Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, miért nem vagytok az...

Anyukák, miért nem vagytok az apukával összeházasodva?

Figyelt kérdés
Remélem felesleges, de inkább írom: azoknak szól a kérdés, akiknek van gyerekük, de nem házasok.. Hogy miért nem, az érdekel.
2010. szept. 9. 13:36
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
70%

Bocsánat az offért, de ezt nem tudtam szó nélkül hagyni. Vki azt írta, nincs bizonyíték Isten létezésére. Kb. annyi van, mint hogy van szél. Azt se lehet látni, csak a következményeit. Hogy ingadoznak a fák, felkavarodik az avar, és lobog tőle a hajam. Istent se láttuk még, de az emberek nagy hányada "találkozott" már vele. Ahogy én is. Amikor imádkozom, meghallgat, ha addig nem sikerült egy dolog, utána csodával határos módon sikerül, nem az én erőfeszítéseim miatt. Sokszor érzem, hogy itt van velem és segít nekem. És nekem ez elég. Nekem nincs szükségem arra, hogy valami tudós végre bebizonyítsa, hogy márpedig létezik Isten. Anélkül is tudom. Amúgy meg semmit sem érne a hit. Mivel abban van értelme hinni, ami nem látható.

Amúgy meg talán Newton mondta, hogy minél többet ismer meg a világból, annál biztosabb benne, hogy Isten létezik.

2010. szept. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
55%

Mi 11 év után házasodtunk össze. A kisfiunk akkor volt 6 hónapos. Már évek óta terveztük, de nem volt rá pénzünk. Én soha sem álmodoztam az esküvőmről, teljesen hidegen hagyott a téma, az egész szervezést az anyósomra bíztam. Még a ruhámat is úgy varrattam, hogy csak annyit kértem, egyszerű legyen.

Nekem igenis a papír volt a fontos, az hogy megkönnyíti az életemet. A következő gyereknél nem kell apaságit csináltatni, könnyebb ügyet intézni. Az elkötelezettség e nélkül is megvolt, hiszen egy gyereknél szorosabb kötelék nem létezik.

2010. szept. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
25%
9:39, ezt hívják a gondolat teremtő erejének, nem Istennek. De nevezd, ahogy neked jólesik. :-)
2010. szept. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
55%
9:34, belegondoltam, végülis igazad van, túl általános, felületes indok, hogy nem kell a papír. Tényleg arról van szó, legalábbis esetemben, hogy nem vágyom az egészre, ami ezzel jár. Sosem szerettem a középpontban lenni, kifejezetten utálom, ha sokan néznek, rám figyelnek, nincs igényem arra, hogy végigvonuljak egy csomó ember előtt meghitt hangulatban, fehér ruhában egy templomban. Olyan idegen nekem az érzés. Nem vágyom rá. De ez most baj?
2010. szept. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
54%

Én azt mondom ez magánügy, bár interneten, névtelenül, kellemesebb megosztani :) Ha személyesen, barátként, rokonként, odajönnél és megkérdeznéd, lehetséges h nem örülnék neked, mert az ilyen kérdések általában tele vannak előítélettel.

Én mondjuk terhes vagyok, gondolkozunk az esküvőn, persze nemcsak a baba miatt fogunk házasodni :) Előtte eljegyzett, utána meg megfogant ez a kis ajándék :)

2010. szept. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
0%
Ma 9:57-es! Igaz, hogy minél több dolgot tudsz meg világról annál jobban elhiszed, hogy van isten. Én is így vagyok ezzel. DE! én sem abban az istenben hiszek amiben a keresztények hisznek és akiről a papok beszélnek a templomban meg a hitgyülekezetben. Az egy nagy marhaság számomra is és egy képmutatásnak tartom az egészet mert nem tudom elhinni, hogy normális felnőtt emberek hogy hitetik el ezt a sok hülyeséget aminek semmi valóságalapja nincs. Írok egy példát, hogy nagyjából képben legyél mire gondolok: A "mese" szerint isten megteremtette Ádámot majd belőle alkotta meg Évát. Igen? És akkor a hívők mivel magyarázzák azt, hogy minden magzat minden egyes kisbaba NŐ NEMŰKÉNT kezd fejlődni az anyaméhben? Ez vajon mitől van? Mi okból van a férfiaknak is mellük, mellbimbójuk ha semmi célja nincs? azért van mert egykor ők is nők voltak egy ideig az anyjuk hasában. És ha ezt előadom egy papnak vagy egy hívőnek akkor lehülyéznek, elmondanak minden hitetlennek, stb pedig én tudok magyarázatot adni, de ők nem tudnak, ők csak a hittel takaróznak.
2010. szept. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
ezúton kérek elnézést az offolásért.
2010. szept. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:

Mi össze vagyunk házasodva - valahogy nekünk meg így volt kerek a világ, hogy megismerkedünk, eljegyzés, házasság, gyerkek... Így is történt- férjemmel együtt alakítottuk így, és nem bánom. Sőt örülök neki, hogy egy ilyen családban nőnek fel a fiaim.

Nem mondom, hogy a házasság csak egy papír, és nem ítélem el azokat sem, akik nem házasodnak. Környezetemben minden 3.pár van csak összeházasodva, de gyerek mindnehol van. :-)

A lakodalmunk egy igazán szép emlék, egy csodálatos nap, és aki nem volt menyasszony fehér ruhában, nem élte át azt a pillanatot, amikor lánykérésnél meglátja őt a jövendőbeli férje, ahogy előlép fehér ruhában a függöny/ajtó mögül.... Lányok, asszonyok- csak annyit, hogy ezt kár kihagyni az életetekből! Legalább olyan györnyörű és felemelő, mint amikor kisbabátok születik! (ez nem rábeszélés akar lenni)

Nem utolsósorban én örülök annak is, hogy az esküvői albumunkat nézegetik a fiaim, és hogy hogy tetszik nekik- szóval van mit mutatni nekik. :-)

2010. szept. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
10:49! A Biblia(főképp az Ószövetség) történeteit tudni kell értelmezni. Ezek régen keletkeztek, és az akkori ember primitív (értsd jól!) gondolkodásának megfelelően kellett megértetni bizonyos dolgokat, folyamatokat. nyilvánvaló, hogy ezeket a történeteket nem szó szerint kell érteni. De erről bővebben szakirodalmakban olvashatsz (pl. Rózsa Huba nevű szerzőtől).
2010. szept. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
10:01,ez nem baj.Sőt érthető mert én sem szeretem ha néznek megtudlak érteni.ez a te döntésed ha nem szeretnél ilyen felhajtást.Ez nem elítélendő dolog,ez a magánügyed..ebben a lényeg csak annyi hogy itt nem a papírról van szó..Igen arról is persze,de azthiszem nyugottan kimondhatom hogy a nők többsége igenis vágynak már régóta arra a napra amikor ez a felhajtás következik.És nem a papírért.Hisz addig is boldog volt,de eztán mégjobban mert sztem,ezen egyszer legalább átkell esni,milyen jó érzés..persze ez a vélemyényem,én már nagyon ott lennék..de se pénz se semmi..ez nem lehetséges..sajnos..Ez egyébként nem is vitatéma,mert ezt úgyis mindenki magadönti el csak sajnos vannak olyanok akik azt érzik rossznak ha valaki akarja ezt az egészet..ez a szomorú..
2010. szept. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!