Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ennyire agresszív a 3...

Miért ennyire agresszív a 3 hetes babám?

Figyelt kérdés

Borzasztóan kétségbe vagyunk esve a férjemmel, mert egyre agresszívabb a 3 hetes kislányunk.

Először egy angyal volt a kórházban, aztán ahogy hazajöttünk kezdett egyre sírósabb lenni, alig aludt, stb.

Ez kezdett javulni, nőtt a tejem mennyisége, többet aludt jobban volt, de mindig sírva ébredt éhesen.

Most 3 napja állandóan üvöltve ébred, és borzasztó agresszív. Mivel nagyon bukós, hányós (ma is rengeteget kihányt a tejből, nem is szimplán bukott) ezért evés közben is büfiztetnem kell, vagyis kellene, de már azt sem hagyja.

Iszonyatos erővel rúg, karmol, veri a fejét a mellkasomba és visít, addig amíg nem kap rögtön enni megint. Úgy eszik mintha nem lenne holnap, többször is már fuldoklott közben, és büfi nélkül meg az a vége, hogy vissza is jön.

Most is épp ezt az agresszív viselkedést nyomta, majd egyik pillanatról a másikra mintha elvágták volna elaludt a mellkasomon.

Eddig minden rendben volt vele, de most már ezt nem tudjuk hova tenni, és kezelni sem tudjuk, kétségbe vagyunk esve.

Ma itt voltak a szüleim, nekik egyáltalán nem mutatta ezt, apósomnak sem, senkinek, pedig akkor is ugyanúgy éhesen kelt.


3 hetes lesz holnap, és olyan szinten durva, hogy nem tudjuk kezelni, akármilyen hülyén is hangzik. Nekem iszonyatos fájdalmakat okoz a császársebemben, ahogy szétrúgja, illetve ahogy véresre karmolja a mellkasom.

A férjem már most azt mondta rá, hogy beteg...

Kérlek, mondjatok valami okosat, mert senki nem segít nekünk, de el vagyunk keseredve.

Hogy lehet egy 3 hetes baba ennyire durva? Miért ilyen éhes állandó jelleggel? Meg ha éhes is, attól még miért üt, rúg, karmol már ilyen piciként is?


2022. jún. 23. 00:34
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
62%

Szerencsétlen picur, hogy lehet így beszélni egy újszülöttről.

Menj ki, szellőztesd kiba fejed és higgadj le, az írásodból is sugárzik a feszültség, ezt a babád is érzi.


Lehet éhes, de az sem mindegy te miket eszel, attól is lehet hasfájása.

2022. jún. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján Taz a tasmán ördö ugrott be... Bocs, de jót mosolyogtam. 😂

Azért nem mondják, hogy az övék is ilyen volt, mert pont ugyanazt a leoltást kapnák érte mint te az első kommentekben.

Mikor hazahoztátok, még alig bújt ki. Utána szépen rá kellett jönnie, hogy az eddigi "5 csillagoss wellnesshotel" végleg bezárta kapuit és most egy "motelben" van a lakosztálya, ahol hideg van / meleg van/ túl hangos/ túl csöndes/ túl szabad/ túl túl túl. Meg kell ismernie a külvilágot. Lassan nyílik a kis értelme, de főleg az elején a gyári alapbeállítás fut kaja, cici, kaja, cici... Minden ami ezt megzavarja világvége!!! Ő eddig nem találkozott olyan érzésekkel, mint az éhség vagy a hascsikarás, pisilés, kakilás... Szó szerint mindent most kel felfedeznie.

Karmol: Naná! Magát is véresre kikarmolja ha nincs levágva a körme vagy kesztyű a kezén...

Üt, rúg: Mint a cséphadaró! Még nem tudja, hogy mik ezek a nyúlványok és irányítani sem tudja őket. Majd nézd meg a felháborodasát, mikor saját magát is orrbagyűri...

Fejelget: Ez egy újabb ismeretlen kinövés, amit nem tud még teljesen irányítani. Lehet vele enni, jön ki belőle hang, hangokat hall vele és lát is, de a mozgatása rémálom! Nehéz, elhúz, de kell a cici! Nem direkt fejel meg.

Egyszerüen mindent belead, hogy megtalálja a taplálékot. Ő nem tudja, hogy ezzel fájdalmat okoz, többek között magának is, de ezt is csak sírással tudja jelezni, mert most még ez az egyetlen kommunikációs lehetősége, amit ismer és akarva, akaratlanul használni tud. Ő minden bajára a cicizést ismeri orvossagnak és képzeld magad a helyébe, mikor elveszed tőle ezt a végre megszerzett megnyugvást a böfiztetéssel, amiről szintén nem tudja hogy mi fán terem...

