Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok játszani a kisbabáto...

Szoktatok játszani a kisbabátokkal vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Szoktatok az olyan korú kisbabatokkal játszani aki meg nem tud beszélni? Vagy ez addig felesleges?:)

2022. nov. 12. 19:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
100%
Örökbe is adhatod. A kórházban hagyod, lemondasz róla, ő szerető családhoz kerül, akik ezer éve várnak rá, szeretni fogják és foglalkoznak vele. Te pedig éled tovább az életed és se te az övét, sem ő a tiéded "nem teszi tönkre".
2022. nov. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apja megy oda hozzá mindig, akkor az is teljesen jó, persze. De nem fekhet a kiságyban egész nap. Ez nagyon ingerszegény is, egy babanak meg kell ismernie a világot. Sétalni se akarod vinni? Semmi? Úgy képzelted, hogy egyedül lesz egesz nap a kiságyban étlen-szomjan pelenkacsere nélkül? Ezt ugye nem gondoltad komolyan...? Pihenés is kell a babának, de egyre kevesebb, egy 10-12 honapos pont átáll a napi 3 alvasról 2 alvasra, és akkor már a hozzátáplalás is megy teljes gőzzel. Akkor nyílik ki neki a világ. De bezarnad egész napra...? Nagyon fura vagy nekem. És te mit csinálnál közben?
2022. nov. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 A kérdező kommentje:
Örökbeadni semmiképpen nem szeretném, az abortuszon korábban gondolkoztam. A párom pedig imádni fogja, tehát lesz szerető családja. Én is minden tőlem telhetőt megteszek, és meg is fogok tenni később is. Csak borzalmasan nehéz errol személyesen beszélni bárkinek, mert ha elmondom hogy nem örülök a terhességemnek, nem is vált ki belőlem semmilyen érzést, csak annyit gondolok most hogy “van bennem valami” és nagyobb a hasam, akkor egyből porig aláznak.
2022. nov. 12. 21:54
 44/79 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szörnyű ember, csak lehet nem volt jó döntés gyereket vállalni ha nem szereted a gyerekeket. De azért őszintén bízom benne, hogy ha megszületik akkor megszereted.

Habár én mindig akartam gyereket, a terhesség alatt én sem tudtam hozzá kötődni, sőt, közvetlenül a szülés után sem. Mikor hazaértünk a kórházból egész este sírtam, hogy szeretném visszakapni a megszokott életemet, és mégsem akarok gyereket. Kellett pár hét, hogy beinduljanak az anyai ösztönök és megszeressem. Viszont ma már bármit megtennék érte, annyira szeretem. Őszintén kívánom neked hogy ezt az utóbbi érzést te is megtapasztald. És kérlek olvass, tanulj a kisbabákról. Mint írtam korábban, koragyermekkor.hu nagyon részletesen leír mindent. Nagyon komoly károkat tudsz okozni annak a gyereknek a lelkében, ha meg sem próbálod szeretve nevelni.

2022. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy te szeretnél gyereket? Mert oké, hogy a párod igen, de te nem úgy hangzol. Szerintem amíg nem érzed azt, hogy te is 100%-osan benne tudsz lenni a gyerekvállalásban, addig még várjatok. Ha nem foglalkozol a pici gyerekeddel, akkor nem fog hozzád kötődni, ami nem neked rossz, hanem neki, mert gyakorlatilag az anya szerepű személy kiesik az életéből. És egy beszélő két évessel sem túl izgalmas a játék amúgy. Sőt, képzeld el, hogy mennyire lesz izgalmas lovacskásat játszani a 8 évessel. A gyerekeddel játszani lehet élmény, de ezek sosem arról fognak szólni, hogy te jól szórakozz.
2022. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
100%

"tökmindegy mit, úgysem érti"

Ez igaz - viszont a hangulatod remekül fogja érezni közben.

Úgyhogy ne olvass neki horrort, se pedig politikai híreket, de olyat se, amit te is unsz.

Egyszerű dolgokat mondjál neki: az is jó, hogy éppen mit csinálsz. Lehet beszélni hozzá öltöztetéskor, fürdetéskor, szinte bármikor.

Altatáskor meg énekelni.

2022. nov. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy terhesség alatt hogy érzel, nem jelent semmit. Én a második babámat várom, persze örülök neki meg minden, de szeretni még nem szeretem, hiszen ugye még nem is ismerem. Itt van cserébe a 2 éves "nagy"lányom, akinek már bőven megmutatkozott a személyisége, na őt csak szeretni tudom. Vele sem volt egyből az a rózsaszín ködös "szerelembe estem" érzés a szülés után, inkább csak elláttam, tettem a dolgom, kicsit mint amikor tudod kiscicád lesz vagy valami növényed vagy nem tudom, akiről gondoskodsz, de nagy érzelmi kötődésed még egyelőre nincs. De ahogy kezdett ő is interaktívabb lenni (és hidd el, ez hamar eljön, pár hét alatt), egyre inkább megszerettem és pár hónapos korában már oda meg vissza voltam érte, ami csak napról napra erősödik. Szóval az, hogy a terhességet hogy éled meg, semmit nem számít a későbbiekre nézve.


Amúgy mások gyerekét én továbbra sem szeretem. A lányommal egykorú meg nála kisebb gyerekek cukik számomra, mert rá emlékeztetnek, de amúgy nem különösebben kedvelem őket. Ez van. A saját gyerek tényleg más.


Mondjuk a párodról is megvan a véleményem, hogy már eleve kezdi aláásni az önbizalmad meg a képességeidbe vetett hited, amikor még nem is voltál ilyen helyzetben. Az anyaságot/szülőséget is tanulni kell, és igenis belejössz. Nem kell mártírnak meg ősanyának lenni, de igenis hallgass a megérzéseidre, a gyerekednek te leszel a legjobb anya. Ne hagyd magad elbizonytalanítani, csak mert neki már van 3 gyereke, egynek sem ő az anyja, szóval halvány fogalma sincs arról, milyen érzés ez a dolog.

2022. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Hogy szeretnék-e gyereket, arra a válasz évek óta nem. Mostmár mióta ez a helyzet van, talán azt tudom mondani, hogy el tudom képzelni hogy egy gyerek is a családunk tagja legyen. De a babának csak a családtagja szeretnék lenni, nem az édesanyja 😣

2022. nov. 12. 21:59
 49/79 anonim ***** válasza:
86%

"nehéz errol személyesen beszélni bárkinek"

Buta embereknek fölösleges is mondani, abból csak baj lesz.

Ha nem sikerül könyvekből meg nevelési tanácsadóval megoldani, akkor pszichológussal beszélj.

2022. nov. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 A kérdező kommentje:
42: Hát gondolom ha a baba bent lenne egész nap egy szobában, én egy másik szobában csinálnám a saját dolgaimat. Dolgoznék, egyetemre tanulnék, olvasnék, intézném a napi ügyeimet. De ez egy felvetés volt.
2022. nov. 12. 22:01
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!