Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, miért nem vagytok az...

Anyukák, miért nem vagytok az apukával összeházasodva?

Figyelt kérdés
Remélem felesleges, de inkább írom: azoknak szól a kérdés, akiknek van gyerekük, de nem házasok.. Hogy miért nem, az érdekel.
2010. szept. 9. 13:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
62%

Nekünk csak egyházi esküvőnk volt, polgári meg lagzi nem. Mi házasoknak tartjuk magunkat, ellenben apasági nyilatkozat kellett :)

Isten előtt megoldottuk, a papír meg nekünk nem számít. Meg a lagzi sem.

2010. szept. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
54%
Pénzhiány miatt. Most, hogy már baba is van, méginkább hátrébb sorolódott prioritásban az esküvő.
2010. szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
59%

Sziasztok!

Nekünk csak polgári esküvőnk volt, templomit nem tartottunk, de ugyan úgy fehér habos ruha meg ilyenek, mi sem tartottunk fontosnak a papírt, de a szülőknek vágy volt hogy gyerek az házasságba szülessen, mi nem így gondoljuk, de megtettük értük, párom nem hívő, így templomi nem volt, én hiszek Istenben, de a templom nekem sok, szerintem nem akkor van megáldva egy házasság ha templomban köttetik!

Minket megáldott Isten, mert 2008.decemberében volt az esküvőnk, és 2009. januárjában pozítiv lett, a tesztem.


Szóval a tényleges válasz, nekünk sem lett volna esküvőnk ha a szülők nem ragaszkodnak hozzá! :)

2010. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
48%

Első vagyok!

Miért is lettem lepontozva? Mert nem megyek Isten elé, és teszek fogadalmat, hogy így szeretlek drágám, úgy szeretlek? Ha nem megyek Isten elé (akiben nem hiszek), akkor nem is szeretem a páromat?

Szóval: egy papír miatt NEM FOGOK FÉRJHEZ MENNI!

Így is szerelmesek vagyunk egymásba, sőt lehet, hogy még jobban, mint akinek bizonygatnia kell a szerelmét egy esküvel.

Röhejes lepontozók!

2010. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 A kérdező kommentje:

Félreértések elkerülése végett: én senkit nem pontozok le.

Kíváncsian várom a további válaszokat is.

2010. szept. 9. 14:38
 16/65 A kérdező kommentje:
Az eddigieket pedig köszönöm!
2010. szept. 9. 14:38
 17/65 anonim ***** válasza:
76%

mi összeházasodtunk, pedig már útban volt a kislányom, de már azelőtt le volt fixálva, hogy jött volna a baba. Számomra a házasság nem egy papír, hanem az összetartozás. És sok mindent leegyszerűsített(pl. házzal kapcsolatos papírok, gyerek születése után nem kellett apasági, hitellel kapcsolatban...). Én nem hiszem, hogy ezen múlik, hogy házas-e valaki(el lehet válni), vagy nem. De nem érzem, hogy kevésbbé szeretném a párom, mint házasság előtt. az összetartozást, a szeretetet, szerelmet nem egy gyerek, papír vagy ház adja.

Ja, templomi esküvő nem volt, mert nem vagyok hívő de egy ismerős volt az anyakönyvezető, és nagyon szép esküvőt tartott nekünk( szűk család volt csak, mert nem akartam fél év idegbajt a szervezés miatt). Ma sem tennék máshogy.

2010. szept. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
73%

sosem volt rá pénzünk.

először még suliba jártam, 4 órában dolgoztam csak. utána házat vettünk és autót, mert vidéken anélkül nem egyszerű... törlesztjük a hiteleket és a párom vállalkozása is inkább viszi, mint hozza a pénzt. aztán jött a babánk:)

olyan igazi nagy lagzit szeretnénk, ne kelljen már válogatni, kit hívhatunk meg és kit nem, szép ruhát, dekorációt, bőséges vacsorát. mivel a két család 200 km-re lakik egymástól, szállást is kell szereznünk az egyik családnak legalább. egyszer összeszámolgattuk, úgy 2 millióba kerülne...

de benne van az ötéves tervben! nekem fontos, a párom pedig megérti ezt.

2010. szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
39%
Mert egyszerűen nő létemre nem vagyok hajlandó házasodni. Hiába, hogy van már gyerekünk, nekem kell az a "menekülési útvonal", hogyha pl. párom félrelépne, ne kelljen válni... Nem bízom senkiben, így benne sem. Attól függetlenül remekül megvagyunk már évek óta és neki is elég ennyi.
2010. szept. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
48%

Mert hamarabb jött a baba. Gyűrű már volt az ujjamon, de hamarabb összejött a baby, mint gondoltuk volna. És anyós akaratának ellent mondva, nem voltam képes elvetetni a gyerekemet csak azért mert nem voltunk még összeházasodva. Fontos volt számomra a házasság, de a gyerekem mindennél fontosabb. És mivel anyós szerint a házasságot kellett volna választani, ki is ábrándultam az esküvőből. Mostmár nem vágyom rá egyáltalán, meg is utáltam ezt az egész mizériát.

Boldogok vagyunk a párommal, és a ma 7 hónapos kisfiunkkal. És ha netán egy kis plusz pénz áll a házhoz, azt inkább a gyerekre költjük, mint arra, hogy megmutassuk mekkora rongyrázást tudunk művelni. Merthogy sajna nálunk a kedves család nem érné be azzal, hogy x.y-nénak szólítsanak engem, annak meg kellene adni a módját. Hatalmas pucc parádés lakodalmat kellene rendezni. Hát nem!

2010. szept. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!