Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet szépen mondva...

Miért nem lehet szépen mondva megérteni, hogy ne hozzák a sok kacatot a babának? Ordítani kell hozzá?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisbabám. A rokonok - mindkét oldalról -, már születése előtt hoztak ezt-azt, amit szépen megköszöntem, ahogy illik, aztán hozzátettem, hogy most már mindenünk megvan, ne hozzanak semmit már.


De senki nem akarja megérteni, csak hozzák a ruhákat, játékokat, sz*rokat. Tele a szekrény, egy csomó ruhát rá sem adtam a pici, mert nem került sorra. A fiókban van mindenféle játék, mintha egy pár hónapos gyereknek tízféle rágókára meg plüssre lenne szüksége.


Többször megkértem már mindenkit szépen, hogy komolyan ne hozzanak semmit, nem tudom hova rakni, nincs rá szükség, csak jönnek a vackok. A múltkor, mikor a férjem 80+ éves nagymamája ideállított egy szatyor babajátékkal, azt hittem, hogy a szeme láttára vágom a kukába, de most csináljam ezt egy 80 évessel?


Komolyan nem tudom, miért nem lehet szerintetek felfogni, ha szépen kérem? Most ordítsak, veszekedjek, dobáljam ki a dolgokat?


Ennyi mindenre nincs szükségünk, nem akarok tárolgatni. A múltkor már összeszedtem egy adag cuccot és odaadtam egy kismama barátnőmnek.


Nálatok sem értik a nemet? Van erre normális megoldás?



2021. júl. 22. 20:00
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
71%
Majd megtanulja értékelni amit kap. Még csak 4 hónapos a gyerek. Majd meglátjuk 1 -2 ev múlva mit mond. Csak nagyzolásból írt ide, mint nagyon sokan mások is.
2021. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
70%

19 vagyok en tenyleg ledobbentem a hozzasolasokon, nem gondoltam volna hogy en vagyok ilyen szentimentalis.


Csak en ertekelem hogy szivbol hozzak es jol esik a rokonoknak hogy orul a gyerek? 🤷‍♀️


Amikor latom a gyerekemen hogy milyen boldog en nem kacatot latok a jatekaiban.


4 honaposan milyen kacatokrol lehet szo? Lehet en ertem felre?

2021. júl. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon sok szülő rajtam kívül os lát a sok "kacatba" fantáziát tudod... Pl amikor majd a gyerek megun valamit,fele "kacatot"elrakod..majd amikor az elől maradt dolgokat megunja, akkor előveszed a másikat és ezt rakod el... Kis logikával, meg normálisabb hozzáállással nem kellene ennyore felszivni magad😉
2021. júl. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!