Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ennyire agresszív a 3...

Miért ennyire agresszív a 3 hetes babám?

Figyelt kérdés

Borzasztóan kétségbe vagyunk esve a férjemmel, mert egyre agresszívabb a 3 hetes kislányunk.

Először egy angyal volt a kórházban, aztán ahogy hazajöttünk kezdett egyre sírósabb lenni, alig aludt, stb.

Ez kezdett javulni, nőtt a tejem mennyisége, többet aludt jobban volt, de mindig sírva ébredt éhesen.

Most 3 napja állandóan üvöltve ébred, és borzasztó agresszív. Mivel nagyon bukós, hányós (ma is rengeteget kihányt a tejből, nem is szimplán bukott) ezért evés közben is büfiztetnem kell, vagyis kellene, de már azt sem hagyja.

Iszonyatos erővel rúg, karmol, veri a fejét a mellkasomba és visít, addig amíg nem kap rögtön enni megint. Úgy eszik mintha nem lenne holnap, többször is már fuldoklott közben, és büfi nélkül meg az a vége, hogy vissza is jön.

Most is épp ezt az agresszív viselkedést nyomta, majd egyik pillanatról a másikra mintha elvágták volna elaludt a mellkasomon.

Eddig minden rendben volt vele, de most már ezt nem tudjuk hova tenni, és kezelni sem tudjuk, kétségbe vagyunk esve.

Ma itt voltak a szüleim, nekik egyáltalán nem mutatta ezt, apósomnak sem, senkinek, pedig akkor is ugyanúgy éhesen kelt.


3 hetes lesz holnap, és olyan szinten durva, hogy nem tudjuk kezelni, akármilyen hülyén is hangzik. Nekem iszonyatos fájdalmakat okoz a császársebemben, ahogy szétrúgja, illetve ahogy véresre karmolja a mellkasom.

A férjem már most azt mondta rá, hogy beteg...

Kérlek, mondjatok valami okosat, mert senki nem segít nekünk, de el vagyunk keseredve.

Hogy lehet egy 3 hetes baba ennyire durva? Miért ilyen éhes állandó jelleggel? Meg ha éhes is, attól még miért üt, rúg, karmol már ilyen piciként is?


2022. jún. 23. 00:34
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
64%

Jóformán még akaratlagos mozgása sincs, reflexből cselekszik szegényke. Nem kell kétségbe esni, nem szándékosan "rúg" és karmol, nem tudja még irányítani a végtagjait. Tudom hogy kierítő és kétségbeesjtő, de ne borulj ki ennyire.

Jó megoldás lenne egy textil pelusba vagy kis takaróba tekerni evés közben, mint annó a pólya. Akkor legalább a saját csapkodó végtagjai nem fogják zavarni és stresszelni.

nem tudom menő-e még a Suttogó sorozat, mindenesetre olvass bele, nagyon jó tippeket ír.

És ne boruljatok ki, ez még a kevésbé nehéz érsze az egész gyerek-dolognak. Adj időt magadnak is, hogy hozzászokj és nyugiiii!

2022. jún. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lehet elmenni egy konduktorhoz. Lehet valamilyen feszesség is, ami miatt nem jó a technikája.
2022. jún. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%

Ja a bimbóvédő... az én gyerekem levegőt nyelt vele, azért fájt a hasa... Mondjuk nekem minimális tejem volt és nagyon erősen kellett szívnia.

Próbáld ki, hogy a kevés tejes mellből nem szoptatod, védővel sem - viszont amiből dől a tej, arra tedd a védőt, akkor jobban kell szívnia és talán kevesebb tejet nyel. Mondjuk a levegő itt is játszik. Egy próbát talán megér, ha nem, akkor felejtsétek el a bimbóvédőt. Fejd le és add cumisüvegből. (Megyek önként a máglyára, nem kell megégetni...)

2022. jún. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
72%

A nehéz rácuppanásra azt is ki lehrt próbálni, hogy szopizás előtt kicsit előfejsz, így kiemelkedik a bimbó és könnyebben rákap.

Egy lelkiismeretes tanácsadó kéne, aki ha kell mindennap kimegy hozzátok addih, amíg meg nem oldódik a probléma.

Egyébként valóban... ilyenkor nagyon könnyű feladni és tápszerre váltani. Én azért még próbálkoznék. Ha a lefejt tejet cumisüvegből adod több részletben, akkor is visszabukja a zömét?

2022. jún. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:

Próbáltuk mindenféle módszerrel kiemelni, de annyira ödémás, hogy nem megy. :(

Üvegből egyébként nagyobb siker szokott lenni, nem nyel olyan iszonyatosan sok levegőt.

2022. jún. 23. 09:48
 36/50 anonim ***** válasza:
34%
Ha üvegből is kap, simán lehet, hogy már cumizavaros, azért nem megy a szoptatás.
2022. jún. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én a szoptatás híve vagyok, de úgy gondolom hogy ha anyukának és a babának is csak nehézséget okoz, akkor van az a pont amikor érdemes inkább a tápszerhez fordulni. Vagy amit korábban írtak, lefejt tejjel etetni a babát. Ha neked fáj, a babának fáj, akkor érdemes lenne más megoldást keresni.

Egyébként nekem is kicsit hasonló volt a helyzet a cicikkel, nekem két dolog vált be: a túlbuzgó ciciből fejtem minden szoptatás előtt, a lusta cicihez meg vettem ilyen kiemelő pumpát, párszor megcsipkedtem vele és onnantól jó lett.

2022. jún. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
77%
Ha ennyire nehéz állítsd át tapszerre, gondolom le leszek pontozva, természetes hogy az anyatej lenne a legjobb de az én fiam pont ezért lett tapszeres mert még szoptatasi tanacsado sem tudott segiteni, nem fejlodott ki rendesen a szopo reflexe mert korán született és konduktorhoz is járunk mert feszes az izomzata és kicsit le van maradva a kortarsaihoz képest
2022. jún. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:
Hát már az első pillanattól kezdve kapott üvegből, mert a kórházban adtak neki pótlást, mert a nyelve miatt kb egyáltalán nem tudott szopni. Utána én itthon nem etettem üvegből, inkább hívtam szoptatási tanácsadót, de a kislányom mégsem tudja úgy csinálni, ahogy kell. Nagy nehezen bekapja a "jobb" cicin a bimbót, udvarral együtt, de pár szívás és félig elengedi, akkor már iszonyatosan fáj. Próbálom újra és újra jól a szájába adni, de ő abban a formában nem akar szopizni. :(
2022. jún. 23. 10:12
 40/50 A kérdező kommentje:
Ezért kezdtem el most én is üvegből etetni, mert ez így nem állapot.
2022. jún. 23. 10:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!