Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet szépen mondva...

Miért nem lehet szépen mondva megérteni, hogy ne hozzák a sok kacatot a babának? Ordítani kell hozzá?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisbabám. A rokonok - mindkét oldalról -, már születése előtt hoztak ezt-azt, amit szépen megköszöntem, ahogy illik, aztán hozzátettem, hogy most már mindenünk megvan, ne hozzanak semmit már.


De senki nem akarja megérteni, csak hozzák a ruhákat, játékokat, sz*rokat. Tele a szekrény, egy csomó ruhát rá sem adtam a pici, mert nem került sorra. A fiókban van mindenféle játék, mintha egy pár hónapos gyereknek tízféle rágókára meg plüssre lenne szüksége.


Többször megkértem már mindenkit szépen, hogy komolyan ne hozzanak semmit, nem tudom hova rakni, nincs rá szükség, csak jönnek a vackok. A múltkor, mikor a férjem 80+ éves nagymamája ideállított egy szatyor babajátékkal, azt hittem, hogy a szeme láttára vágom a kukába, de most csináljam ezt egy 80 évessel?


Komolyan nem tudom, miért nem lehet szerintetek felfogni, ha szépen kérem? Most ordítsak, veszekedjek, dobáljam ki a dolgokat?


Ennyi mindenre nincs szükségünk, nem akarok tárolgatni. A múltkor már összeszedtem egy adag cuccot és odaadtam egy kismama barátnőmnek.


Nálatok sem értik a nemet? Van erre normális megoldás?



2021. júl. 22. 20:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
39%
Szánalmasak vagytok..persze egy anyának minden hülyeséget tűrni kell.. idióták. Én se örülnék ha már kifolyna a lakásból a sok cucc..ez már majom szeret.
2021. júl. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
33%

Ez nem is szeretet, szemètlerakonak nèzik a kèrdező otthonat. Mint mikor hiàba ìrja ki minden adomanybolt, hogy ne rakjanak elèjük zsakokat, mìg zarva vannak. Rendszeresen feltûnik egy-egy kupac, törött jàtèkkal, szakadt, vagy koszos ruhàkkal. Ennyire tiszteik a kèrdezőt a rokonai ès ismerősei is.

Aki szerint örüljön, az kèpzelje el, milyen lenne, ha minden hèten kapna egy hűtőt ,,ajàndèkba", de rögtön behurcolnàk a lakasba, ès mèg el is vàrnàk, hogy jòpofizzon hozza.

2021. júl. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
68%
Dehogy kell mindent tűrni. Én például nem tűröm, hogy szánalmasnak meg idiótának nevezzen egy agresszív senki a neten csak azért, mert azt írtam, hogy ha nem fogják fel, hogy nem kell, akkor adja védőnőnek. Nem fogják fel. Neked sikerül felfogni? Gondolom, hogy előtte számtalanszor kérte, hogy ne hozzák, kérdezzék inkább, hogy mi kell, és még egy pár alternatíva. Nem mindneki egy agresszív, másokat a pcsába is elküldő barom, gondolom, hogy a kérdező is a békés megoldásra törekszik, nem a torkának akar ugrani bárkinek, aki nem rossz szándékú, csak értetlen. Neked egy pohár vizet nem vinnék szívesen, ha kérnéd, akkor se.
2021. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
77%

Ajándékozd el ha nem kell. Vannak rászorulók is nemcsak olyan "hálátlanok" mint te.

Gondold el a 80 éves nyugdíjas mama lehet hónapokig gyűjtött, hogy azt a szatyor játékra.

Köszönd meg, fogadd el és add oda valakinek.

Amikor 3 hónapos volt a kisfiam már akkor 4 pelusos doboz ruhát ajándékoztam el mert annyit kaptam, hogy nem tudtam kihasználni.

Amikor megszületett rendelt anyósom meg anyám 600 db 2-es pelenkát és 4 doboz törlőkendőt. A 600 db pelusból kb 200 fogyott el mert duci volt a kisfiam.

Megfogtam és bevittem a védőnőnek. Bunkóságnak éreztem volna ha eladom. Inkább ezt csináltam.

Sok játékot kap a rokonoktól. Ami nem neki való még azt megfogom, bedobozolom és berakom a gardróbba.

Majd használja. Amúgy van sok bölcsi is ahol örülnek a játéknak. Főleg az állami.

Szerintem hálátlan vagy nagyon.

2021. júl. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Szerintem meg ti vagytok hülyék, ha szerintetek normális, hogy felnőtt emberek nem értik meg azt mondatot, hogy "köszi, de tényleg ne hozzatok semmit, mert úgyse tudom ráadni/odaadni játszani."


Most a 80 évesnek vagy bárkinek az jobb, hogy megveszi a dolgokat és az megy tovább idegeneknek? Nagyon durva, ti is ilyenek vagytok, hogy csak tukmáljátok a cuccokat akkor is, ha elmondják nektek, hogy nem kell?

2021. júl. 23. 15:35
 26/33 anonim ***** válasza:
73%

A szándék a lényeg ezt meg te nem érted meg.

Nem lennék a családod helyében.

2021. júl. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Én se lennék a te rokonod, mert ezek szerint te is hordod más nyakára a kacatot "jószándékból".


Néha hozni valamit, oké. Ha megkérnek ötször normálisan, hogy légyszi ne, de te hatodjára is csak viszed, az meg erőszakosság. Vagy értetlenség. Nem is tudom eldönteni.

2021. júl. 23. 16:10
 28/33 anonim ***** válasza:
76%

Most mit vársz tőlünk? Te úgyis olyan okos vagy, mindenkinél jobban tudod, hogy mit kellene csinálni, mi a helyes szerinted. Nyilván mindenki más aki nem így gondolkodik az hülye… Csak akkor nem értem hogy miért kérdezel vadidegeneket?

Én már bánom hogy válaszoltam, hogy segíteni próbáltam.

2021. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
43%

Kerdezo ne is torodj veluk.

Begyepesedett regimodi gondolkodasban elnek akik valoszinuleg nem tehetik meg hogy mindenuk meglegyen igy minden hulyesegnek orulnek fuggetlen attol hogy a lakas mar uszik toluk. Nem mindenki boldog a felesleges kacatoktol fogjatok mar fel! Es nem csak a gyerek holmirol van szo en a felesleges ruhaktok vagy ezer eves vackoktol is fraszt kapok. Minek? Porfogonak?

En megertelek teljesen. Elhiszem hogy eleve nem jo erzes elajandekozni se mert vegulis erre koltik a penzuket feleslegesen. Erthetetlenek es ennyi. Mond erelyesebben es ne torodj azzal mit gondolnak elvegre ok is leszarjak amit te gondolsz.

2021. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem sem normális, hogy nem értik meg. De az sem, hogy te meg bszod magad rajta. Szélmalomharc. Egész egyszerűen nem éri meg. Dobd ki, add oda, csak ne idegeld magad.
2021. júl. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!