Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, miért nem vagytok az...

Anyukák, miért nem vagytok az apukával összeházasodva?

Figyelt kérdés
Remélem felesleges, de inkább írom: azoknak szól a kérdés, akiknek van gyerekük, de nem házasok.. Hogy miért nem, az érdekel.
2010. szept. 9. 13:36
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
54%
Nekünk hatalmas esküvőnk volt, 500 vendég, kb 2 milliónál álltunk meg. Szerelemből tettük, nem felhajtásból. Most várjuk első babánkat 3 év után. Nem bánom, életem legszebb napja volt eddig!
2010. szept. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
78%
8 éve vagyunk együtt, 14 hónapos a gyerkőcünk és már az első együtt töltött karácsonykor megkérte a kezem, de azóta sem vette el feleségül. Lehet már nem is akar, nem tudom. Nem értünk egyet az esküvővel kapcsolatban, mert ő nagy lagzit akar, külföldi nászutat én pedig inkább szerényebbet a szűk családdal barátokkal egy polgári esküvőt aztán egy vacsorát. Ez meg lenne 50 ezer Ft-ból + a ruháink. De neki ez nem tetszik. Arra vár hogy anyagi biztonságban legyünk, majd akkor elvesz. De néha úgy érzem szükség sincs az esküvőre, jól vagyunk mi így ahogy vagyunk, nem hiszem hogy valami megváltozna azért mert házasok leszünk.
2010. szept. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
0%
nekem is életem egyik legszebb napja volt az esküvő napja. Nem mertem volna gyereket vállalni a világba esküvő nélkül. Ha nem lettünk volna házasok, már nem lennénk együtt, annyira összevesztnk pár éve. De azért az egy PAPÍRFECNIÉRT megerőltettük magunkat, és amikor más már kilépett volna a kapcsolatból, akkor is megpróbáltuk megoldani. És sikerült! Azóta is boldogok vagyunk, és megszületett az első fiunk is. Én büszkén viselem a párom nevét és életem egyik legjobb döntése volt, hogy igent mondtam. 6 hónap után kérte meg a kezem.
2010. szept. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
70%
Mi a férjemmel összeházasodtunk 2004-ben... volt polgári és egyházi esküvőnk is. 2007-ben elváltunk...aztán az élet úgy hozta, hogy egymás nélkül nem...és összeházasodtunk 2009-ben újra...azóta már van egy szép 7 hónapos gyermekünk és várjuk a következő babánkat...a férjem nem tudná elképzelni házasság nélkül az életünket...és már rájöttem, hogy én sem tudnám másképp....először azt hittem, hogy csak a káposzta jó felmelegítve....de nem....akkor még fiatal voltam és nem tudtam értékelni sok dolgot...azóta "felnőttem" és újra boldogok vagyunk...és nem a gyerek és nem a papír miatt....
2010. szept. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
39%
Tegnapi 23:28, nagy butaságot írtál. A gravitációnak "kézzel fogható" bizonyítéka van. Istent láttad már? Találkoztál vele? Ugye nem, úgy, ahogy a Télapóval sem stb. És igen, az evolúció is ugyanez. Tudományos bizonyítékok vannak rá. Én ebben hiszek. A midnenféle kitalációk, vallási marhaságok a gyenge személyiségek mentsvára. Bocsánat, ha bárkit megsértek ezzel, nem ez a szándékom, csak egyszerűen felvázolom az álláspontom.
2010. szept. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
83%
Mert a parom kulfoldi, es amugy egy harmadik orszagban elunk. Elkezdtuk intezni a papirokat, de hogy minden egyidoben meglegyen, nem sikerult osszehozni. Es a papirok beszerzese meg csak az elso lepes, mert azt le kell fordittatni, hitelesittetni, es majd csak utana kapunk polgari eskuvore idopontot. Es ugye mindezert haza kell utazni neki is, nekem is, vegigjarni a burokracia rogos utjat. 6 eve vagyunk egyutt, 19 honapos a kisfiunk, es oktoberben megszuletik a kislanyunk. Nyilvan nem az egyes hivatalokban valo uldogeles a legfontosabb. Sokkal egyszerubb lenne nehany dologban az eletunk, ha hazasok lennenk, de CSAK a burorkacia teren. A boldogsagunk valoban nem azon mulik, hogy van-e a hazassagunkrol papir es volt-e lagzi. Igen, szeretnenk osszehazasodni, de egyelore mas dolgok ennel fontosabbak. Arrol nem beszelve, hogy akkor most melyik orszagban is hazasodjunk ossze??? Mert nem eleg osszehazasodni az adott orszagban, utana mehetunk a masik kettobe is hitelesittetni azt. Na ezek utan mondja nekem azt valaki, hogy a mai vilagban a hivatalos hazassag nem papir es burokracia kerdese.
2010. szept. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
67%

mert sokba kerül egy lagzi, és felesleges pénzkidobás, egyetlen papírért.

mi egy kis kápolnában tatanánk ideálisnak, csak a jóisten és mi :) - de ez ugye nem törvényes...

