Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vállalnak ott gyereket,...

Miért vállalnak ott gyereket, ahol apuka reggel 6-kor elmegy és este 6-kor megy haza?

Figyelt kérdés

Nemrégiben volt egy kérdés, ahol egy anyuka számonkérte, mégis hogy gondolják más anyukák, hogy a férjükre hárítják a házimunka egy részét, neki ehhez nem lenne képe, hiszen a férje hajnal 5-kor meg és csak este 6 körül ér haza...


Na most, én amúgy egy csomó kérdésnél olvastam már ezt, hogy apuka a tyúkokkal kel dolgozni és csak este ér haza. De nekem meg ez a fura, hogy lehet úgy gyereket vállalni, hogy a férj egész nap nincs otthon, alig találkozik a saját gyerekeivel, szinte nincs is együtt a család? Egy nő hogy gondolja, hogy ilyen mértékben a férfira tolja a megélhetés problémáját - nem tudom elképzelni, mi más okból dolgozik valaki család mellett napi 12 órát -, miért nem teremtenek előbb olyan feltételeket a családalapításhoz, hogy akkor is megéljenek, ha apuka nem pusztul meg a gürcölésben?


Igazából nem tudom, ennek az életformának mi értelme családosnként? El se tudnám képzelni, hogy elnéztem, hogy, szerencsétlen férjem minden nap kora reggel elmegy és estig húzza az igát...



2021. febr. 27. 09:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
76%

Valamiből élni kell, ritka aki kevés munkàval rengeteget keres, nem mindenki született Mészáros Lörincnek 😀Az én párom szívesen lenne itthon többet , és lenne velünk de egyszerűen kell a pénz,nincs mese, minden drágul stb...

Talán később ha a lakás ki lesz fizetve könnyebb lesz kicsit.

2021. febr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 anonim ***** válasza:
79%

Vannak különböző szempontok, amik alapján dönthetsz: több fizetés, több szabadidő között.

Az én férjem 800 ezret keres, napi 12 órát biztosan dolgozik, utazással együtt, nyilván ha elmenne pizzafutárnak napi 4 órában, akkor többet lenne itthon és keresne kb. 80 ezret.

Ha több a pénz, lehet belőle utazni, jobb programokat csinálni, tudsz autót fenntartani, gyereknek is félre tudsz rakni pénzt, hogy legyen majd lakása, autója.

Vagy inkább sokat vagy itthon, alig dolgozol, meg tudod fürdetni esténként (ha ki tudod fizetni a vizszámlát) nem tudtok utazni, nem tud különórákra járni, később nem lesz pénze életkezdésre, mehet majd albérletbe.

Minden döntés kérdése, én egyik felett sem ítélkezek.

De az biztos, hogy, nagyon sok munkahely van, ahol 12 órázni kell, vagy nem a legoptimálisabb a család szempontjából a beosztás és nem mindig tudsz válogatni az állásajánlatok között, vagy ha többet fizetnek 100 ezerrel azért, mert nem 4-ig, hanem 6-ig dolgozol, nem hiszem, hogy sokan választanák a kevesebb pénzt.

2021. febr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
100%

Attól meg hogy lehuz 12 orat megfoghatja a gyereket heti 3szor 2 órára

Ha erre nem képes munka mellett akkor nincs értelme

2021. febr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
43%

12!

Szerintem meg kell talalni az atmenetet. Nem csak a 80e vagy 800e letezik. Ugy ahogy nem csak 4 vagy 12 oras munka. Van kozeput is. De teny es valo mindenki mashogy el, mas eletszinvonalon, mas igenyekkel. Ha nektek igy jo, h a ferjed 12 orazik, az a ti dolgotok. Nekem fontosabb, hogy itthon legyen velunk es eljunk egyutt csaladi eletet. Hetkoznap is foglalkozzon a gyerekekkel, tanuljon, jatszon, beszelgessen veluk. Amire igeny van. Nem keres igy sem rosszul, jut mindenre, de persze a tobb penz mindig jobb. Ennek ellenere nem vallal masodallast delutanra, hetvegere, pedig havi tobblet 1-200 ezerbol lehetne utazgatni, felretenni stb., ahogy te is irtad.

2021. febr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
88%
6os. Tok jo, h a ferjed szereti a munkajat es jol is keres vele. DE: abban a tobbiekkel ertek egyet, hogy egy csalados embernek ez csak masodlagos szempont kene, hogy legyen. Az en ferjem is szereti a munkajat, ajanlottak neki is jol fizeto allast csak Bp. masik felen. Ami igen, 1,5 ora lett volna az esti csucsban. Es nem vallalta el. Azt mondta, h o nem akar hetvegi apuka lenni, nem ezert alapitott csaladot. Igy maradt a kozelebbi munkahelyen, szerenyebb fizetesert, de cserebe fel5-5re mar itthon van. Azt azert hozzateszem, h O tenyleg nagyon jo apa, szeret a gyerekekkel lenni, elvezi a veluk valo jatekot. Nem nyug neki a gyerekekkel valo foglalkozas.
2021. febr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy az a nő aki 12 órázik a gyerekkel miert nem fekszik ki ha hazaért? Ez az egész egy full kifogás hogy ne kelljen segíteni otthon meg a gyerekkel lenni
2021. febr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
64%
Nem azt mondom, hogy jó, hogy keveset van itthon, csak azt, hogy nem lehet egy szempont alapján megítélni a munkavállalást. Amikor itthon van segít a férjem, nem mondhatom, hogy nem, de este fél nyolckor, amikor hazaér már lefekvés van. Lehet, hogy a férjem egyébként jobban szeret dolgozni, mint az átlag, mert régebben is, gyerek előtt is rengeteget dolgozott és lehet, hogy ebbe beleszoktam, de nem örülnék ha otthoni teendők miatt, sokkal kevesebb pénzt hozna haza, de ő nem is ilyen típus.
2021. febr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
19%
Otthoni teendok=gyerekekkel valo torodes ?????
2021. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
29%
Hát én nem tudom, nálunk még nincs gyerek, de már tervben van és ezért mindketten eleve olyan munkahelyet kerestünk ami mellett lehet az embernek normális családi élete. Így hogy ketten dolgozunk a pénz se kevés, de pl ahol a nő nem dolgozik ott sajnos kénytelen a férfi reggeltől estig melózni hogy ne haljanak éhen.
2021. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
29%

Na figyi én írtam azt a választ. Nem tolom rá a megélhetést. Nem tudom miért kell másnak a zsebében turkálni. Amikor összejöttünk nekem volt házam, nem neki. És igen dolgozik, így fél év alatt hitel nélkül 5 milliós felújítást tudtunk véghez vinni rajta. Nem 0 forinttal ülök itthon, 240000 forint szerintem mifelénk elég jónak számít gyednek.

Miért hagynám rá a házimunkát ha egész nap itthon vagyok és simán még tudom csinálni a gyerekek mellett. Ha beteg vagyok vagy éppen sok az intézni való akkor hamarabb jön és együtt csináljuk mert a saját idejét osztja be.

És igen hétfőtől péntekig dolgozik egész nap hogy ne havi 200000 forintot keressen hanem havi 2-3 milliót. És az egész hétvége a családé plusz fürdés után az esték is.

Ez a pár év bőven be még fog térülni a jövőben hogy biztos anyagiak legyenek. Nem mellesleg több embernek biztosít havi 4-500000 forintos fizetést.

2021. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!