Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok játszani a kisbabáto...

Szoktatok játszani a kisbabátokkal vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Szoktatok az olyan korú kisbabatokkal játszani aki meg nem tud beszélni? Vagy ez addig felesleges?:)

2022. nov. 12. 19:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam a kérdést és az összes választ.

Egykorúak vagyunk, kérdező, én is most csinálom a mestert. Nincs gyerekem, hobbiból járok ide olvasgatni, mert pár év múlva szeretnék babát, és jó tisztában lenni dolgokkal, tudni, hogy kb mire készülhetek.

Ha jól értem, már terhes vagy, bár nem egyértelmű számomra, direkt vagy "véletlenül" lettél az.

Azt javaslom, sürgősen szerezz be néhány könyvet, beszélgess a védőnővel, illetve olvasd az itteni kérdéseket, sokat fogsz belőlük tanulni.

2022. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 A kérdező kommentje:
#71: Köszi! Igen, pár hónapos terhes vagyok már, félig véletlen félig direkt.
2022. nov. 13. 15:21
 73/79 anonim ***** válasza:
85%
"félig véletlen félig direkt" 🤣🤣🤣🤣🤣
2022. nov. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 A kérdező kommentje:

Koszonom hogy ajánlottatok a koragyermekkor oldalt, azóta is olvasom, szuper dolgokat írnak.


“Kérjünk segítséget pszichológustól (esetleg korai anya-gyermek kapcsolat támogatására szakosodott szakpszichológustól), ha az alábbiak valamelyikét tapasztaljuk:

csalódást okoz a baba neme, csúnyának találjuk, nem találunk semmit, amit szerethetnénk rajta/benne;

ha túl feszültté tesz bennünket a baba viselkedése (akár a normális viselkedés is).

ha gépiesen, megszokásból, öröm nélkül gondozzuk a babát.

ha nem igyekszünk vele hosszan tekintetkapcsolatot tartani, vagy úgy érezzük, hogy ezt a kicsi nem teszi”

2022. nov. 13. 18:33
 75/79 Kiwi válasza:
21%

Szia. Persze h szoktam. Szerintem alap.... a fejlodese erdekeben fontos, meg hat hagy oruljon :)

Miert Ti?

2022. dec. 2. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ha nagyon úgy érzel akkor egy pszichológus jó segítség lehet. Nálunk tervezett volt a baba, de volt egy pont amikor elgondolkodtam hogy jó anyuka leszek és megfelelően el tudom látni őt vagy sem. ( Anya nélkül nőttem fel egy hideg mostoha anyával aki fizikailag és lelkileg is bántalmazott) A szoptatástól is féltem, mert nagyon érzékeny a bimbóm. El sem tudtam képzelni milyen lesz ha majd cicizik és itt lesz. Nagyon kíváncsian vártam, hogy fog kinézni és nem csalódtam mert szép baba lett ( mások szerint is ). Viszont tudom hogy bármilyen lett volna akkor is imádnám őt. Nem hittem hogy van ilyen elsöprő szeretet amit iránta érzek. Az első perctől ahogy megláttam egyből olyan erős kötődést éreztem. Biztos nem tudtam volna sírni hagyni, nem lett volna szívem hallgatni. A kórházban is volt, hogy aludt az ágyában én meg csak néztem és el sem hittem. A szoptatás pedig az első napokban volt csak nehéz, mindketten tapasztalatlanok voltunk. Mire haza jöttünk a kórházból ez is megoldódott és szerencsére rengeteg tejem volt. Néha vágyok a régi életem után kicsit, hazudnék ha azt mondanám nem. Szerintem ez normális érzés, de semmiért nem cserélném el hogy az anyukája lehetek. Nekem ő a legtökéletesebb kislány a világon. Most 15 hónapos és sokkal könnyebb. Éjjel végig alszik, napközben pedig sokat játszik. Nem szoktam állandóan játszani vele, mert akkor mást nem is tudnék csinálni. Mindig együtt vagyunk, míg főzök addig mondjuk ő pakolja a műanyagos szekrényt vagy pakolja a kis hűtőmágneseit. Van hogy a játszó szőnyegen pakolja a játékait, olyankor egyedül is elvan. Vettem neki lapozós könyveket azokat együtt nézzük. Még csak babanyelven beszél, de mindig elmutogatja mit akar. Mióta egy éves korában elindult azóta az a mániája hogy sétálgat a házban megállás nélkül. Teljesen egyedül hagyni nem lehet, pedig baba biztos minden. Fél szemem mindig rajta van, mert bármilyen hülyeségre képesek.:D Wcre nem viszem, egyenlőre be szoktam tenni a kiságyába és bekapcsolom a légzés figyelőt , rakok be neki játékot és hallgatom a bébiőrt. Most várjuk a kistesót május 6-ra. Ő nem egy tervezett baba, de ugyanúgy várom és tudom hogy őt is imádni fogom. Fel a fejjel és próbáld kicsit pozitívan látni. Neki te jelented már most a világot és teljesen odalesz érted. Rád van szüksége és neked pedig rá. Normális amit érzel és nem vagy ettől rossz ember. Meglátod belejössz és még a párod is meglepheted . Képes vagy rá és meg tudod csinálni. Jó babavárást és kellemes ünnepeket kívánok! ☺️
2022. dec. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
100%

Eleg regi kerdes ,de ne haragudj te normalis vagy?a 9 honapos fiamnak tobb az esze mint neked.

Es igen,kell jatszani a babakkal,ha egesz napra berakod a kisagyba es egyedul hagyod hogy fog fejlodeni??

2023. jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
100%

Én mint bölcsödei gyerekpedagógus, el vagyok képedve a kérdéseden.

Miért mit gondoltál?

Megszülöd és ameddig nem mosolyog, beszél, vagy jár addig nem foglalkozol vele vagy mi?

2023. máj. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet Kérdező?
2023. jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!