Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ennyire agresszív a 3...

Miért ennyire agresszív a 3 hetes babám?

Figyelt kérdés

Borzasztóan kétségbe vagyunk esve a férjemmel, mert egyre agresszívabb a 3 hetes kislányunk.

Először egy angyal volt a kórházban, aztán ahogy hazajöttünk kezdett egyre sírósabb lenni, alig aludt, stb.

Ez kezdett javulni, nőtt a tejem mennyisége, többet aludt jobban volt, de mindig sírva ébredt éhesen.

Most 3 napja állandóan üvöltve ébred, és borzasztó agresszív. Mivel nagyon bukós, hányós (ma is rengeteget kihányt a tejből, nem is szimplán bukott) ezért evés közben is büfiztetnem kell, vagyis kellene, de már azt sem hagyja.

Iszonyatos erővel rúg, karmol, veri a fejét a mellkasomba és visít, addig amíg nem kap rögtön enni megint. Úgy eszik mintha nem lenne holnap, többször is már fuldoklott közben, és büfi nélkül meg az a vége, hogy vissza is jön.

Most is épp ezt az agresszív viselkedést nyomta, majd egyik pillanatról a másikra mintha elvágták volna elaludt a mellkasomon.

Eddig minden rendben volt vele, de most már ezt nem tudjuk hova tenni, és kezelni sem tudjuk, kétségbe vagyunk esve.

Ma itt voltak a szüleim, nekik egyáltalán nem mutatta ezt, apósomnak sem, senkinek, pedig akkor is ugyanúgy éhesen kelt.


3 hetes lesz holnap, és olyan szinten durva, hogy nem tudjuk kezelni, akármilyen hülyén is hangzik. Nekem iszonyatos fájdalmakat okoz a császársebemben, ahogy szétrúgja, illetve ahogy véresre karmolja a mellkasom.

A férjem már most azt mondta rá, hogy beteg...

Kérlek, mondjatok valami okosat, mert senki nem segít nekünk, de el vagyunk keseredve.

Hogy lehet egy 3 hetes baba ennyire durva? Miért ilyen éhes állandó jelleggel? Meg ha éhes is, attól még miért üt, rúg, karmol már ilyen piciként is?


2022. jún. 23. 00:34
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne érezd emiatt rosszul magad, főleg ha a lefejt tejet visszatudod adni neki és esetleg pótlás nélkül is elvagytok még egy darabig.

Én mindennap fejek többször és nem eltárolom, hanem visszaadom a babámnak cumisüvegből egy szopizás kiváltásaként, amikor már úgy érzem már leszakadnak a bimbóim, ha megint a szájába kell adnom őket. Ilyenkor szopizás helyett fejek. Játszó cumit is kap. Emellett is tök jól szopizik, szóval én is azt mondom, hogyha nagyon nem megy, akkor engedd el. Nem ér annyit, hogy kikészüljetek mindannyian. Először tápláld vissza a tejet üvegből neki, majd ha kell, kezd el tápszerrel kiegészíteni és ennyi. Te megtetted a tőled telhetőt, de érezhetően az erőltetés jelen helyzetben nem szolgálja a baba érdekeit.

2022. jún. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy olvastam, nekem is is volt az első gondolatom, hog, ebben az esetben érdemes-e a szoptatás? Mert nyilván már tu is feszültek vagytok, ezt érzi, már az étkezés kezdetén mindenki stresszben van, és egymást viszitek bele ebbe a spirálba. Plusz nyilván fáj is a hasa a leírás alapján, amin az, hogy nem büfizik, nem segít. Nekem egyébként volt olyan ismerősöm, akinek sokat szopott a baba, de a rej minősége nem volt jó, és emiatt állandóan éhes volt, nyilván még többet szopott, de csak éhes volt, sírt, a szülő meg nem tudta, hogy mi lehet a baj, mert hát ugye eszik. És honapok teltek el, mire rájöttek, hogy ilyen mennyiség mellett a hízás üteme nagyon rossz, kapott tápszert, és egyből minden baj megoldódott.

Szóval szerintem is mindent meg kell tenni ésszerű keretek között, hogy szopis legyen, de ez esetben a tápszer (vagy a lefejt tej) egy jó MAM-os 0+-os üvegből megoldaná a mohó evést, jobban látnátok a mennyiségeket, plusz amíg egyikőtök eteti, a másikótok kimegy egy másik helyiségbe, aztán büfire csere, és nem két sokkos szülő adja kézről kézre. Büfiztetni alkarra hasra fektetve, kicsit rézsutosan tartva is tudjátok, úgy, hogy ne nyomódjon a gyomra, úgy nem tud rúgni. Etetést én kókuszpólyában csinálnám, vagy egy plédbe szorosabban befogva, az újszülöttek szeretik, ha szorosabban körbeöleli őket valami, nálunk pl a kókuszpólya nagyon bevált, és stabilan lehet benne tartani is. Én a császársebed miatt apára bíznám a büfit egyenlőre, akkor téged nem rúg, és ha "bekötöd" valamibe, akkor etetés közben sem fog.