Vannak nyugisabb és temperamentumosabb babák. A tiétek az utóbbi. Ettől még nem beteg, csak egy csecsemő, aki most ismerkedik a világgal, ti pedig a szülei, akik most ismerkednek az új jövevénnyel és próbalják kialakítani vele a közös jelrendszert. Próbáljatok ne ilyen szinten ráparázni!

Egyébként nem minden fejlődési korszak olyan nagy öröm, van hogy az ember alig várja, hogy elérje a következő lépcsőfokot, hogy könnyebb legyen. Ez van! Utólag még ezeken is tud az ember derülni és jó szívvel visszaemlékezni rá!

2022. jún. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
92%

Nagyjából leírtak mindent már előttem. Annyival egészíteném ki, hogy 1 hónapos korig nem is nagyon van akaratlagos, csak reflexmozgás, ergo, amiket csinál, még csak nem is tudatosan csinálja, az agresszív viselkedéshez meg szándékosság kéne. Fél éves korig egyáltalán nem képes befolyásolási céllal sírni, az idegrendszere fizikailag nem teszi lehetővé, tehát bármi miatt is sír, az az ő fejében egy rettegéssel párosuló dkszkomfortos dolog. Utána sem manipulál, csak elkezd kifejezőbb lenni (pl nem ordít torkaszakadtából ha éhes, csak nyöszörög vagy kiad egy bizonyos hangot).

Figyelned kell ezekre a különbségekre, később még nehezebb lesz őt kezelned, ha már most ennyire fogalomzavarban vagytok a tapasztalt viselkedésekkel kapcsolatban. Ne a felnőtt emberekből induljatok ki.


És ha ez vigasztal: az én fiam is ilyen volt, csak én tudtam, hogy nincs semmi baja, csak fáj a pocakja. Sokat hordoztam, ez nagy segítség volt. Én is mindenkitől csak a kva károgást hallgattam, hogy nem normális, meg jajj mi lesz így, ha ennyire ugrok minden nyisszre nyösszre, és nem szabad igény szerint szoptatni ha túleszi magát, meg egyéb nettó faxságok.

Jelentem egy teljesen kiegyensúlyozott totyogó lett, aki bátran mer felfedezni, menni, vigyorogni, mert tudja, hogy ott vagyok és számíthat rám. Úgyhogy ne a most tapasztalt viselkedésből indulj ki, később még simán lehet nyugodt baba.

2022. jún. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
10%
Ilyet életemben nem hallottam!😳😳
2022. jún. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
60%

Én meg a válaszokon vagyok kibukva, hogy lehettek ennyire híján az empátiának. Egy 3 hete szült, első gyerekes anyukáróp van szó. Semmi bántó és abnormális nem volt abban, ahogy fogalmazott. Mi az, hogy úgy beszélna gyerekéről, mintha egy szörnyeteg lenne? Azért mert leírta, hogy hogyan viselkedik? Ezt ti hogyan tudnátok másképp leírni? Sok okostojás szuperanya, aki elfelejtette, hogy milyen rohadtul kétségbeejtő volt az első pár hét nekünk is az első gyerekünkkel. A kérdező 3 hete szült, tocsog még a hormongőzben, azt se tudja kb. hogy fiú-e vagy lány, ti meg itt szétszeditek, hogy hogy merészel beszélni a gyerekéről, kb. megkérdőjelezitek azt is, hogy egyáltalán igazat mond-e.

Kedves Kérezdő, remélem levontad a tanulságot itt soha többet ne tegyél ki kérdést, mert tanácsot nem fogsz kapni, csak megvetést, cinizmust és beléd rúgnak még 2t fejenként mikor már eleve úgy jössz ide, hogy a padlón vagy.

Szánalmasok vagytok, marhára kíváncsi lennék, hogy micsoda földre szállt angyalok és szuperhősök lapulnak a névtelen accountok mögött…

2022. jún. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
59%

3 hetes agresszív, meg tiszta erőből rúg... És állításod szerint láttál már újszülöttet...

Egy 3 hetes újszülött NEM TUDJA irányítani a mozdulatait! Nem elég érett hozzá az idegrendszere.

Most tanulja a létezést. Minden új neki, és minden, ami nem jó, az világvége. Nincs idő és térérzéke. Nem ismeri a türelem fogalmát (még évekig nem fogja)

Üt,rúg,karmol...még hónapokig... Tövig vágott körmökkel is, mert még nem tud finomhangolni. Kapálózik, ha elkap valamit, szorítja, mintha az élete múlna rajta.

