Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok játszani a kisbabáto...

Szoktatok játszani a kisbabátokkal vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Szoktatok az olyan korú kisbabatokkal játszani aki meg nem tud beszélni? Vagy ez addig felesleges?:)

2022. nov. 12. 19:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem monopolyzunk, de persze. Nyilván az első idő a túlélésről szól, de ahogy nyílik a tudata azért egyre többet lehet vele.
2022. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
94%

Azért ez elég tág intervallum, mert azért a legtöbb gyerek másfél éves koráig nem nagyon beszél. De egy 2 hónapos meg egy 14 hónapos közöt elég nagy a különbség.


Amíg nagyon pici volt (6 hónap alatti) nem játszottam vele, de mutogattam neki dolgokat (ez volt a játék maga). Később korának megfelelő dolgokat csináltunk.

2022. nov. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
100%
2. Szerintem az játék. Mint ahogy az éneklés, bolondozás, táncolás, mondókázás is.
2022. nov. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 A kérdező kommentje:
De van értelme pl egy 10-12 hónaposak játszani? Hiszen beszélni, kérni hogy mit akar játszani úgysem tud..
2022. nov. 12. 20:12
 5/79 anonim ***** válasza:
99%
5. Remélem nincs a közeledben gyerek...
2022. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
99%
Miért szerinted a 10-12 hónapos vegetál egész nap vagy mi? De szerintem ha lenne gyereked ilyen nem merülne fel.
2022. nov. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 A kérdező kommentje:

Babát várok, egyelőre meg “nincsen gyerekem”.

Egy 12 hónapos gondolom fekszik, maszkkal a lakásban magának, és nézegeti a dolgokat amiket talál.

2022. nov. 12. 20:21
 8/79 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnak pl mindig ott kell legyek játéknál, mindent hoz oda, egy egy dolog köti le egyedül. Mikor pici volt akkor is folyamatosan mondókáztam, énekeltem, táncikáltam neki, mutogattam különböző dolgokat.

Most 20hónapos, még nem beszél de a mutogatással 100%osan kifejezi magát, hogy mit szeretne éppen csinálni.

Azért elég gáz lenne, másfél év alatt egyszer se játszani vele mert nem beszél...

2022. nov. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 A kérdező kommentje:

#8: persze, de ez amiket leírtál azért rengeteg időbe telik..

Pontosan hogy érted hogy mindig ott kell lenned a kisfiaddal játék közben? Ha nem lennel ott, vagy ignorálod és pl atmennel másik szobába akkor mi történik, mit csinál?😣

2022. nov. 12. 20:24
 10/79 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, annyi mindent lehet egy 10-12 hónapossal csinálni..

Mi labdázunk, pakolunk (hengerbe bedobálja a megnevezett tárgyakat és onnan ki), mikor kérem a helyére teszi, formabedobózunk, hangokat utánzunk, hozza pl a kutya plüsst és mondja hogy vauvau, vagy a macit hogy "bumbum"(brumbrum) stb, ha mondom hogy ezt a kukába kell dobni, akkor kidobja, megablocks vagy lego duploval rakosgatjuk a kockákat aztán ledönti, húzza tolja a kocsit, nyomkodja a zenélőbigyót, hozza a játékseprűt és "sepreget", xilofont kalapál stb stb.. ennyi idősen már nagyon értelmesek.

2022. nov. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!