Még nekem 2 nyári gyerekem van, fázósabbak voltak, mint a téli gyerek, jól bebugyolálva érezték jól magukat az első hetekben, szóval még esetleg az is ronthatja a komfort erzetét, ha fázik. A pólya ebben is segíthet.

2022. jún. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:

Van itthon MAM-os 0+ cumisüveg, de nagyon utálja, pedig mindenhol azt olvastam, hogy milyen jó,de ő valamiért nem szereti. Mondjuk a cumiból meg pont azt szereti..

Egyébként valóban azzal is bajban vagyunk, hogy vajon a hőmérséklet milyen neki, mert 27 fok van a lakásban, folyamatosan nézem a kis tarkóján, hogyan bírja,de nem úgy tűnik mint, aki fázna.

Szoktam egyébként klímát indítani, de nem merem folyamatosan járatni mellette.

Szerettünk volna pólyát is venni neki, mert nagyon dolgozik nála a moro reflex, és mindig felébreszti magát, de ilyen melegben nem merjük becsomagolni.

2022. jún. 23. 15:23
 44/50 anonim ***** válasza:
Altasd hason, akkor nem ébreszti fel a moro 🤗
2022. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 30 fok volt a lakásban, és vastag pléddel kellett takarni augusztusban. Csak kb 1 hónapig, utána már izzadt, gondolom addigra alakult ki a hőháztartás. Egyébként vékonyabb plédbe, vagy lepedőbe is bekötheted, ha félsz, hogy melege lesz, de úgyis látod, ha izzad. A bekötés, szorosabb dolog a lényeg, mert ugye 3 hete még egy 36,5 fokos szűk helyen volt, most meg egy 10 fokkal hidegebb hatalmas térben.
2022. jún. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
50%
Ja, és vélhetően azért nem szereti a MAM-ost, mert abból dolgozni kell a kajcsiért, nálunk a ciciből ömlőhöz képest az elviselhetetlen munka volt neki. Próbáld meg 2-4 hós cumival, hátha az kényelmesebb, de legalább alul a levegő kijön abból az üvegből.
2022. jún. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat,akkor még próbálkozunk azzal a cumisüveggel is, és valami bebugyolálással is, hátha akkor kevésbé ficánkol szegény.

Szoktuk hason altatni, szereti is nagyon, de csak nappal merjük, amikor itt vagyunk mellette, mert többször is csinált már olyat, hogy oldalra nézett a feje, majd próbálta fordítani és félúton elakadt, és arccal a matracnak volt.

2022. jún. 23. 15:38
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

Vannak horgolt, lyukacsos babatakarók (pl.:Pepco, Tesco), abba betekerheted pólyaszerűen, nem fog túlmelegedni.

Hasonaltatás sem rossz ötlet, bár első gyereknél én sem mertem még. A második viszont intenzív osztályon volt születésétől, légzési problémákkal, mégis mindig hason altatták, amire rá is szokott az alatt a pár hét alatt; szóval nekem már nem volt ebbe beleszólásom.

2022. jún. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatási tanácsadó csoportot ajánlom a facebook-on. Az én tejleadó reflexem is erős volt, ezért szopi előtt felmelegítettem a cicim( én speciel egy melegeítő párnával,de meleg zuhany is megteszi)aztán picit lefejtem belőle így nem spriccelt. Szopi után enyhén kiklopfoltam egy hűtött káposztalevelet és a cicimre tettem úgy 20 percre közbenaludtam egyet,az segített gyulladás terén. Ja amikor nagyon begyulladt akkor négykézláb a gyerek felé álltam négykézláb és úgy szoptattam,így kiszívta a maradék felesleges tejet is( ezt is a csoportban találtam a facebookon és minden tanácsuk eddig bevált).
2022. jún. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Nyugi, először én sem mertem csak nappal hason altatni a fiam, ő is első baba🤗 aztan mivel láttam hogy háton felebreszti saját magat a moro miatt, megprobaltam. Ha a fejét középre furja akkor sem kell megijedni, tudja ő mikor nem kap levegőt, akkor mozdul hidd el🤗
2022. jún. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!