7 hónapos a lányom, de úgy nézek ki, mimt akin átment egy falka kismacska. Nem direkt karmol, csak mindent erővel markol. A különbség, hogy már irányírja, mihez ér hozzá. A hogyant még nem tudja.


Ráadásul nyilván benne vagytok a 3 hetes növekedési ugrásban (3,6,12 hetesen és 6 hónaposan szokott lenni), mikor egész nap csak cicin akar lenni, hogy szaporítson magának.

Kezdjetek utánanézni, hogyan működik egy gyerek, mert halvány fogalmatok nincs róla.

2022. jún. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
27%

#25 igazad van teljesen!!!!!


És nem csak itt, ezek minden kérdésnél lesben àllnak mint a dögkeselyűk. Kérdező felejtsd el ezt az oldalt, itt max vâlaszolj, ha segíteni akarsz.

2022. jún. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
72%

Szintén 3 hetes babánk van, így tudom, hogy milyen elkeseredni. Nyilván ez a kérdés is egy ilyen pillanatban született.

Én azt javaslom, hogyha a védőnő nem segít, akkor egy laktációs tanácsadót keress meg, aki kimegy házhoz, megnézi hogy eszik a baba, milyen a technikája és hogyan viselkedik utána.

Most őszintén! Melyik anyának esik jól, hogy a fájdalmaiban még a gyermekét sem tudja ellátni, mert nem képes megérteni mi zajlik benne, miért bukik ennyit!? Semmi borzasztó nincs ebben, nem kell még lelkiismeretfurdalást is kelteni szerencsétlen kérdezőben, így is van benne elég gondolom.

Az, hogy éhesen kel, sírva, teljesen normális. Gyors peluscsere és mehet a cicire. Büfiztesd gyakran pár perceket, utána visszakapja a cicit, lassan megtanulja, hogy ez a rend, nem kell ordítani. Próbálj fejni. Mennyire spriccel a tejed? Lehet a baba nagyon mohó, neked meg durva a tejleadó reflexed, a kettő együtt nem működik. Érdemes lefejni a tejet szoptatás előtt annyira, hogy már csak csöpögjön, így a mohóságával sem tudja percek alatt túlenni magát.

A szó szoros értelemben vett megnyugtatás pedig egy ekkora csecsemőnél nem működik. Nem fog nyugisan odasimulni hozzád ordítás közben. Kapálózik, markol, rugdos. Vágjátok le a körmét, illetve kesztyűt is húzhattok rá szopizásnál.

Én azt szoktam csinálni, hogyha tudom, hogy már eleget evett és nem akarom visszarakni cicire, de csak veri a fejét a mellkasomba, nyakamba és keresi a cicit, akkor átadom az apjának. Őt valahogy nem párosítja a cicivel, rajta nem keresi. Ha nincs itthon, akkor pár perc ordító büfiztetés után bölcső fogásban magamhoz ölelem és cumit teszek a szájába. Ha kicsit megnyugodott, akkor leteszem és megnyugtatom magam én is. Próbáljatok ki többféle kialakítású cumit, a miénk sem fogadja el bármelyiket.

A legfontosabb... ha te feszült vagy, a baba is az lesz. Próbáljátok beütemezni, hogy egyikőtök lenyugodjon, mire a másikótok feszültté válik, így adogathatjátok egymásnak és előbb-utóbb megnyugszik.

A vígasztalhatatlan sírásra egyébként nekünk a páraleszívó a receptünk. Amint bekapcsolom, azonnal kizökken és nézelődni kezd csendben. :D

2022. jún. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
42%
Én nem szarakodnék a szoptatással, hanem bukás elleni tápszerre váltanék.
2022. jún. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Volt kint szoptatási tanácsadó, mert nem volt jó a technikája a nagyon durván lenőtt nyelve miatt, amit már orvosoltak azóta. Sajnos nem lett jobb a helyzet, pedig nagyon igyekeztünk. Az egyik mellbimbóm be sem tudja kapni, így bimbóvédővel próbálkoztunk, mert a kórházban is azt javasolták rögtön, amikor látták, hogy nem megy neki, de csak vérzik folyamatosan, és tej kb alig jön belőle egy kicsi. Volt is egy mellgyulladásom már múlt héten, pedig fejtem is becsülettel.

A másik mellem az teljesen az ellentétje, abból szó szerint ömlik a tej, azért nem is bírja nyelni normálisan, és sokszor köhög, fullad, mert ő mohó, és ehhez társul az, hogy ömlik belőle. Ebből fejtem bőven a szoptatások előtt is, de akkor se sokat javult, plusz ugye a technika sem lett jobb nála, pedig azóta is folyamatosan konzultálok a tanácsadóval.

2022. jún. 23. 09:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!