Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen elfoglaltságot ajánloto...

Milyen elfoglaltságot ajánlotok majd szülés utánra a baba mellett?

Figyelt kérdés

Egy újszülött alvasigénye 14-16 óra. Az enyém 7, max 8 óra. Ha 8 órával számolok, akkor is marad 8 órám míg alszik. A házimunkát, ha nagyon lassan csinálom 3 óra alatt megvan. Marad napi 5 órám szabad. Milyen ötletetek van ezt kitölteni? Tanulni már nem akarok, mert jó szakmám van, valami hobbi lenne jó, amit halkan tudok csinálni.

Ki mit csinál?

Nem értem ismerős anyukák mit csinálnak, állandóan arról panaszkodnak, hogy semmire nincs idejük. Akárhogy számolok, rengeteg ideje kell maradjon az embernek.



2022. jan. 31. 13:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
93%
Nemrég volt itt egy kérdező, aki azt írta, majd átmegy medencézni a barátnőihez, esetleg menj vele :)
2022. jan. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
14%

Sokáig én sem értettem, hogy a körülöttem lévő kisgyerekes anyukák miért panaszkodnak, hogy semmire sincsen idejük. Aztán megszületett a kislányom és rájöttem, hogy az igazság az, hogy divat panaszkodni mostanában. Persze vannak nálunk is olyan napok, amikor nyűgösebb, vagy több figyelmet igényel, de soha nem volt olyan, hogy úszott volna a ház, ne lett volna étel rakva az asztalra és apolatlanul, zsíros hajjal, karikás szemmel zombi módra próbáltam volna valahogy életben maradni, mert annyira kimerített és lefoglalt volna a babám. Ráadásul én már az első naptól fogva segítség nélkül vagyok, míg a körülöttem lévő többi anyához meg folyamatosan járnak a nagymamák és barátnők segíteni és még így is állandóan a halálukon vannak.

Én a szabad időmben olvasok, tornázok, netezek, filmet nézek, ha jobb idő lesz, akkor pedig kertészkedni fogok még. A takarítás és főzés naponta kb max 3 óra, de ebben benne van a porszívózástól kezdve a portörlésen át a főzésig minden.

2022. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 A kérdező kommentje:
Nagyon sértőek tudtok lenni, olyan mondja rám,hogy hülye vagyok ,aki alap szavakat nem tud leírni? ( mellette, ilyen ,milyen, ne haragudj, minél) és akkor még az ékezet és vessző hibákat nem említem. Te hülyézel le engem, aki egy értelmes mondatot nem tud leírni?! Hát ha én hülye vagyok, akkor te mi vagy?
2022. jan. 31. 14:10
 34/75 A kérdező kommentje:
Na végre 32 ! Köszönöm! Akkor csak a lustáknak könnyebb panaszkodni, de én nem azok közé tartozom. Majd írni fogok hogy boldogultam, mindenképp. Torna is jó ötlet, kertészkedni mondjuk nem szeretek.
2022. jan. 31. 14:14
 35/75 anonim ***** válasza:
33%
Miért lenne kamu? Nekem mindkettő eszik-alszik baba volt az első 4-5 hónapban, és az éjszakát is pár hetes koruktól átaludták. Bőven lett volna alkalmam unatkozni, ha nem foglalom el magam valami hobbival. Nyilván nem minden baba egyforma, de van ilyen is, és semmi baj nincs vele, ha gyűjt pár ötletet a kérdező, hogy mivel kösse le magát. Legrosszabb esetben megszívja, és nem lesz rá alkalma, mert nem lesz olyan "jó" a baba.
2022. jan. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
88%
😂😂😂Nem hiszem,hogy nagyon fogsz unatkozni.Ha mégis, akkor ráérsz majd kitalálni valami hobbit.Én olvasnék,de nincs időm.Mire magát a szülést,a szoptatás kezdeti nehézségeit kipihented,addigra nem fog ennyit aludni,és azt sem egyben.Nem lesz neked 3 órád egyben befejezni a házimunkát,megszakításokkal pedig nem annyi lesz.Kb 6hónapos korától folyton figyelned kell majd,mert kúszik,mászik,mindent pakol,és mindig olyat fog találni,amit nem szabad,vagy veszélyes.Ebben a korban már megfőzni is több lépcsőben tudtam,pedig se nem hisztis,se nem rossz,csak szimplán gyerek.Én azt mondom inkább pihenj,és ha mázlid lesz,jól alszik a baba,nem fáj a hasa stb.akkor élvezed ezt az időszakot.Utána úgyis szaladhatsz utána.
2022. jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
69%
32. Tehát te egy darab gyerekkel következtetést tudsz levonni a többi gyerekről. Az én gyerekem pl csak kézben volt el, mint ahogy a babák igen nagy százaléka. A kérdező egyértelmű troll, de te még rosszabb vagy, mert kapva kapsz az alkalmon, hogy bánts és leszólj másokat.
2022. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
81%

"de akkor meg már azért majdcsak eljátszik egyedül, míg én hobbizok. Majd mindenféle foglalkoztató játékokat megveszünk neki, ami fejleszti és míg azokkal játszik, megintcsak lesz időm." istenem de cuki vagy :DDDDD

nekem egy nagyon jó alvó és önállóan jól ellevő gyerekem van (az átlaghoz képest). eszembe nem jutott a gyes alatt külön programokra gondolni :DDDD örültem, hogy élek :DDDD

2022. jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
90%
Gratulálok 32es te egy szupermami vagy szupergyerekkel👍👍👍👍
2022. jan. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
82%

A babák különbözők. Az enyém elég sárga volt, jól aludt az első pár héten. Így volt időm a háztartást rendbe hozni, kapott babacuccokat kiszortírozni.


Mikor rendbejött a sárgasága, onnantól 0 időm van. A wc-re is alig jutok el. Mert nagyrészt az ölemben alszik, ha leteszem, sír. Úgyhogy sokat ilvasok, tanulok - de néha az se megy, mert rúgkapál álmában.

2022. jan. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!