Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet szépen mondva...

Miért nem lehet szépen mondva megérteni, hogy ne hozzák a sok kacatot a babának? Ordítani kell hozzá?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisbabám. A rokonok - mindkét oldalról -, már születése előtt hoztak ezt-azt, amit szépen megköszöntem, ahogy illik, aztán hozzátettem, hogy most már mindenünk megvan, ne hozzanak semmit már.


De senki nem akarja megérteni, csak hozzák a ruhákat, játékokat, sz*rokat. Tele a szekrény, egy csomó ruhát rá sem adtam a pici, mert nem került sorra. A fiókban van mindenféle játék, mintha egy pár hónapos gyereknek tízféle rágókára meg plüssre lenne szüksége.


Többször megkértem már mindenkit szépen, hogy komolyan ne hozzanak semmit, nem tudom hova rakni, nincs rá szükség, csak jönnek a vackok. A múltkor, mikor a férjem 80+ éves nagymamája ideállított egy szatyor babajátékkal, azt hittem, hogy a szeme láttára vágom a kukába, de most csináljam ezt egy 80 évessel?


Komolyan nem tudom, miért nem lehet szerintetek felfogni, ha szépen kérem? Most ordítsak, veszekedjek, dobáljam ki a dolgokat?


Ennyi mindenre nincs szükségünk, nem akarok tárolgatni. A múltkor már összeszedtem egy adag cuccot és odaadtam egy kismama barátnőmnek.


Nálatok sem értik a nemet? Van erre normális megoldás?



2021. júl. 22. 20:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
76%
Nem sok fantáziád van 😐 Add el, ajándékozd tovább, juttasd el rászorulóknak, stb....
2021. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
57%
Ha adnak, fogadd el, ha ütnek, szaladj el!...
2021. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
71%
Mit kell ezen ennyit pörögni? Szedd össze ami nem kell, add oda valakinek, akinek szüksége van rá. Tudod hányan örülnének neki? Vagy karácsonykor csinálj cipő doboz csomagot belőlük! Több családnak is hatalmas örömet szerezhetsz!
2021. júl. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
72%

Valahol azért szerintem a Kérdezőt is megérthetjük, hogy nem akar olyan cuccokkal foglalkozni sokat, amiket nem is kért...

Én is volt, hogy felraktam INGYEN elvihetőre pár dolgot. Mind új volt, dobozban/címkével. Csak bajom volt belőle, a végén már bántam az egészet. Rám írtak, hogy X időben jönnének érte, itthon leszek-e. Úgy alakítottam, hogy itthon legyek, majd nem jöttek és az üzenetre sem válaszoltak, két nap múlva írtak, hogy "bocsi elfelejtettünk menni". Vagy valaki írta, hogy nem budapesti, de nagyon megköszönné, ha postáznám a holmikat, de postaköltséget nem tudja kifizetni, mert hó vége van. Szóval én vesződjek azzal, hogy dobozt veszek, csomagolok, sorban állok a postán, kifizetem a postaköltséget is azért, mert Jucika nem értette meg, hogy nem kell több kacat itthonra.

Gyerekruháknál lefotóztam mindent, címkével együtt, de a méreteket külön ki is írtam. Kb 15-en írtak, hogy mérjem már le a ruhát, mert ők csak úgy kérik, potyára nem jönnek. De olyan is volt, aki megkérdezte, hogy nem-e jöhetnének be a férjével és a gyerekkel, mert rápróbálná a gyerekre a ruhákat (covid alatt...).


Szóval ezzel az "add tovább, biztos örülni fognak" dologgal az adományozó általában csak szív.

2021. júl. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
84%

Itt most nem arról van szó, hogy a kérdezőnek örülnie kell e a sok vacaknak avagy sem. Itt mint édesanya kiállt és elmondta, hogy nekik kösz nem kell, de semmibe vették a kérését. Ha egyszer azt mondja, hogy nem kell, akkor azt tiszteletben kellene tartania.

Kérdező, velem ugyanez volt. Nem az volt baj, hogy nem értékeltem, hogy az emberek kedvesek akarnak lenni. Hanem miért nekem kell elvinnem a védőnőhöz, ha mondom, hogy "NEM KELL ne hari". Miért nem az illetők viszik el? Miért kell még nálam is gyűlnie, mire én elviszem?

Hagyjuk már, hogy nem értékeli a kérdező. Biztos ti nem kaptatok még kib.szott sok vacakot. Csak az nem érti meg.

2021. júl. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
89%
Igaza van a kerdezonek. Nem tartjak tiszteletben amit kersz. En csaladom is iylen es meg megsem szultem de mar ezt csinalja anyam. Mindent megakar venni helyettunk amikor mondtam hogy nem kell szerencsere mi megtudjuk venni ez a mi gyerekunk de o csak azert is eroszakoskodik. Ugyan ezt fogja csinalni kesobb is a gyerekkel.
2021. júl. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
93%

Majd ha a zenélő cukiságokat viszik..az lesz a bosszantó...de én azokat is türtem mert a gyerek imádta. Ebben a helyzetben hiába te vagy az anya, nem neked viszik.


Amugy hidd el,sokan örülnének neki ha kapnának.

2021. júl. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
62%
Neked semmit nem vinnék.Ahelyett hogy örulnél.Add el,ha nem kell.
2021. júl. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
57%

Hu de agressziv lehetsz...


En szeretem latni a rokonok arcan a boldogsagot mikor odaadjak a lanyomnak amit vettek es latjak hogy orul forgatja nevet... ilyenkor gyorsan kicsomagolom amit adtak elmosom es hagyom hogy Ok adjak a kezebe.


Azert mentek be a boltba es valogattak mert biztak benne hogy a gyereked orulni fog neki. Nekik ez jo erzes ha latjak hogy a gyerek kivancsian nezegeti szajaba veszi stb.


En mindent elteszek es ahol jon a baba a rokonsagban ott ujra elokerul a zenelo doboz, a pluss majom...es ennek mindenki orul.


Sot nem fogod elhinni de le is szoktam fenykepezni vagy videozni hogy jatszik azzal amit vettek es elkuldom messengeren. Es jol esik nekik hogy nemhiaba neztek szet a jatekboltban. En biztos vagyok benne hogy nem ugy mentek az uzletbe hogy lekaptak valamit hanem kertek segitseget az eladotol vagy beleszerettek egy cukifeju figuraba.


Egyebkent kb 4 honap mulva mar lesz ertelme a jatekoknak ugyanis ha egy uj dolgot kap lefoglalja majd akar feloraig is. Akkor ertekelni fogod az ujdonsag varazsat te is 😂

2021. júl. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
65%

Szegény kérdezőt még a végén megsajnálom, hogy túl sok dolgot kapnak!

Hahó! Ami nem kell, azonnal a védőnőnek, és kész! Ennek a kérdésnek aztán nehéz volt a megoldása! De együtt sikerült!!! Yes!!!

2021. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!