Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen elfoglaltságot ajánloto...

Milyen elfoglaltságot ajánlotok majd szülés utánra a baba mellett?

Figyelt kérdés

Egy újszülött alvasigénye 14-16 óra. Az enyém 7, max 8 óra. Ha 8 órával számolok, akkor is marad 8 órám míg alszik. A házimunkát, ha nagyon lassan csinálom 3 óra alatt megvan. Marad napi 5 órám szabad. Milyen ötletetek van ezt kitölteni? Tanulni már nem akarok, mert jó szakmám van, valami hobbi lenne jó, amit halkan tudok csinálni.

Ki mit csinál?

Nem értem ismerős anyukák mit csinálnak, állandóan arról panaszkodnak, hogy semmire nincs idejük. Akárhogy számolok, rengeteg ideje kell maradjon az embernek.



2022. jan. 31. 13:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
75%

#58 itt egyedül te meg kérdező szidtok másokat. Olvasd már vissza magad. Egész nap itt vagyunk?

Én vagyok aki írta, hogy egész nap megy a màszó gyerek után. Hát bocs hogy nem nézem elmélyülten hatmilliomodjàra hogy a gyerek kinyit egy szekrényajtót, átmaszik egyik helyiségből a másikba. Igen van hogy egyik szemem a mobilon másik a gyereken, ez erre jó de arra nem hogy elmélyülten hobbizgassak valamit egyhelyben órákig. Ha kicsit elvan a jarokaban szoktam főzni meg olyat csinálni amikor nem tudnék utána szaladni. Ja meg alszik napi 1x vagy 2x egy órákat. Akkor van időm tényleg ha épp valamivel nem úsztam el itthon, de amit a kérdező ír (nem tudja már mivel töltse ki majd az idejét) na azt nem ismerem.

Amúgy köszi rendezett a ház meg ên is, nem továbbra se akarok meghalni épp csak nem unatkozom.

2022. febr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
59%
Ja és mielőtt belémàllsz szoktam foglalkozni a gyerekkel mondokazas könyvet lapozunk, levegozni megyünk dehát sokszor van mikor tesz a fejemre, mert épp felfedez.
2022. febr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
81%

Ha elfogadsz egy tanácsot (meg ha nem ragaszkodtok görcsösen a házikoszthoz), rendeljétek a kaját. Semmivel nem jöttök ki rosszabbul anyagilag (mi a férjemmel utánaszámoltunk anno, minimális a különbség), ha napi menüt vagy ilyesmit esztek, ellenben iszonyatosan sok időt megspórolsz vele. Azon kívül, hogy nem kell kitalálni, hogy egyáltalán mit főzz, nem kell naponta boltba, henteshez, zöldségeshez menni sem, nem kell minimum 2x elmosogatni, nem kell elcseszni a fél délelőttöt kajacsinálással, nem megy a tűzhely, nem folyik a víz. Persze, ha bolognain meg krumplis tésztán él az ember, azok hamar megvannak, de ha rendeltek, akkor változatosan lehet tök finomakat enni, ráadásul minden napra mindenki azt választ, ami neki tetszik, nincs az, hogy most csináltam rizses húst, úgyhogy 2 napig azt eszi mindenki.

2 gyerekem van, mi évek óta így csináljuk. A nagy az oviban ebédel, a kicsinek (másfél éves) vagy külön főzök 2 naponta, vagy néha üveges Hippet kap, ha nincs kedvem. Mi a férjemmel rendelt kaját eszünk. Hétvégén amikor mindenki itthon van, akkor együtt sütögetünk, főzőcskézünk.

Szerintem a legtöbb időt magasan a főzés és a hozzá tartozó járulékos dolgok veszik el. Ez most nem erőszak nyilván, ha te inkább főznél, főzz :) Csak egy tipp. Nekem ennek köszönhetően is rengeteg időm volt mindkettő mellett az első hónapokban, plusz mindkettő evett-aludt akkoriban amúgy is.

2022. febr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
62%

Felkészítelek jószándékkal, ha csak 1 gyereked lesz, minimum 2 évig sz*rni se tudsz nyugodtan elmenni majd (pár hónapos korától). Mint ahogy én néha 2 részletben sz*rok a 10 hónapos mellett (elnézést a kifejezésmódért). Lassan 1 éves és egy darab átaludt éjszaka nincs a hátunk mögött. A leghosszabb idő, amit eddig egyszerre átaludt, az 3 óra. Nem ugyanaz aludni 8 órát egyhuzamban, mint aludni 4x2 órát.

