Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vállalnak ott gyereket,...

Miért vállalnak ott gyereket, ahol apuka reggel 6-kor elmegy és este 6-kor megy haza?

Figyelt kérdés

Nemrégiben volt egy kérdés, ahol egy anyuka számonkérte, mégis hogy gondolják más anyukák, hogy a férjükre hárítják a házimunka egy részét, neki ehhez nem lenne képe, hiszen a férje hajnal 5-kor meg és csak este 6 körül ér haza...


Na most, én amúgy egy csomó kérdésnél olvastam már ezt, hogy apuka a tyúkokkal kel dolgozni és csak este ér haza. De nekem meg ez a fura, hogy lehet úgy gyereket vállalni, hogy a férj egész nap nincs otthon, alig találkozik a saját gyerekeivel, szinte nincs is együtt a család? Egy nő hogy gondolja, hogy ilyen mértékben a férfira tolja a megélhetés problémáját - nem tudom elképzelni, mi más okból dolgozik valaki család mellett napi 12 órát -, miért nem teremtenek előbb olyan feltételeket a családalapításhoz, hogy akkor is megéljenek, ha apuka nem pusztul meg a gürcölésben?


Igazából nem tudom, ennek az életformának mi értelme családosnként? El se tudnám képzelni, hogy elnéztem, hogy, szerencsétlen férjem minden nap kora reggel elmegy és estig húzza az igát...



2021. febr. 27. 09:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 A kérdező kommentje:
30-as, mint mondtam, mi gyerekek előtt teremtettük meg az alapokat ahhoz, hogy apukának ne kelljen napi 12 órákat dolgoznia, szóval ilyenek miatt nem aggódom 😃
2021. febr. 27. 14:43
 32/79 anonim ***** válasza:
73%
Valahogy úgy mint a kérdező. Ha már ennyire belementünk az anyagiakba. Saját hitelmentes ház Bpn, 2 saját autó hitel nélkül, igaz már nem fiatalok. Évi 1 külföldi nyaralás és több hét Balaton, mert nyaralónk van lent. A férjem igaz nem keres 2-3 milliót egy hónapban, de nem is csak hétvégén látja a családját. Elég 8 órát dolgoznia hétfőtől péntekig. Amúgy spórolósok vagyunk és beosztjuk. És nem abban kell mérni a gyereknevelést, a gyerekkel való törődést és foglalkozást, hogy hány milliót költesz külföldi utakra és hány milliót adsz neki. Hanem pont a hétköznapok határozzák meg a boldog gyerekkort.
2021. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
57%

Először is, az irodai munkarend egy multinál, legalábbis nálunk és még sok helyen 8-17-ig vagy 9-18-ig tart. Arra még Budapesten belül simán rájön egy-egy óra utazás. Tehát az ember reggel 7-kor indul és 6-ra ér haza.

Akkor mi is a kérdés?... :)

Az aki sima 8 órás irodai munkát vegez, minek vállal gyereket vagy mi?

2021. febr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
83%

Hat nem tudom, azert ha 9re jarsz, de ha tegyuk fel 8ra, akkor is legalabb reggel el tudod vinni a gyereket oviba, suliba. A delutan a masikotoke az teny. A legtobb csaladban amugy egyik viszi a masik hozza, azert ez nagy annyira extrem.

De a kerdes arra vonatkozott, h apuka hajnalba megy es este jon, tehat minden a masik felre marad.

2021. febr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
76%

21/22 - es válaszoló vagyok.


Amíg gyeden voltam itthon, a férjem munkarendje szerintem nagyon jó volt. Teljes napokat tudott babázni. Egy héten 3x. Nem 2x.


Most is csak az akadályozza, hogy a gyerek oviban van.


De bármit könnyebb elintézni is így, mert hétköznap is itthon van!

2021. febr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
13%
34-nek: de. Szerintem ez elég extrém. Egyik viszi őket, másik hozza. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy egyik szülő se tud a gyerekekkel napi 1-2 óránál többet együtt lenni. Akkor már mindenkinek jobb, ha az egyik szülő legalább otthon van, vagy részmunkaidős. Én 6 órában dolgozom itthonról, de még így is sokszor úgy érzem, hogy rohanás az élet.
2021. febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ez elég extrém. Egyik viszi őket, másik hozza."


Gyakoribb, mint hiszed.


"Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy egyik szülő se tud a gyerekekkel napi 1-2 óránál többet együtt lenni."


Nem, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy mindkét szülő ott van a gyerek életében, nem csak az egyik.

Nálunk is így van DE ezzel együtt se csak 1-2 óránk van a gyerekekre. Én 7-kor indulok, férjem 8-kor tud miután bevitte a gyerekeket, én 4-4:30 között megyek értük, férjem fél 6-ra már otthon is van. ;)

Akárhogy számolom, ez 4-4 óra.

2021. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
68%

Az én apám orvos volt, kb 10 éves koromig heti 2-3 alkalommal volt ügyeletes. Ez akkoriban azt jelentette, hogy a 8 órás munkaideje után bent maradt éjszakára, aztán másnap is lenyomta a 8 órát és délután jött haza.

Nagyon örülök, hogy nem döntöttek úgy szüleim, hiogy ilyen körülmények között nem is vállalnak gyereket.

mi a nővéremmel örültünk volna, ha többet van velünk az apukánk, de megértettük, hogy neki ilyen a munkája, és nem mellesleg büszkék is voltunk rá..

2021. febr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim ***** válasza:
88%

Nalunk apukam sokszor azelott elment dolgozni, h en felebredtem 7re jart. 4ig dolgozott a munkahelyen, utana ment maszekolni. 7nel elobb nem ert haza. Tehat ez kb. ugyanaz amit a kerdezo felvazolt. Gyerekkent csak annyit fogtam fel belole, h o keveset van otthon mert dolgozik. Nem ereztem hianyat vagy hatranyat mert ezt szoktam meg. De ezzel egyutt jart, h nem volt jelen olyan aktivan az eletemben, nem alakult ki szoros kotelek.

Felnottkent jottem ra, hogy mennyire elhanyagolt es milyen keves idot toltott velem. Pedig a penz nem kenyerre kellett. O szeretett dolgozni, ebben lelte oromet helyettunk. Ami lassuk be, szomoru dolog.

En nem szerettem volna, h igy nojjenek fel a gyerekeim.

2021. febr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
64%

Te tényleg ennyire unatkozol, hogy más családi életén elmélkedsz?

Úgy utálom az ilyen embereket, akinek csak az a tökéletes ahogyan ő él... Szánalmas

2021. febr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!