Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, miért nem vagytok az...

Anyukák, miért nem vagytok az apukával összeházasodva?

Figyelt kérdés
Remélem felesleges, de inkább írom: azoknak szól a kérdés, akiknek van gyerekük, de nem házasok.. Hogy miért nem, az érdekel.
2010. szept. 9. 13:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
58%

11 éve vagyunk együtt, 14 hós a babánk, nem házasodtunk (meg már szerintem nem is fogunk)

Az első 5 évben mi nem is laktunk együtt, olyanok voltak a körülmények. 2004-ben költöztünk össze.

Nem fontos a házasság egyikőnknek sem, anélkül is lehet boldogan élni. A párom nagyon nem szeret "szerepelni" és -bár ő ezt nem valja be,- szerintem őt ez tartja legjobban vissza az egésztől :) Én biztos nem költenék milliókat, százezreket egy esküvőre, ha lenne pénzem, biztos másra költeném. Nagy lagzit soha nem akartam, de 2 tanúsat se.

Mindegyikőnk szülei elváltak, az én apukám kétszer házasodott, mindkettő elég hamar tönkrment, a harmadik párjával 28 éve vannak együtt házasság nélkül :)

Egy szó mint száz, nem fontos, nem érdekel a dolog.

2010. szept. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
62%
Mert a párom házas.Nincs pénz a váló perre.Közös megegyezéssel nem ment,így meg túl nagy illetéket kell fizetni.Én meg nem csinálok belőle problémát.
2010. szept. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
38%
Válaszom leginkább egy, az első oldalon válaszolónak szól: istenben nem hiszek, mert isten nincs. Felnőtt, intelligens emberek nem hisznek a mesékben. A házasság pedig valóban csak egy papír, úgy értem, egy házasság nem attól házasság, hogy papírunk van róla. Sokan élnek abban a tévhitben, hogy a papír megvéd. Hát nem. Férjemmel köztünk soha fel sem merült egy hivatalos ceremónia, és az ezzel járó cécó. Igaz, gyűrűt hordunk, úgy beszélünk egymásról, hogy "a férjem.... a feleségem", de papírunk nincs róla, nem volt esküvő soha. Van egy gyönyörű, 19 hónapos kislányunk, 8 éve vagyunk együtt. Nekünk így kerek a világ.
2010. szept. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
89%

Már voltam férjnél.Egyházi esküvőm /a "templomi" kifejezéssel nem értek egyet/ is volt.Született gyermekünk is /a keresztelője ugyanott/,de ha jö egy új szerelem,akkor egyeseknek semmi sem számít,semmi sem szent,semmi sem érték,csak az önös érdek.

Ezek miatt nem tartottam fontosnak,hogy ismét férjhez menjek.Igaz,a párom 3* is megkért-mind3* nevetésbe fulladt részemről a dolog,mert úgy körítette,hogy viccnek tűnt az egész-,én tartottam magam az eredeti elképzelésemhez.Aztán megfogant a tervezett gyermekünk,s amikor anyukám a bejelentés során megkérdezte,hogy házasságban fog-e felnőni,a párom rávágta:Igen.Na ezzel megvolt a lánykérés/röhejes kifejezés,helyesen:elváltasszonykérés/.Szóval,a kicsi fiunk borította az elképzelésemet.A férjemet azóta is szoktam páromnak nevezni..Egyházi esküvőnk már nem lehet,de keresztelőt szeretnénk.

Bocs,hogy nem a kérdésre válaszoltam,de kell néha ellenpélda is...

2010. szept. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
55%
22:43-nak : pl. a gravitációra is mondhatja vki hogy nincs és nem vesz róla tudomást, de attól még létezik
2010. szept. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem lehet kijelenteni, hogy Isten nincs, és kész. Felnőtt, intelligens ember nem hisz a mesékben? Akkor hogyan magyarázod a világ létét? Az evolúcióval? Na, inkább az a mese.

Én nem vagyok hívő ember, de elfogadom, hogy Isten léte is egy lehetőség, és nem szólok le senkit, aki hisz benne.

A házasság szerintem sem csak egy papír, hanem Isten és az emberek előtt tett eskü, hogy igenis összetartozunk. Aki nincs összeházasodva, az nem vállalta fel, hogy kimondja, hogy mi egy pár vagyunk. És ez nem pénzkérdés, mert lagzi nem kötelező, a ceremónia meg ingyenes.

Egyébként meg gyerek után fehér ruhát felvenni elég nagy képmutatás. Elvileg a tisztaságot, a szüzességet jelképezi. Anyukám engem is leszólt, hogy 3 év együtt élés után házasodtunk össze, és jaj, úgyis mindenki tudja, hogy nem vagyok már szűz. Ez vicces, ki megy már szüzen férjhez? Ezért nekem ekrü színű ruhám volt, az is gyönyörű.

A párom egyébként nem nagyon akart nősülni, de kijelentettem neki, hogyha akar gyereket, igenis vegyen el, legyen már a gyereknek apja. Erre azt mondta, hogyha ez nekem fontos, akkor ő szeret annyira, hogy a kedvemért megteszi.

A jogi oldala is csak kifogás, mert pár évi együttélés után is ugyanúgy osztozkodni kell, mintha össze lettetek volna házasodva. Akkor meg miért nem lehet egymást felvállalni? Ha a párom vonakodott volna megtenni, én elgondolkodtam volna, hogy miért. És kerestem volna mást, aki hajlandó rá.

2010. szept. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem hülyeség az esküvő. Nekünk sem volt egyházi, egyiken sem hiszünk, nem is vagyunk megkeresztelkedve. Nekem is volt szép ruhám, de összesen 25-en voltunk, a szertartás után egy közös vacsora volt, és ennyi. Nem volt drága. Én szerettem volna, ha a nevemről is tudják, hogy kihez tartozok, ki a gyerek apja. Egyébként én is várandósan mentem férjhez, de az időpont hamarabb megvolt, mint a terhesség.

(Mellesleg megjegyezném, nem kötekedés képpen, hogy az egyházi sincsen ingyen, mint ahogy egyik szertartás sem.)

2010. szept. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon-nagyon szomorú, hogy a mai világban a házasság intézményét sokan csak egy PAPÍRFECNINEK gondolják:(((((

Elkeserítő!

2010. szept. 16. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
72%
Evvel a kérdéssel felkavartad az álló vizet ahogy itt olvasom a válaszokat!Szinte vallási kérdés lett belőle! Én úgy gondolom, hogy mindenki szíve joga eldönteni esküszik vagy nem és azt hol teszi templomba vagy akárhol!És nem ez a fontos! Szeretni és élni ugyan úgy lehet pappírral vagy anélkül! Mi sem házasodtünk össze! Én tul vagyok egy váláson a párom meg kettőn! Közössen nevelünk 3 gyerkőcöt abbol 1 közös és szépen megvagyuk!
2010. szept. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
88%

Válóperünk után 3 évvel megszületett a kisfiunk :-)

Egyházi esküvőnk még "él" :-)

2010. szept. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!