Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vállalnak ott gyereket,...

Miért vállalnak ott gyereket, ahol apuka reggel 6-kor elmegy és este 6-kor megy haza?

Figyelt kérdés

Nemrégiben volt egy kérdés, ahol egy anyuka számonkérte, mégis hogy gondolják más anyukák, hogy a férjükre hárítják a házimunka egy részét, neki ehhez nem lenne képe, hiszen a férje hajnal 5-kor meg és csak este 6 körül ér haza...


Na most, én amúgy egy csomó kérdésnél olvastam már ezt, hogy apuka a tyúkokkal kel dolgozni és csak este ér haza. De nekem meg ez a fura, hogy lehet úgy gyereket vállalni, hogy a férj egész nap nincs otthon, alig találkozik a saját gyerekeivel, szinte nincs is együtt a család? Egy nő hogy gondolja, hogy ilyen mértékben a férfira tolja a megélhetés problémáját - nem tudom elképzelni, mi más okból dolgozik valaki család mellett napi 12 órát -, miért nem teremtenek előbb olyan feltételeket a családalapításhoz, hogy akkor is megéljenek, ha apuka nem pusztul meg a gürcölésben?


Igazából nem tudom, ennek az életformának mi értelme családosnként? El se tudnám képzelni, hogy elnéztem, hogy, szerencsétlen férjem minden nap kora reggel elmegy és estig húzza az igát...



2021. febr. 27. 09:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
70%

Mert szerinted utolsó válaszoló, a gyerekkel való "megfelelő foglalkozás" kizárólag olyan lehet mint nálatok van? :)


Én például egész nap itthon vagyok, a gyerekek is, mégse foglalkozom velük napi 1-2 óránál többet.

Léteznek ám még olyan gyerekek mint a régi időkben, amikor nem kellett asszisztálni sem a rajzoláshoz, sem a gyurmázáshoz, sem a kerti játékhoz...

Hozzáteszem, hogy az enyémek tévét sem néznek, nem tableteznek, simán csak jatszanak egész nap. Hétvégente szoktunk kirándulni együtt, hétköznap olvasok nekik, foglalkozásra viszem, ha van és nagyjából ennyi. Mégis mindenki el van ájulva tőlük, hogy biztos sokat van foglalkozva velük. Erről ennyit.

2021. márc. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
78%
71es nagyon jol csinalod szeritem. Nem kell egesz nap szorakoztatni oket, eleg ha te csak a hatterben vagy, az adja nekik a biztonsagot.
2021. márc. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
67%

#70 inkább dolgozzon a családjáért mint otthon meressze a hátsóját mint "egyesek". Azért ahhoz pofa kell, hogy pont a hozzád hasonló szólja meg a dolgozó embereket.

Te biztos "megfelelően" foglalkozol a gyerekkel két fröcsögés között. Vagy ez belefér, de a munka-utazás már nem?

Menj inkább tedd magad hasznossá. Kár hogy nem tudod.

2021. márc. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
54%

Akkor az emberek jó nagy része nem foglalkozik megfelelően a családjával, mert átlagos munkahelyen is 8-17 a munkaidő, oda be kell érni onnan haza kell érni, csak egy gyors boltot intézzen el közben, és hát jó sokan környező nagyvárosokban vállalnak munkát, (mert ott van), vagy Budapesten belül is másik kerületben.

Akkor most mi a gond, hogy miért nem csak az alapít családot, aki 4-6 órában dolgozik, vagy Bivalybsznád alsón lakik, ahol nincs forgalom?

Látszik gőzöd nincs a munka világáról. Van egy balek férjed aki szigorúan 8 órás távolléttel el tudja tartani a lusta hátsód, te meg itt promózod magad. Jólvan nagyon tehetségesek vagytok, jár a kockacukor. Mintacsalád.

2021. márc. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:
40%
Olvassatok el megegyszer a kerdest. Nem a 8tol 5ig munkaidorol volt benne szo.
2021. márc. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
57%

Nem nem arról, hanem ha valaki 6-ra ér haza. De értsétek már meg, hogy nem csak az ér haza 6-ra aki 12 órázik hanem az is (sok esetben) aki 17.00-ig dolgozik.

Akkor mi a különbség? Jó értem, előbbi esetben apuka jobban kifárad, hisz több munkaórát dolgozik, de a gyerek szempontjából mindegy, ő azt látja hogy apu 6ra ért haza. Neki irreleváns, hogy miért.

Na meg ahogy írta valaki ovis korú gyereknél, ahol anyuka is dolgozik már ott is mire elmegy érte bármelyik szülő az intézménybe, onnan még hazaérnek, hát nagyon nem 4 óra van. Akkor hétvégi szülő lényegében mind, akik minek alapítottak családot. Azt csak annak szabad ahol 6 órában van mindkét szülő vagy tényleg a szomszédban dolgoznak, ami meg nem tudom hány embernek adatott meg.

Számomra döbbenet, hogy ez a kérdés megfogalmazódott bárkiben.

2021. márc. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
59%
Pedig arról van szó a kérdésben is. Én Budapest szélén lakok, beérni a belvárosba 1 óra, ha 8-17-ig dolgoznék, ami egy teljesen normális teljes munkaidős munkarend, akkor 7-kor indulnék és 18-ra érnék haza. Ha el kell vinnem oviba, suliba a gyerekeimet, akkor indulhatok 6-kor reggel és haza se érünk hatra. Baromság ez a kérdés, pláne az, hogy "30 éves korig megteremtettük az alapokat", persze és akkor a következő 30-40 évben már nem is kell dolgoznod, csak napi 2 órát, azért mert előtte ledolgoztál 10 évet, hülyeség. A legtöbb ember bizony így él, hogy 6-ra ér haza, semmi különleges nincs benne.
2021. márc. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
56%
Az a baj, hogy ez mar oldalakkal elobb meg lett valaszolva/magyarazva. Csak ismetles lenne. Keressetek vissza.
2021. márc. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:
61%

Az én exem munkanélküli lett ahogy terhes lettem, nem is törte magát hogy változzon a helyzet, egy link volt.

Milyen más problémáink vannak,nem?:D

2021. ápr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!