Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ennyire agresszív a 3...

Miért ennyire agresszív a 3 hetes babám?

Figyelt kérdés

Borzasztóan kétségbe vagyunk esve a férjemmel, mert egyre agresszívabb a 3 hetes kislányunk.

Először egy angyal volt a kórházban, aztán ahogy hazajöttünk kezdett egyre sírósabb lenni, alig aludt, stb.

Ez kezdett javulni, nőtt a tejem mennyisége, többet aludt jobban volt, de mindig sírva ébredt éhesen.

Most 3 napja állandóan üvöltve ébred, és borzasztó agresszív. Mivel nagyon bukós, hányós (ma is rengeteget kihányt a tejből, nem is szimplán bukott) ezért evés közben is büfiztetnem kell, vagyis kellene, de már azt sem hagyja.

Iszonyatos erővel rúg, karmol, veri a fejét a mellkasomba és visít, addig amíg nem kap rögtön enni megint. Úgy eszik mintha nem lenne holnap, többször is már fuldoklott közben, és büfi nélkül meg az a vége, hogy vissza is jön.

Most is épp ezt az agresszív viselkedést nyomta, majd egyik pillanatról a másikra mintha elvágták volna elaludt a mellkasomon.

Eddig minden rendben volt vele, de most már ezt nem tudjuk hova tenni, és kezelni sem tudjuk, kétségbe vagyunk esve.

Ma itt voltak a szüleim, nekik egyáltalán nem mutatta ezt, apósomnak sem, senkinek, pedig akkor is ugyanúgy éhesen kelt.


3 hetes lesz holnap, és olyan szinten durva, hogy nem tudjuk kezelni, akármilyen hülyén is hangzik. Nekem iszonyatos fájdalmakat okoz a császársebemben, ahogy szétrúgja, illetve ahogy véresre karmolja a mellkasom.

A férjem már most azt mondta rá, hogy beteg...

Kérlek, mondjatok valami okosat, mert senki nem segít nekünk, de el vagyunk keseredve.

Hogy lehet egy 3 hetes baba ennyire durva? Miért ilyen éhes állandó jelleggel? Meg ha éhes is, attól még miért üt, rúg, karmol már ilyen piciként is?


2022. jún. 23. 00:34
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon remélem, hogy csak egy nyáriszünetben unatkozó diák írta ezt és nem valóban egy anya. Olvasni is szörnyű volt, bele sem merek gondolni,hogy igaz lehet, hogy egy anya így nyilatkozik a 3 hetes csecsemőjéről.
2022. jún. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
68%

Azt ugye tudod, hogy egy 3 hetes csecsemőről beszélsz.. nem egy terrorista. Nyilván nem direkt ‘agresszív’ csak mivel nem tud beszélni, így fejezi ki magát. Teljesen normális minden, amit csinál. Szerintem minden csecsemő éhesen sírva kel fel az alvásból, 3 hetes könyörgöm, csak eszik-alszik-szarik, jó hogy nem már kérvényt kell benyújtania, hogy ugyan etesd már meg.

Ha mohón eszik igenis böfiztesd evés közben többször is, az enyémet is kell. Ordít.. és akkor mi van? Te vagy a felnőtt, a szülő… mégis mit tehetne? Böfizik, aztán folytatjátok az evést. Minden szörnyű agresszív dolog, amiről írsz az teljesen normális, így fejezi ki az éhségét.

Most is minden rendben van vele, minden tökéletesen normális amit csinál. Nem hiszem el, hogyha ezt elmondtad a védőnőnek például, az nem említette a 3 hetes növekedési ugrást. Tudtok bármit a gyereketek fejlődéséről vagy csak hazavittétek, hogy jóvan az úgy majd lesz valami?

Az meg hogy a férjed szerint beteg… nem is véleményezném.

Nevetséges, hogy a tejesen normálisan viselkedő kislányotokról úgy beszéltek, mintha maga lenne az ördög. Nőjetek fel a feladathoz, mert lesznek ennél még cifrábbak is.

2022. jún. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:

Mi rosszat mondtam? Leírtam hogyan viselkedik, nem mondtam rá semmi rosszat. Kétségbe vagyok esve, és segítséget kértem. Első gyerek, és senkinek nem volt ilyen jellegű problémája a rokonságban.

Persze volt, hogy sírt a baba, mert éhes, de az enyém nem szimplán sír.

2022. jún. 23. 00:51
 4/50 A kérdező kommentje:

Tényleg normális, hogy teljes erőből karmol és rúg egy 3 hetes baba? Komolyan kérdezem, mert a testvéreim gyermekeinél sem láttam ilyet, és ők is azt mondták, hogy ilyen nem fordult elő.

Nem tartom terroristának, csak meg vagyok ijedve, hogy miért ilyen.

2022. jún. 23. 00:55
 5/50 anonim ***** válasza:
67%

Tényleg normális. Vannak békésebb, és vehemensebb vérmérsékletű emberek -és igen, ez már babaként is látszik.

Nektek kell megtanulni, kitapasztalni, hogy mit, mikor kell tennetek, hogy ne jusson el idáig.

2022. jún. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Hát oké, ha normális. Nem gondoltuk, hogy az, mert mi sem vagyunk ilyenek, és nem is láttunk még ilyet a környezetünkben.

De nem is tudjuk, hogy mit tehetnénk, mert ha csak tépi ki magát a kezünkből, akkor úgy nehéz büfiztetni. Nem is jön neki szinte soha, ha ennyire ki van borulva az éhségtől, pedig rengeteg levegőt nyel.

2022. jún. 23. 01:04
 7/50 anonim ***** válasza:
55%

Szabályosan szörnyként állítod be a saját gyereked… agresszív? Késsel fenyegetőzik, vagy mi?!

Mi az hogy nem szimplán sír? Üvölt? Az is sírás..

Babákat nem hasonlítgatunk össze! A testvéreid emléke igencsak megszépülhetett már, vagy ők olyan szuperanyák, ahol a gyerek màr 3 hetesen kézjelekkel kommunikálta hogy kérne még enni.

Igen normális, hogy karmol meg rúg meg csapkod, nem azért csinálja, hogy bántson. Majd a hajadat is fogja tépni és harapni is fog… akkor mi lesz?

Beszélj a védőnővel, mert neked egyértelműen fogalmad sincs a saját babád fejlődéséről.

2022. jún. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem akar bántani, de azt honnan kellett volna tudnom, hogy az normális, hogy ennyire karmol és rúg, ha soha senki nem mondta, hogy náluk volt ilyen?

És bárki akinek említem, csak csodálkozik, mert nem találkozott ilyesmivel, csak azzal, hogy ordít, ha éhes, amivel én is számoltam, csak a többivel nem.

De elfogadom, hogy normális.

2022. jún. 23. 01:10
 9/50 anonim ***** válasza:
55%
3 hetes agresszív baba... Az évtized vicce komolyan... Minek vállalsz gyereket, de komolyan, ha kifejezni se bírod, mi történik....
2022. jún. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
76%
De kinek mondtad? Úgy tűnik nem a megfelelő helyeken kérsz segítséget. Biztos vagyok benne, hogy ha a védőnővel beszéltél volna, akkor már rég tudnád, hogy semmi baja a kislányodnak.
2022. jún. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!