Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vállalnak ott gyereket,...

Miért vállalnak ott gyereket, ahol apuka reggel 6-kor elmegy és este 6-kor megy haza?

Figyelt kérdés

Nemrégiben volt egy kérdés, ahol egy anyuka számonkérte, mégis hogy gondolják más anyukák, hogy a férjükre hárítják a házimunka egy részét, neki ehhez nem lenne képe, hiszen a férje hajnal 5-kor meg és csak este 6 körül ér haza...


Na most, én amúgy egy csomó kérdésnél olvastam már ezt, hogy apuka a tyúkokkal kel dolgozni és csak este ér haza. De nekem meg ez a fura, hogy lehet úgy gyereket vállalni, hogy a férj egész nap nincs otthon, alig találkozik a saját gyerekeivel, szinte nincs is együtt a család? Egy nő hogy gondolja, hogy ilyen mértékben a férfira tolja a megélhetés problémáját - nem tudom elképzelni, mi más okból dolgozik valaki család mellett napi 12 órát -, miért nem teremtenek előbb olyan feltételeket a családalapításhoz, hogy akkor is megéljenek, ha apuka nem pusztul meg a gürcölésben?


Igazából nem tudom, ennek az életformának mi értelme családosnként? El se tudnám képzelni, hogy elnéztem, hogy, szerencsétlen férjem minden nap kora reggel elmegy és estig húzza az igát...



2021. febr. 27. 09:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
45%

Pontosan ez a lényeg, amit a 39-es ír. A gyerek nem biztos, hogy hátránynak érzi ezt, mert ez van, ezt kell szeretni, beleszokik. Csak épp apuval nem igazán lesz meg a kötődés, és hát ugye ezeket a dolgokat nem igazán lehet pótolni. De ja, ennél sokkal fontosabb a havi 2-3 millió, tökre megéri érte beáldozni a gyerekkel való kapcsolatot.

Btw, nem csak az a 2 véglet van, hogy sose vagyunk otthon, és 2 millát keresünk havonta, vagy van időnk a családra, de akkor éppenhogy nem döglünk éhen havi 200 ezerből... Valahogy a középút lenne ideális, de vannak, akiknek semmi nem elég.

2021. febr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
20%
Mondjuk van azért az ilyen családi helyzetnél rosszabb is. Pl nagyon sok gyereknek már nagyon pici korában szétmennek a szülei és havi pár órát látja csak az apját. Na akkor velük mi lesz?
2021. febr. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk van azért az ilyen családi helyzetnél rosszabb is. Pl nagyon sok gyereknek már nagyon pici korában szétmennek a szülei és havi pár órát látja csak az apját. Na akkor velük mi lesz?"


Ha egy apuka válás után úgy tesz, mintha a gyerek nem lenne, és csak hétvégén látja, akkor az előtte se volt valami jó apuka.

2021. febr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
60%
Ugyan már, egy csomó gyereket, felnöttet ismerek ahol válás miatt apuka főleg csak hétvégén látta a gyereket és teljesen jóban vannak. Nem hülyék a gyerekek, érzik ha szeretik őket és azt is ha nem.
2021. febr. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
31%
És akkor mivel rosszabb annál azha sokat dolgozik?
2021. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
70%

Semmivel sem rosszabb, hülyeség a kérdés, mellesleg szerintem többen dolgoznak este hatig, mint akik korábban végeznek.

A lányom mindig is szerelmes volt az apjába, nagyon szereti őt, de mivel értelmes, tudja, hogy, apa dolgozik estig. És így is szereti, meg akkor is szerette, amikor fél évig itthon volt a covid miatt. Nem is látok különbséget a hangulatában, ha jön az apja, akkor a nyakába ugrik, ha nincs itthon, akkor csinál mást.

2021. febr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
28%
Én tudom, hogy ez meglepő, de nem kizárólag a felsőközéposztály előjoga a gyerekvállalás. És akár 8, akár 10 óra a munkaidő, az többnyire akkor is a napnak arra a szakaszára esik, amikor a gyerek aktív. Jó esetben este belefér a vacsi, fürdetés, esetleg reggelente a reggeli, de a dolgozó szülő nem lesz ott a nappali játéknál, játszóterezésnél, sétáknál, orvosi ellenőrzésnél, egyéb programoknál. Különösen a mostani helyzetben pedig szerencsés az, aki nem vesztette el a jól bevált állását, és kellett helyette egy akármilyen szar beosztású munkát találnia, mert valamiból mégiscsak meg kell élni. Aki emellett még szereti is a munkáját, mint pl. a férjem, az külön mázlista.
2021. febr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
26%
És akkor mit szólsz az én férjemhez kedves kérdező, aki hetel, így csak hétvégente van itthon? :)
2021. márc. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
52%
Én ugyan nem a kérdező vagyok, de csak gratulálni tudok ahhoz, hogy a gyerekeknek hétvégi apjuk van. Csodálatos dolog lehet. Majd ezt a családi mintát viszik tovább a gyerekek, hogy egy nőnek mindig mindent meg kell oldania egyedül, mert apuka csak hétvégi apuka.
2021. márc. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
71%
48as én ismerek ilyen családokat, 90%ban félrelépés majd válás lett belőle
2021. márc. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!