Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vállalnak ott gyereket,...

Miért vállalnak ott gyereket, ahol apuka reggel 6-kor elmegy és este 6-kor megy haza?

Figyelt kérdés

Nemrégiben volt egy kérdés, ahol egy anyuka számonkérte, mégis hogy gondolják más anyukák, hogy a férjükre hárítják a házimunka egy részét, neki ehhez nem lenne képe, hiszen a férje hajnal 5-kor meg és csak este 6 körül ér haza...


Na most, én amúgy egy csomó kérdésnél olvastam már ezt, hogy apuka a tyúkokkal kel dolgozni és csak este ér haza. De nekem meg ez a fura, hogy lehet úgy gyereket vállalni, hogy a férj egész nap nincs otthon, alig találkozik a saját gyerekeivel, szinte nincs is együtt a család? Egy nő hogy gondolja, hogy ilyen mértékben a férfira tolja a megélhetés problémáját - nem tudom elképzelni, mi más okból dolgozik valaki család mellett napi 12 órát -, miért nem teremtenek előbb olyan feltételeket a családalapításhoz, hogy akkor is megéljenek, ha apuka nem pusztul meg a gürcölésben?


Igazából nem tudom, ennek az életformának mi értelme családosnként? El se tudnám képzelni, hogy elnéztem, hogy, szerencsétlen férjem minden nap kora reggel elmegy és estig húzza az igát...



2021. febr. 27. 09:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem szimplán irigy arra, akinek képes a férje áldozatot vállalni és jól keres.
2021. márc. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
79%

Hadd éljen már mindenki úgy, ahogy akar. 12 órázni sokféle okból lehet.

Lehet, hogy valakinek nincs másra lehetősége, viszont meg kell élni valamiből.

Lehet ez a hivatása, például mentős, és pont a te 8 órás mintaférjedet menti az autópályán.

Sőt lehet, hogy valaki sok pénzért csinálja, mert szeret a Bahamákon nyaralni a család és szeretik a luxust. Közöd semmi. Náluk se vagy semmivel jobb, hiába szeretnéd azt hinni, és a gyerekeid se kapnak semmivel többet attól, hogy színezhetnek melletted.


Másik dolog, hogy a 8 órás munkavállaló sem 8 órát van ám távol otthonról, hanem inkább 10-11-et ebédszünettel és utazással együtt, úgyhogy simán ő is 6 körül ér haza este.

Hazafelé beugrik mondjuk edzőterembe heti pár alkalommal vagy más hobbijának hódol, hopp megint elment pár óra.


Harmadik észrevétel. Azok az apukák, akik valami csoda folytán már 4-kor otthon vannak, 90%-ban nem gyerekpütyülgetéssel szokták ám eltölteni azt a maradék 4 órát fektetésig, hanem gyerekeznek max 1-2 órát, aztán csibálják a saját dolgukat...

2021. márc. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
44%
Senki sem sertegetett senkit, tudod akinek nem inge. Az 53mas kommentet nem en irtam, de remekul osszefoglalta, olvasd azt vissza, hatha atmegy a lenyeg.
2021. márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
82%

Kétségbe vonod, hogy egy számodra ismeretlen ember nem foglalkozik megfelelően a saját gyerekével, csak mert az nem olyan munkarendben dolgozik mint a férjed. Mi ez ugyan ha nem sértegetés?

Olyan baromi unalmas már a gyk n a sok "olyan tökèletes az életem, hogy rajzolni se lehetne szebbet" emberke, akik folyton azt nézik kibe lehet belekötni. Nagyon rendben lehettek tényleg.

2021. márc. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
14%
Rendben is vagyunk szerencsere. Ezt eddig is tudtam, de most megjobban megerositettetek benne. Koszonom.
2021. márc. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
32%

Az haggyán...az is gyakori hogy apuka húz külföldre "mert különben nem élünk meg" Engem is nagyon feldigesitenek ezek.

Sajnos vannak akiknek tényleg ilyen kilátástalan helyzete. Minimálbér mellett egyszerűen sosem lesz ideális helyzetben. Ha 25 helyett 30 ig kell várni az ok, de aki 10 év múlva is szarban lesz annak mindegy. Másrészt szerintem véletlen gyerekek ezek, és igen valamilyen szinten ez menekülés is a férfi részéről.

2021. márc. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
62%
Annyira furcsa, hogy az öt munkanap alapján ítélnek meg embereket. Ugye az egyértelmű, hogy a 104 nap hétvége (52*2) mellé jut minden munkavállalónak minimum 20 nap szabadság + a gyerekek után járó szabi. Emellett még évi 7-8-10 nem hétvégére eső ünnepnap is van. Ha egy nagyon fiatal munkavállalót veszünk figyelembe, akkor is van évi 135 napja, amiben teljes 24 órája van, hogy a gyerekkel legyen. Ez egyáltalán nem kevés.
2021. márc. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
57%

#65 rendben, persze, azért szorulsz rá, hogy idegenekkel személyeskedj.

Annak is gratulálok, akinek másokkal való vita kell ahhoz, hogy megerősödjön benne a felismerés, hogy ő rendben van. Annyira hiteles vagy....ja, nem.

2021. márc. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
43%

65 vagyok. Én mindig is tudtam, h szerencsés vagyok és szuper férjem van, viszont a kommentjeiteket olvasva, hogy ennyi belét kidolgozó és/vagy munkába menekülő apuka van, még jobban tudom értékelni, így van. Én eddig minden rosszindulat nélkül azért azt gondoltam, hogy az átlag férfi nem reggel 6tól este 6ig melózik, valamennyire kiveszi a részét a gyereknevelésből az esti mesén kívül, de lehet tévedtem.

Én nem vitatkoztam senkivel és nem is személyeskedtem az a 60as komment volt, bocsika. Csupán leírtam a véleményemet, remélem azt azért egy kérdezős válaszolós oldalon szabad. De nyugodtan visszaolvashatod ezt a 7 oldalnyi szösszenetet, melyből világosan kiderül, vannak mások is az enyémhez hasonló véleményen, sőt a kérdezőben is ezért fogalmazódott meg a kérdés, mert mint kiderült, ő sem tartja ezt normálisnak. De az persze, mind érzékelten, bunkó, személyeskedő és Mészáros Lőrinc.

Hát elárulom, teljesen átlag emberek vagyunk, átlag család, átlag bevétellel és átlag munkával. Mégsem kell a férjemnek 12 órákat gürizni, és nem is akar, mert bármilyen hihetetlen is, szeret a családjával itthon lenni.

2021. márc. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
37%
64. Nem vonom kétségbe, kijelentem, az aki a hét 5 napján hajnalban elhúz otthonról és vacsira esik haza, az nem, nem foglalkozik megfelelően a gyerekkel. Miért szerinted igen?
2021. márc. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!