Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen elfoglaltságot ajánloto...

Milyen elfoglaltságot ajánlotok majd szülés utánra a baba mellett?

Figyelt kérdés

Egy újszülött alvasigénye 14-16 óra. Az enyém 7, max 8 óra. Ha 8 órával számolok, akkor is marad 8 órám míg alszik. A házimunkát, ha nagyon lassan csinálom 3 óra alatt megvan. Marad napi 5 órám szabad. Milyen ötletetek van ezt kitölteni? Tanulni már nem akarok, mert jó szakmám van, valami hobbi lenne jó, amit halkan tudok csinálni.

Ki mit csinál?

Nem értem ismerős anyukák mit csinálnak, állandóan arról panaszkodnak, hogy semmire nincs idejük. Akárhogy számolok, rengeteg ideje kell maradjon az embernek.



2022. jan. 31. 13:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
100%

én elhiszem, hogy nem kamu :)


Akinek nincs gyereke, az nem tudja még elképzelni, hogy telnek a napok... emlékezzetek, anyukák...


Amikor sógornőm mondta, hogy náluk apa fog GYES-re menni, "hogy kipihenhesse magát", majdnem elröhögtem magam :D


Amúgy én is csak azt tudom mondani, hogy majd meglátod, nálatok hogy alakul, és mire lesz kedved/erőd/lehetőséged, ill. milyen igényű lesz a babád. Ha egészséges, jó alvó, jó evő, akkor sem biztos, hogy te magad állati sok idővel fogsz rendelkezni. Ha nem egészséges (legyen az!!!), vagy kétóránként akar szopni, fáj a hasa, jön a foga, stb... az is egy más dolog tud lenni.


Nálunk ikrek jöttek előszörre, akiknél nemhogy mindent duplán kell csinálni, de még csak nem is alszanak egyszerre feltétlen :D Utána jött öcsi! Szóval magára a kérdésre nem tudok válaszolni, nekem kimaradt a láblógatós "hú mivel töltsem el az időt" -féle korszak.

2022. jan. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
83%
Csak rajtam aludt. Séta közben podcastokat hallgattam. Otthon állva, ringatózva akvarelleket próbáltam festeni, elég absztrakt lett 😆 ha az ölemben aludt be, olvastam.
2022. jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
76%

A baba születése előttre is tudok neked programot.

Nézz utána mi az a csecsemő,mert k*rvára fogalmad sincs,hogy mit fognak a kezedbe adni,illetve hogy mi jön majd ki belőled.:'D

Olvass,tájékozódj,tanulj,és pihenj.Használd ki az időt amit pihenéssel és magaddal való foglalkozással tölthetsz el.


Gondolom halvány gőzöd sincs a szülés alatt mi vár rád,ha még nem voltál szülés felkészítőn vagy nem is mész arra kapásból érdemes rá készülni,mert ott is jobb ha felkészült vagy.

Ha harmadik trimeszterben vagy van-e már táska össze készítve,hogy ha menni kell akkor csak menni kelljen? Ha nincs tessék lassan beszerezni a dolgokat magadnak is a kórházba.

6 hétig vérezni fogsz (gyermekágyi vérzés),szerezz be kényelmes bugyikat és kismama cuccokat is.

Kisbaba cucca amit szüléskor viszel a kórházba meg van?


Ha még nem jársz harmadik trimeszterben sem ne a hobbijaidon agyalj,hanem mondjuk hogy mit tanulhatnál megint csak előre: baba első segély tanfolyam.

Életet menthet,hiába lesz légzés figyelő,ha nem tudod mit csinálj mikor okkal visít be.(pl vissza jött a tej és elzárta a légutakat..)

Nem mindig ér ki a mentő időben.


Büfiztetésről se árt kicsit tájékozódni,mert nagyon sok baba szeles marad,amit utána tudni kell kitornázni belőle vagy szélcsővel kell bajlódni.Azt a tornát egy játék babával is meg lehet tanulni.


Szóval ja..van még most is elfoglaltságod,ha ennyire unatkozol,utána ráérsz szülés után kitalálni,hogy a szabad 16-18 órádban (haha,úgy legyen..:D) mit kezdj magaddal.