2010. szept. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
82%

Leginkább pénz miatt. Szeretnék esküvőt, mert az olyan szép, szeretnék fehér ruhát, szeretném, ha egy nap körülöttem forogna a világ... :) Szerintem erre a legtöbb nő vágyik. De magában a papírban én sem hiszek. Nem attól vannak együtt az emberek, mert összeházasodtak, hanem azért, mert szeretik egymást és együtt akarják leélni az életüket. A párommal 9 éve vagyunk együtt, 2 éves a kisfiunk. Páromnak már volt egy nem sikerült házassága, így ő annyira nem vágyik rá, de tudja, hogy velem más lenne. Viszont egyikünk sem akarja, hogy csak a papír miatt megesküdjünk, ha majd lesz pénz, legyen felhajtás is. Templomba egyikünk sem menne, nem vagyunk hívők, akkor minek erőltessük, ez nekem is képmutatás. Viszont az esküvő maga olyan mint egy tündérmese, egy színjáték, amikor egy napra a nő hercegnő lehet. :) Házasság ide vagy oda, az emberek vagy együtt maradnak mert szeretik egymást, vagy nem, mert nem illenek össze. Ez független a papírtól. Régen sem azért maradtak együtt, mert összekötötte őket egy papír, hanem azért mert a társadalmi morál olyan volt, hogy ciki volt válni, inkább sok pár élt egy fedél alatt boldogtalanul, a másikról inkább tudomást sem véve... Ma már elfogadott a válás és elfogadott az együttélés, ezért élnek sokan vadházasságban.


Mindenkinek van egy felfogása a házasság intézményéről, ez mindenkinél más, ezért nem szabad a másikat minősíteni, mert egyik sem igaz vagy hamis. Csak más. Mint a hit kérdése Istenben. A tudósok és a hívők sosem fognak egyetérteni, ettől még mindenkinek megvan a maga meggyőződése...

2010. szept. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
70%

Mai 9:12-es

OFF:

Egy barátnőm hasonló helyzetben van. A párja külföldi, egy harmadik országban élnek és a szüleik elváltak, nem túl jó a viszony. Addig-addig gondolkodtak, hogy hol is kéne és hogyan összeházasodni, hogy a végén kitalálták: Mauritius szigetén összeházasodtak (ott elég egyszerű), csak ők ketten. Lett egy romantikus, életre szóló házasságkötésük, a család pedig nem csinált cirkuszt az esküvőn, nem kellett egy vagyont költeni, hogy mindkét család ott legyen. :) És bár az anyakönyvi kivonatot honosítani kell, de az már semmiség ahhoz képest, ami a nagy lagzi hercehurcája lett volna.


Sok boldogságot nektek!

2010. szept. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
55%
Én 7 éve vagyok a párommal..szeretjük egymást 1.5 éves a kisfiunk..Nagyon régóta várom már hogy legalább jelét adja (gyűrűt) hogy egyszer majd elfog venni....tényleg nem számít a papír..én nem is azért szeretném vele összekötni az életem,hanem azért mert szeretem és én így érezném teljesnek magam mellette...nem értem hogy mért írja sok ember,hogy nem számít a papír meg a papír így úgy..komolyan azthiszitek,hogy ebben a papír a lényeg??mért kell erre gondolni egyből?Igaz hogy ígyis boldogok vagytok ez a természetes,de erre nem aza válasz,hogy nekünk nem fontos a papír enélkül is boldogok vagyunk...elhiszem...de ez biza nem a papírról szól..sztem..és higgyétek el,a fele aki templomi esküvőt tart nem hisz istenben..és?akkor abban a pillanatban elhiszi hogy van,és sztem csodálatos érzés lehet ott álni..és a párod szemébe nézni.Nem tudom...sokan vagytok akik nem vágytok erre a napra illetve dologra...de ne papírozzatok már mert ez nem arról szól! Köszönöm hogy elolvastad..most mehet a lepontozás..:D
2010. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!