14:27
 30/79 anonim ***** válasza:
54%

Azért ez erös, hogy kihagyja a gyerekkorát! Esténként mindig ott van és hétvégén is ott van, az 2 teljes nap egy héten. Ráadásul mivel van pénze olyan nyaralásra mehet gyerekkel együtt, amiről havi 200 ezres fizu mellett álmodni se lehet.

Mindenki úgy éli az életét ahogy akarja, nekem mindegy, ha valaki együtt tölti az egész napot tisztes szegénységben, de nehogy már ez legyen a követendő példa! Gyereked is biztos örülni fog ha nem járhat majd egyetemre, mert nem lesz rá pénz, meg semmi alapja nem lesz lakást szerezni, nem baj legalább apa sokat játszott vele kiskorában.

2021. febr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!