2022. jan. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 A kérdező kommentje:
Cukik vagytok, sok érdekes dolgot írtatok. Már csak 4 hetem van hátra, ha minden igaz. Minden össze van készítve, bőrönd, arra vár, hogy induljunk. Baba cuccai 74es méretig szépen sorban a szekrényében, már csak rá vár. Jártam hypnoszülés felkeszítőre. Sokat olvasgattam már neten a babagondozásról, volt rá időm, régóta itthon vagyok. Remélem az én babám "olvasta" a szakirodalmat. Köszönöm a rengeteg választ!
2022. febr. 1. 00:51
 55/75 anonim ***** válasza:
87%
Ha jártál hypnobirthing tanfolyamra végképp nem értem az ellenszenvet a szavaidban a többi nő felé. Hiszen a női energiák, az hogy évezredek óta tudunk szülni mi nők, együtt az alapjai ennek a módszernek. Gondolod, hogy a többi nő hülye, vagy csak lusta? Ha most így vélekedsz nagyon magányos leszel ha itt lesz a baba. Van az a mondás, hogy egy gyerek felneveléséhez egy egész falu kell, nos ha te lenézel mindenkit akkor nemhogy falud, de egy szem ember nem lesz akiben megbíznál. Szerintem olvasgasd még át ebben a négy hétben a könyvet, mert érzek némi hiányosságot.
2022. febr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
13%

Nyugi, kérdező, mint írtam, nekem is volt időm sok mindenre baba mellett az elején. Az első 2-3 hétben nem, akkor valószínűleg neked sem, de ha összeszoktok, és nem extrém hasfájós habár van, te is rá fogsz érni.


Nyilván vannak nehezebb babák is, mint írtam, akik csak kézben alszanak el, az én fiamnak is volt ilyen időszaka, akkor közben olvastam ;)


A többieknek meg üzenem, felesleges ez az okoskodás, hogy "semmire nem lesz időd, örülsz majd, ha pihensz", nem minden anyuka és nem minden baba ilyen.

2022. febr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
100%
56. És mi szidjuk a többi anyukát akinek mint te is elismered lehet, hogy más a babája, vagy a kérdező? Szerintem sokunk nem a lábát törli a kérdezőben, csak a leereszkedő és kioktató hangnemet kicsit szánalmasnak érezzük, úgy hogy még nincs gyereke. Ezért valószínű, hogy csak egy troll akinek sikerült is 57 kommentet gerjesztenie a baromságaival.
2022. febr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
18%

57, de ki kérte, hogy szidjátok őket? Én azt nem értem, miért kell úgy előadni, mintha nem is lenne más lehetőség, csak az, hogy az embernek semmire nincs ideje kisbaba mellett.


Természetesen, a kérdező is téved abban, ha azt hiszi, hogy napi 4-5 óra tiszta szabadideje lesz újszülött mellett, de abban igazat adok neki, hogy az anyukák nagy része csak panaszkodik, meg előadja, hogy nincs semmire ideje, aztán valójában meg a napja felét a gyakorinak tölti.

2022. febr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
59%

Rtm torna. Minden szült nőnek fontos a megfelelő regenerációhoz!

Napi fél óra, de nagyon hasznos később.

2022. febr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
84%
Kérlek olvasd el mégegyszer amit írtam. Nem mi szidjuk őt, hanem ő szidja a kisgyerekes anyukákat akiknek nincs ideje semmire. Ez a napja felét gyakorin tölti is elég érdekes. Én pl. szoptatás alatt szoktam feljönni. Próbálok ilyenkor podcasteket hallgatni, meg hangos könyvet de azért ezt szabadidőnek nevezni vicces. És akkor a babámat 10ből egyszer lehet letenni napközben. Ha sikerül mint a bolond próbálok valamit csinálni itthon, hogy a férjemmel eltöltött idő ne az legyen, hogy főzök meg pakolok. Itt megint hol a szabadidő? Ettől függetlenül szeretem ezt és próbálom pozitívan megélni és minden napra kitalálni valami szórakoztató elfoglaltságot a babával, de a bicska kinyílik a zsebemben amikor lustázzák az anyukákat. Én egyébként nem támadtam a kérdezőt, mert ha ez nem kamu lesz neki elég baja 4 hét múlva, mert magas lóról az ember általában seggre esik.
2022. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!