Brutálisan felületesen alszik, konkrétan arra is felkel, ha roppan a térdem. 3 hónapos korától egészen 8 hónapos koráig nem volt el egyedül a földön, max úgy, ha ott dekkoltunk mellette, azóta meg persze mindig oda megy ahova nem kéne, azt csinálja, ami veszélyes. Vehetsz neki akármilyen menő edukatív játékot, tuti a szobanövény érdekelné, vagy a lépcső, vagy a nem tudom én mi ami nem gyereknek való.

2022. febr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
11%

Hú, 64-es, azért nem kell túltolni.


Nem mindenkinek olyan a gyereke, mint a tiéd. Az enyém pl. tök jól alszik, és sose kellett két részletben sz*rnom, mert akkor mentem el vécére, ha aludt vagy ha otthon volt a férjem.


Annyira meg akarjátok mondani a kérdezőnek a tutit, hogy már túlzásba estek.

2022. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
87%
Ja 65 meg nem mindenki gyereke olyan mint a tiéd. Te is ugyanúgy megakarod a kérdezőnek mondani a tutit, csak ha nem jön be negatívan fog csalódni, az meg rosszabb mint pozitívan. Nem baj, ha olvas ilyeneket is nem csak a sikersztorit. Persze bemagyarázhazod neki, hogy tuti hogy lesz ideje mindenre amit akar. Aztán majd ha nem gondolom te veted rá az első követ, hogy nyafog.
2022. febr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
17%

Ki akarja bemagyarázni neki, hogy lesz mindenre ideje, amit akar? Én magam is írtam, hogy annyi szabadideje, amennyit most elképzelt, biztos nem lesz. De ettől még lehet ideje sok dologra, ha olyan a babája.


Értő olvasás nem megy, azt látom.

2022. febr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
79%

Igen LEHET még HA.

Ebbe beletartozik az is hogy LEHET hogy nem lesz, itt mindenki a saját élményeit írta le, "értő olvasás" ugye...

Neked nem tudom mi a jó idegen nőket ámitani, hogy majd de kva faca lesz minden.

2022. febr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
20%

Nem, 68-as, te ezt így kijelentetted, hogy felkészíted, hogy még sz*rni sem fog tudni elmenni nyugodtan.


Nem azt mondtad, hogy figyelj, én így jártam a gyerekemmel, esetleg te is így járhatsz, bár nem biztos, hanem konkrét tényként kijelentetted, hogy ez lesz vele is.


Az meg nem ámítás, ha azt is elmondjuk, hogy nem csak ilyen "semmire nincs időm"-féle anyaság létezik. Most minek mondjam neki, hogy nem tudtam sz*rni menni sem, ha egyszer ez nem igaz.


Én ellátam egy újszülött mellett egy 100+ nm-es veteményest, könyvet olvastam, vittem a hàztartást, néha dolgoztam is. Ilyen is van, ez az, igazság

2022. febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
89%
Maradjunk annyiban,hogy több az olyan baba aki mellett nem unatkozol,mint aki mellett igen.Nekem van 4 gyermekem.Unatkozni sosem unatkoztam,pedig se hasfájósak nem voltak,és viszonylag jól is aludtak.De valóban nem ugyanolyan 3x3 órát aludni,mint egyben 8-at,és bizony nekem is volt olyan is,hogy többedszerre végeztem a wc-n.Nem tudom te hogy csináltad,de az enyémek fenekén érzékelő volt,ha nekem volt dolgom tuti felébredtek,a férjem meg ugye dolgozni járt,és bocs de volt hogy nem csak akkor kellett kakilnom mikor hazaért,hanem esetleg napközben.Alapvetően én nem unatkozasra készülnék,de nekem aztán mindegy.Ha tényleg mázlista lesz a kérdező, akkor majd kitalál valamit.Csak elő tud venni egy könyvet,talál valami műsort a tv-ben,vagy kreatívkodik valamit.Fölösleges is ezen vitázni,mert nekem ha untam volna magam is hiába mondták volna,hogy pl horgoljak,mert ultrabéna vagyok hozzá.Olvasni viszont nagyon szeretek,szeretnék.De ezt meg magamtól is ki tudom találni.
2022. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!